Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 16.08.2018 - 16:03, Güncelleme: 16.08.2018 - 16:03

Mukaddes Anıl sevenlerini yasa boğdu

 

Mukaddes Anıl sevenlerini yasa boğdu

1955 yılında Rumeli bölgelerinden Zeytinburnu'na göçler başlamıştı. Rumeli'den gelen muhacırlar Zeytinburnu Köy Hizmetleri Müdürlüğü'ne gelirler, bir müddet misafir edilirler ve genelde Veliefendi ve Çırpıcı Mahalleleri'nde kemdilerine gösterilen yere bir gecekondu yaparak yerleşirler ve yaşam mücadelesi başlardı. Mukaddes ( Balkan ) Anıl'da 1956 yılında Zeytinburnu'na gelen ailelerin fertlerinden biriydi. O zaman henüz 13 yaşındaydı ve şimdiki Semiha Şakir Caddesi 219 Sokak başına yerleşmişlerdi. ( Sokağın eski adı 75/4 Ara sokaktı.)
1956 yılında henüz 13 yaşındayken Zeytinburnu'nda başlayan yeni bir hayat 62 yıl daha devam etmiş ve mukaddes Anıl 75 yaşına geldiğinde hayata veda etmişti ve 15 Ağustos ise onun doğum günüydü. Sevgili eşi Vahdettin ise 2011 yılında hayata veda etmişti. Onlar üçü kız ve üçü erkek olmak üzere altı kardeştiler. Nazif Balkan, Menduş Balkan, Adem Balkan ( Rahmetli oldu ) Hatice ve Cevriye adlarında kardeşleri vardı. Niyazi ve Nezaket adlarında bir oğlu ve bir kızı vardı. Rumeli camiasının çok sevilen anneannesi gözlerini hayata kapadığı zaman ailesi, ve Rumeli camiası büyük üzüntü içinde kalmışlardı. 14. Ağustos Salı günü Beştelsiz Camii'nde kılınacak olan vakit ve cenaze namazına Balkan ve Anıl aile bireyleri, akrabaları, komşuları ve aile dostları Zeytinburnu Rumeli Türkleri camiası, Balkan Türkleri camiası ve dostları iştirak etmişlerdi. Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Türkiye Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Yalçınkaya, Zeytinburnu Rumeliler Derneği eski başkanlarından Ramazan Dekar ve Rahman Vatansever, Rumeli Halk Türküleri efsane sanatçısı Arif Şentürk ve Rumeli sanatçısı Fuat Erenoğlu, Adem, Asım ve Nazmi Fedai kardeşler, Dilaver Göksu, Mümin Şengöz, Niyazi Dindar, Mesut Karadeniz, Şefik Akbal, İlhan Akcan, Fahrettin Uluocak, Yıldız Spor Kulübü eski Başkanları Nazmi Cantürk ve Sami Cantürk ile Yıldız Spor kulüp camiası, Yıldız Spor hocalarından Hasan Türkileri ve Muammer hoca, Anıl ailesi yakınları ile isimlerini burada sayamadığımız onlarca kişi iştirak etmişler, Mukaddes Anıl anneyi son yolculuğuna dualarla gönderiyorlardı. Merhume Mukaddes Anıl'ın naaşı defnedilmek üzere Yedikule mezarlığına aile kabristanına götürüldü. Merhume Makeddes Anıl anneye Allah ( c.c)'deb rahmet niyaz ederiz. Mekanı Cennet, ruhu şad ve ardında keder içerinde kalan aile bireyleri, kardeşleri, akraba ve yakınları ile komşularına başsağlığı dileriz. ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY
1955 yılında Rumeli bölgelerinden Zeytinburnu'na göçler başlamıştı. Rumeli'den gelen muhacırlar Zeytinburnu Köy Hizmetleri Müdürlüğü'ne gelirler, bir müddet misafir edilirler ve genelde Veliefendi ve Çırpıcı Mahalleleri'nde kemdilerine gösterilen yere bir gecekondu yaparak yerleşirler ve yaşam mücadelesi başlardı. Mukaddes ( Balkan ) Anıl'da 1956 yılında Zeytinburnu'na gelen ailelerin fertlerinden biriydi. O zaman henüz 13 yaşındaydı ve şimdiki Semiha Şakir Caddesi 219 Sokak başına yerleşmişlerdi. ( Sokağın eski adı 75/4 Ara sokaktı.)

1956 yılında henüz 13 yaşındayken Zeytinburnu'nda başlayan yeni bir hayat 62 yıl daha devam etmiş ve mukaddes Anıl 75 yaşına geldiğinde hayata veda etmişti ve 15 Ağustos ise onun doğum günüydü. Sevgili eşi Vahdettin ise 2011 yılında hayata veda etmişti. Onlar üçü kız ve üçü erkek olmak üzere altı kardeştiler. Nazif Balkan, Menduş Balkan, Adem Balkan ( Rahmetli oldu ) Hatice ve Cevriye adlarında kardeşleri vardı. Niyazi ve Nezaket adlarında bir oğlu ve bir kızı vardı. Rumeli camiasının çok sevilen anneannesi gözlerini hayata kapadığı zaman ailesi, ve Rumeli camiası büyük üzüntü içinde kalmışlardı.

14. Ağustos Salı günü Beştelsiz Camii'nde kılınacak olan vakit ve cenaze namazına Balkan ve Anıl aile bireyleri, akrabaları, komşuları ve aile dostları Zeytinburnu Rumeli Türkleri camiası, Balkan Türkleri camiası ve dostları iştirak etmişlerdi. Zeytinburnu 3. Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Türkiye Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Mimar Süleyman Uluocak, CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Yalçınkaya, Zeytinburnu Rumeliler Derneği eski başkanlarından Ramazan Dekar ve Rahman Vatansever, Rumeli Halk Türküleri efsane sanatçısı Arif Şentürk ve Rumeli sanatçısı Fuat Erenoğlu, Adem, Asım ve Nazmi Fedai kardeşler, Dilaver Göksu, Mümin Şengöz, Niyazi Dindar, Mesut Karadeniz, Şefik Akbal, İlhan Akcan, Fahrettin Uluocak, Yıldız Spor Kulübü eski Başkanları Nazmi Cantürk ve Sami Cantürk ile Yıldız Spor kulüp camiası, Yıldız Spor hocalarından Hasan Türkileri ve Muammer hoca, Anıl ailesi yakınları ile isimlerini burada sayamadığımız onlarca kişi iştirak etmişler, Mukaddes Anıl anneyi son yolculuğuna dualarla gönderiyorlardı.

Merhume Mukaddes Anıl'ın naaşı defnedilmek üzere Yedikule mezarlığına aile kabristanına götürüldü. Merhume Makeddes Anıl anneye Allah ( c.c)'deb rahmet niyaz ederiz. Mekanı Cennet, ruhu şad ve ardında keder içerinde kalan aile bireyleri, kardeşleri, akraba ve yakınları ile komşularına başsağlığı dileriz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-MEHMET ALPAY

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zeytinburnuhaber.org sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.