Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
KÜLTÜR Haber Girişi: 08.06.2020 - 19:49, Güncelleme: 08.06.2020 - 19:49

Zeytinburnu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Açıldı 

 

Zeytinburnu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Açıldı 

İstanbul ilçeleri arasındaki tek afet koordinasyon merkezi olan Zeytinburnu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi hizmete açıldı.
ZEYTİNBURNU 24 SAAT GÖZETİM ALTINDA Su baskını, sel, çığ, heyelan, yangın ama en önemlisi deprem gibi doğal afetlerle mücadelenin tek merkezden koordine edilmesi ve ilçe bazında afet yönetiminin bilinçli bir şekilde yürütülmesi için kurulan Zeytinburnu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi çalışmalarına başladı. Afet ve Acil Yönetim Merkezi’nin açılışını Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve İlçe Kaymakamı Mehmet Makas birlikte yaptı. Zeytinburnu’nun E 5’e en yakın bölümüne konumlandırılan merkez herhangi bir afet durumunda ulaşım ve lojistik sorunu yaşamayacak. Emniyet ve diğer kamu kurumları ile kesintisiz iletişim halinde olacak olan Zeytinburnu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, kameralar vasıtasıyla 24 saat boyunca Zeytinburnu’nun tüm sokaklarını gözlemleyecek. BAŞKAN ARISOY; “BU SİSTEMLE BİR İLKİ BAŞARDIK” Depreme hazırlık çalışmaları çerçevesinde bir yandan Zeytinburnu’nun mevcut yapı stokunu güvenli hale getirmeye devam ederken, bir yandan da Zeytinburnu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’ni kullanıma hazır hale getirdiklerini belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “İstanbul deprem kuşağında bir şehir. Afetlere hazırlık sistemimizin il haricinde ilçe düzeyinde faaliyete geçmesi gerektiği düşüncesiyle bu merkezi kurduk. Zeytinburnu Emniyeti’nin kullandığı Kent Güvenliği Bilgi Sistemi üzerinden tüm Zeytinburnu’nu 24 saat süreyle kesintisiz izleyebiliyoruz. Merkezimiz herhangi bir afet durumunda, elektrik, su ve iletişim hizmetlerini kesintisiz bir şekilde yürütebilecek bir yapı üzerine kuruldu. Lojistik anlamda da çok müsait bir konumdayız. Arama kurtarma dâhil olmak üzere bütün sistemi bu merkez üzerinden koordine edeceğiz. Önümüzdeki günlerde arama kurtarma ekiplerimiz ile birlikte bir deprem tatbikatı yaparak yönetim merkezimizin çalışmalarını test etme imkânı bulacağız.” diye konuştu. MEHMET MAKAS; “MÜCADELE TEK MERKEZDEN KOORDİNE EDİLECEK” Zeytinburnu İlçe Kaymakamı Mehmet Makas, hayat kurtarmak, kesintiye uğrayan hayatı ve faaliyetleri en kısa sürede normale döndürmek, müdahale çalışmalarını hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirmek, halk sağlığını korumak ve sürdürmek, mülkiyet, çevre ve kültürel mirası korumak, ekonomik ve sosyal kayıpları azaltmak, ikincil afetleri önlemek ya da etkilerini azaltmak ve kaynakların etkin kullanımını sağlamak amacıyla, ülkemiz genelinde yapılan afet çalışmalarını yerel düzeye İstanbul’da ilk olarak Zeytinburnu’nda hayata geçirmenin sevincin yaşadıklarını söyledi. Bu kapsamda ilçe düzeyinde 8 çalışma grubu özelinde çalışmaları tamamlanmak üzere olduklarını belirten Makas, İlçe Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ile doğal afetlerde mücadelenin tek merkezden koordine edileceğini belirtti. ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL
İstanbul ilçeleri arasındaki tek afet koordinasyon merkezi olan Zeytinburnu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi hizmete açıldı.

ZEYTİNBURNU 24 SAAT GÖZETİM ALTINDA

Su baskını, sel, çığ, heyelan, yangın ama en önemlisi deprem gibi doğal afetlerle mücadelenin tek merkezden koordine edilmesi ve ilçe bazında afet yönetiminin bilinçli bir şekilde yürütülmesi için kurulan Zeytinburnu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi çalışmalarına başladı. Afet ve Acil Yönetim Merkezi’nin açılışını Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve İlçe Kaymakamı Mehmet Makas birlikte yaptı. Zeytinburnu’nun E 5’e en yakın bölümüne konumlandırılan merkez herhangi bir afet durumunda ulaşım ve lojistik sorunu yaşamayacak. Emniyet ve diğer kamu kurumları ile kesintisiz iletişim halinde olacak olan Zeytinburnu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, kameralar vasıtasıyla 24 saat boyunca Zeytinburnu’nun tüm sokaklarını gözlemleyecek.

BAŞKAN ARISOY; “BU SİSTEMLE BİR İLKİ BAŞARDIK”

Depreme hazırlık çalışmaları çerçevesinde bir yandan Zeytinburnu’nun mevcut yapı stokunu güvenli hale getirmeye devam ederken, bir yandan da Zeytinburnu Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’ni kullanıma hazır hale getirdiklerini belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “İstanbul deprem kuşağında bir şehir. Afetlere hazırlık sistemimizin il haricinde ilçe düzeyinde faaliyete geçmesi gerektiği düşüncesiyle bu merkezi kurduk. Zeytinburnu Emniyeti’nin kullandığı Kent Güvenliği Bilgi Sistemi üzerinden tüm Zeytinburnu’nu 24 saat süreyle kesintisiz izleyebiliyoruz. Merkezimiz herhangi bir afet durumunda, elektrik, su ve iletişim hizmetlerini kesintisiz bir şekilde yürütebilecek bir yapı üzerine kuruldu. Lojistik anlamda da çok müsait bir konumdayız. Arama kurtarma dâhil olmak üzere bütün sistemi bu merkez üzerinden koordine edeceğiz. Önümüzdeki günlerde arama kurtarma ekiplerimiz ile birlikte bir deprem tatbikatı yaparak yönetim merkezimizin çalışmalarını test etme imkânı bulacağız.” diye konuştu.

MEHMET MAKAS; “MÜCADELE TEK MERKEZDEN KOORDİNE EDİLECEK”

Zeytinburnu İlçe Kaymakamı Mehmet Makas, hayat kurtarmak, kesintiye uğrayan hayatı ve faaliyetleri en kısa sürede normale döndürmek, müdahale çalışmalarını hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirmek, halk sağlığını korumak ve sürdürmek, mülkiyet, çevre ve kültürel mirası korumak, ekonomik ve sosyal kayıpları azaltmak, ikincil afetleri önlemek ya da etkilerini azaltmak ve kaynakların etkin kullanımını sağlamak amacıyla, ülkemiz genelinde yapılan afet çalışmalarını yerel düzeye İstanbul’da ilk olarak Zeytinburnu’nda hayata geçirmenin sevincin yaşadıklarını söyledi. Bu kapsamda ilçe düzeyinde 8 çalışma grubu özelinde çalışmaları tamamlanmak üzere olduklarını belirten Makas, İlçe Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ile doğal afetlerde mücadelenin tek merkezden koordine edileceğini belirtti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zeytinburnuhaber.org sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.