Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
() - | Haber Girişi: 14.02.2015 - 22:55, Güncelleme: 14.02.2015 - 22:55

Zeytinburnu 1.Öykü Yarışması Sonuçlandı

 

Zeytinburnu 1.Öykü Yarışması Sonuçlandı

Zeytinburnu Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Öykü Yarışması sonuçlandı. Öykü Yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı.
Zeytinburnu Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Öykü Yarışması sonuçlandı. Prof. Dr. Fatih Andı, Bestami Yazgan, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'dan oluşan özel jüri, gönderilen 800’ün üzerinde öyküyü titizlikle değerlendirdiler ve ödül verilecek eserleri belirlediler. Genç yazarlarımıza ön ayak olmayı, kalemlerine cesaret katmayı ve edebiyat dünyamıza yeni isimlerle birlikte yeni eserler kazandırmayı hedefleyen Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin, bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Öykü Yarışması’na rekor düzeyde bir katılım gerçekleşti ve 800’ün üzerinde öykü gönderildi. Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin üç kategoride yaptığı öykü yarışmasının ödülleri Zeytinburnu Kültür Sanat merkezinde yapılan tören ile sahiplerini buldu. Ak Parti İstanbul il başkanı Dr. Selim Temurci ve Belediye başkanı Murat Aydın'ın da katıldığı tören renkli geçti. Üç ayrı kategoride yapılan öykü yarışmasında grup birincilerine 5.000 TL, ikincilerine 3.000 TL, üçüncülerine de, 1.500 TL ve mansiyon ödülleri de 500 TL oldu. Dereceye layık görülen öyküler" Ödüllü Öyküler " ismi ile 120 sayfalık bir kitapta yer aldı. Ödül törenine katılan herkese birer tane de kitap verildi.  Kısa bir süre önce yapılan kongrede Ak Parti İstanbul il başkanlığına seçilen Dr. Selim Temurci'nin ödül törenlerine katılmış olmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Ak Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci'de yüzlerce genci ve çocuğu okumak ve yazmak ile alakalı bir etkinlikte görmekten dolayı çok mutlu olduğu ifade ederek Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın ve ekibine teşekkür etti. Zeytinburnu halkına kitap okuma sevgisini yerleştirmek için 10 yıldır Bilgi Evleri Geleneksel Kitap Okuma Yarışması da düzenleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Öykü Yarışması ile ilgili yaptığı açıklamada duygularını “Bu güne kadar Bilgi Evlerinde hizmet verdiğimiz Zeytinburnu halkına kitap okuma sevgisini ve bilincini yerleştirmeye çalışırken bu yıl bir adım daha ötesi olan öykü yazma yarışmasını düzenleyerek edebiyat dünyasına yeni isimler kazandırmayı hedefledik. Gerçekleşen yoğun ilgi ve katılımdan dolayı tüm resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilerimize, sivil toplum kuruluşlarına, Zeytinburnu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına özellikle de Zeytinburnulu hemşerilerimize en içten duygularımla teşekkür ediyorum.” sözleriyle ifade etti. ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL
Zeytinburnu Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Öykü Yarışması sonuçlandı. Öykü Yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı.

Zeytinburnu Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Öykü Yarışması sonuçlandı. Prof. Dr. Fatih Andı, Bestami Yazgan, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'dan oluşan özel jüri, gönderilen 800’ün üzerinde öyküyü titizlikle değerlendirdiler ve ödül verilecek eserleri belirlediler. Genç yazarlarımıza ön ayak olmayı, kalemlerine cesaret katmayı ve edebiyat dünyamıza yeni isimlerle birlikte yeni eserler kazandırmayı hedefleyen Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin, bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Öykü Yarışması’na rekor düzeyde bir katılım gerçekleşti ve 800’ün üzerinde öykü gönderildi.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin üç kategoride yaptığı öykü yarışmasının ödülleri Zeytinburnu Kültür Sanat merkezinde yapılan tören ile sahiplerini buldu. Ak Parti İstanbul il başkanı Dr. Selim Temurci ve Belediye başkanı Murat Aydın'ın da katıldığı tören renkli geçti. Üç ayrı kategoride yapılan öykü yarışmasında grup birincilerine 5.000 TL, ikincilerine 3.000 TL, üçüncülerine de, 1.500 TL ve mansiyon ödülleri de 500 TL oldu. Dereceye layık görülen öyküler" Ödüllü Öyküler " ismi ile 120 sayfalık bir kitapta yer aldı. Ödül törenine katılan herkese birer tane de kitap verildi.
 Kısa bir süre önce yapılan kongrede Ak Parti İstanbul il başkanlığına seçilen Dr. Selim Temurci'nin ödül törenlerine katılmış olmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Ak Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci'de yüzlerce genci ve çocuğu okumak ve yazmak ile alakalı bir etkinlikte görmekten dolayı çok mutlu olduğu ifade ederek Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın ve ekibine teşekkür etti.

Zeytinburnu halkına kitap okuma sevgisini yerleştirmek için 10 yıldır Bilgi Evleri Geleneksel Kitap Okuma Yarışması da düzenleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Öykü Yarışması ile ilgili yaptığı açıklamada duygularını “Bu güne kadar Bilgi Evlerinde hizmet verdiğimiz Zeytinburnu halkına kitap okuma sevgisini ve bilincini yerleştirmeye çalışırken bu yıl bir adım daha ötesi olan öykü yazma yarışmasını düzenleyerek edebiyat dünyasına yeni isimler kazandırmayı hedefledik. Gerçekleşen yoğun ilgi ve katılımdan dolayı tüm resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilerimize, sivil toplum kuruluşlarına, Zeytinburnu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına özellikle de Zeytinburnulu hemşerilerimize en içten duygularımla teşekkür ediyorum.” sözleriyle ifade etti.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zeytinburnuhaber.org sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.