SEYİTNİZAM KONAKLARI
ELİT YAPI

Z Dergisi İlk Ödülünü Aldı

KÜLTÜR 15.05.2018 - 12:22, Güncelleme: 15.05.2018 - 12:22
 

Z Dergisi İlk Ödülünü Aldı

Zeytinburnu Belediyesi’nin tematik, kültür sanat ve şehir dergisi Z, Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği (World Periodical Union -WPU) tarafından düzenlenen “9. Uluslararası Dergi Fuarı” kapsamında “Özel Sayı Ödülü"ne layık görüldü.

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği (World Periodical Union -WPU) tarafından düzenlenen  “9. Uluslararası Dergi Fuarı” kapsamında “2018 Uluslararası Dergicilik Ödülleri” sahiplerini buldu. Bu yıl "Çocuk Dergiciliği" teması altında gerçekleştirilen fuarın ödül töreni, Sirkeci Tren Garı içerisindeki etkinlik alanında yapıldı. Toplam 18 kategoride ödül verilen törende Zeytinburnu Belediyesi’nin kültür yayıncılığına kazandırdığı Z dergisi, “Özel Sayı Ödülü"ne layık görüldü. “GENÇ DERGİCİ ARKADAŞLARIMIZA YARDIMCI OLUYORUZ” Ödül töreninde konuşma yapan Türkiye Dergiler Birliği Başkanı Asım Gültekin, fuarın imece usulü gerçekleştirildiğine de dikkati çekerek, "Bu fuarı yaparken ağırlı olarak genç dergici arkadaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Onlar da bizlere yardım ediyorlar. Burada yeni, güzel dostluklar kuruluyor. Gençler dergici ağabeyleriyle bir araya gelebiliyor." dedi. "FUAR İSTANBUL VE KUDÜS ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR" Dünya Dergiler Birliği Başkanı Dr. Abed Khouja da fuarın İstanbul ile Filistin arasında bir köprü görevi sürdürdüğünü söyleyerek, fuarı düzenleyen herkese teşekkür etti. Dünya Türkçe Dergiler Birliği Başkanı Mehmet Arif ise Köprü Dergisi ile 4 yıldır fuara katıldıklarını belirterek, "Bu fuarda maksadımız her derginin, her anlayışın burada sesinin duyulmasıydı. Farklı ülkelerin birbiriyle kaynaşmasıydı. Bunu başardığımız için organizasyondaki herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Ödül törenine konuk olan Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Tayfur Esen de, şunları söyledi: “Her dergi bir milletin kılcal damarlarını oluşturur. Eğer kılcal damarlar sağlam, sağlık ve sıhhat içerisinde ise ana damarlar beslenir ve vücut oradan çok iyi bir gövde gösterisinde bulunabilir. Bu organizasyon bunu sağlayabilecek bir adım.” 18 KATEGORİDE ÖDÜL Toplam 18 kategoride ödül verilen törende, ödül alan dergiler şöyle; 1- "Özel Sayı Ödülü" Zeytinburnu Belediyesi Z Dergisi, 2- "Kapak Ödülü"ne Temmuz Dergisi 3- "Musahhih Ödülü"ne Divanyolu Dergisi, 4- "Sinema Dergisi Ödülü"ne İran'da yayımlanan 24 Magazin adlı dergi, 5- "Çocuk Dergisi Ödülü"ne ÇETO, 6- "Aile Dergisi Ödülü"ne Nisanur Dergisi 7- Fuarın bu yılki onur konuğu dergisi ödülü "İtibar" 8- "Tasarımcı Ödülü"nü Ahmet Demir, 9- "Akademik Dergi Ödülü"nü Univers Magazine Arnavutluk, 10- "Kitap Dergisi Ödülü"nü Okur Kitap Dergisi, 11- "Röportaj Ödülü"nü Vuslat Dergisi, 12- "Okul Dergisi Ödülü"nü Ömer Çam Anadolu Lisesi, 13- "Editör Ödülü" Karabatak Dergisi, 14- "Gençlik Dergisi Ödülü"nü Serçe Dergisi, 15- "Edebiyat Dergisi Ödülü"nü Barbar Dergisi, 16- "Fanzin Ödülü"nü ise Hark Dergisi 17- "Dünya Türkçe Dergiler Birliği Özel Ödülü", Bulgaristan'da Türkçe olarak çıkan Alev Dergisi 18- "Fanzin Teşvik Ödülleri" ise Gökkuşağı, Uzay dergileri ile fuar boyunca çıkardığı Fanzin adına Ubeydullah Erdoğan'a, Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ve Sancaktepe Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin çıkardığı "Murafa" dergisine verildi.
Zeytinburnu Belediyesi’nin tematik, kültür sanat ve şehir dergisi Z, Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği (World Periodical Union -WPU) tarafından düzenlenen “9. Uluslararası Dergi Fuarı” kapsamında “Özel Sayı Ödülü"ne layık görüldü.

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği (World Periodical Union -WPU) tarafından düzenlenen  “9. Uluslararası Dergi Fuarı” kapsamında “2018 Uluslararası Dergicilik Ödülleri” sahiplerini buldu. Bu yıl "Çocuk Dergiciliği" teması altında gerçekleştirilen fuarın ödül töreni, Sirkeci Tren Garı içerisindeki etkinlik alanında yapıldı. Toplam 18 kategoride ödül verilen törende Zeytinburnu Belediyesi’nin kültür yayıncılığına kazandırdığı Z dergisi, “Özel Sayı Ödülü"ne layık görüldü.

“GENÇ DERGİCİ ARKADAŞLARIMIZA YARDIMCI OLUYORUZ”

Ödül töreninde konuşma yapan Türkiye Dergiler Birliği Başkanı Asım Gültekin, fuarın imece usulü gerçekleştirildiğine de dikkati çekerek, "Bu fuarı yaparken ağırlı olarak genç dergici arkadaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Onlar da bizlere yardım ediyorlar. Burada yeni, güzel dostluklar kuruluyor. Gençler dergici ağabeyleriyle bir araya gelebiliyor." dedi.

"FUAR İSTANBUL VE KUDÜS ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR"

Dünya Dergiler Birliği Başkanı Dr. Abed Khouja da fuarın İstanbul ile Filistin arasında bir köprü görevi sürdürdüğünü söyleyerek, fuarı düzenleyen herkese teşekkür etti. Dünya Türkçe Dergiler Birliği Başkanı Mehmet Arif ise Köprü Dergisi ile 4 yıldır fuara katıldıklarını belirterek, "Bu fuarda maksadımız her derginin, her anlayışın burada sesinin duyulmasıydı. Farklı ülkelerin birbiriyle kaynaşmasıydı. Bunu başardığımız için organizasyondaki herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ödül törenine konuk olan Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Başkanı Tayfur Esen de, şunları söyledi: “Her dergi bir milletin kılcal damarlarını oluşturur. Eğer kılcal damarlar sağlam, sağlık ve sıhhat içerisinde ise ana damarlar beslenir ve vücut oradan çok iyi bir gövde gösterisinde bulunabilir. Bu organizasyon bunu sağlayabilecek bir adım.”

18 KATEGORİDE ÖDÜL

Toplam 18 kategoride ödül verilen törende, ödül alan dergiler şöyle;

1- "Özel Sayı Ödülü" Zeytinburnu Belediyesi Z Dergisi,

2- "Kapak Ödülü"ne Temmuz Dergisi

3- "Musahhih Ödülü"ne Divanyolu Dergisi,

4- "Sinema Dergisi Ödülü"ne İran'da yayımlanan 24 Magazin adlı dergi,

5- "Çocuk Dergisi Ödülü"ne ÇETO,

6- "Aile Dergisi Ödülü"ne Nisanur Dergisi

7- Fuarın bu yılki onur konuğu dergisi ödülü "İtibar"

8- "Tasarımcı Ödülü"nü Ahmet Demir,

9- "Akademik Dergi Ödülü"nü Univers Magazine Arnavutluk,

10- "Kitap Dergisi Ödülü"nü Okur Kitap Dergisi,

11- "Röportaj Ödülü"nü Vuslat Dergisi,

12- "Okul Dergisi Ödülü"nü Ömer Çam Anadolu Lisesi,

13- "Editör Ödülü" Karabatak Dergisi,

14- "Gençlik Dergisi Ödülü"nü Serçe Dergisi,

15- "Edebiyat Dergisi Ödülü"nü Barbar Dergisi,

16- "Fanzin Ödülü"nü ise Hark Dergisi

17- "Dünya Türkçe Dergiler Birliği Özel Ödülü", Bulgaristan'da Türkçe olarak çıkan Alev Dergisi

18- "Fanzin Teşvik Ödülleri" ise Gökkuşağı, Uzay dergileri ile fuar boyunca çıkardığı Fanzin adına Ubeydullah Erdoğan'a, Çavuşbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ve Sancaktepe Abdurrahmangazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin çıkardığı "Murafa" dergisine verildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zeytinburnuhaber.org sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.