Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 18.02.2019 - 01:00, Güncelleme: 18.02.2019 - 01:00

İsteyen herkes bedelli askerlik yapabilecek

 

İsteyen herkes bedelli askerlik yapabilecek

Kalıcı bedelli askerlik açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Yeni askerlik sistemi ile ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerliğin de kalıcı hale getirileceğini belirtti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni askerlik sistemi ve kalıcı bedelli askerlik ile ilgili açıklamaları
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Balıkesir'de halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni askerlik sistemi ile ilgili detayları paylaşmaya bugün de devam ederken, kalıcı bedelli askerlik çalışmalarının yapıldığını da söyledi. "Bedelli askerlik uygulamasını, ordumuzun personel ihtiyacına göre belirlenen bir rakamla sınırlı olmak üzere kalıcı hale getiriyoruz" şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaların henüz taslak aşamasında olduğunu da hatırlattı. Kalıcı bedelli askerlik ve yeni askerlik sistemi ile ilgili detaylar haberimizde. KALICI BEDELLİ ASKERLİK VE YENİ ASKERLİK SİSTEMİ "Yeni sistemde lisans ve lisans üstü için ordumuzun ihtiyacına göre belirlenecek sayıda 12 aylık yedek subaylık devam ediyor. İki yıllık meslek yüksekokulu mezunları için yeni bir adım atıyoruz. İhtiyaca göre belirlenecek sayıda 12 aylık yedek astsubaylık uygulaması getiriyoruz. Yedek subaylık ve yedek astsubaylık görevlerini yerine getirenlere iki aylık eğitimleri döneminde harçlık verilecek. 10 aylık kıta görevlerinde ise maaş ödenecek." Lise ve altı mezunlar için, 6 ay artı 6 aylık bir askerlik uygulaması getirileceğini aktaran Erdoğan, "Bir aylık eğitimini tamamlayıp 5 aylık kıta hizmetini bitirerek ilk 6 ayı tamamlayanlar isterlerse terhis olabilecekler. Şayet askerliğe devam etmeyi tercih ederlerse 6 ay süreyle maaşlı olarak görev yapacaklar." dedi. "HERKES BEDELLİ ASKERLİĞE BAŞVURABİLECEK" Erdoğan, bedelli askerlik konusunda da, "Bedelli askerlik uygulamasını, ordumuzun personel ihtiyacına göre belirlenen bir rakamla sınırlı olmak üzere kalıcı hale getiriyoruz." açıklamasında bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İkide bir çıkacak mı çıkmayacak mı böyle bir şey olmayacak. Eğitim durumuna bağlı olmaksızın, isteyen herkes bedelli askerliğe başvurabilecek. Bedelli askerlikten yararlanmaya hak kazananlar 1 aylık temel askerlik eğitimlerinin ardından terhis edilecekler." bilgisini paylaştı. "ASKERLİK GÖREVİ BİR YÜK OLMAKTAN ÇIKIYOR" İlk etapta her yıl 145 bin kişinin bedelli askerlikten yararlanabileceğini vurgulayan Erdoğan, "Bedelli askerlik ücreti de sabit bir formüle göre hesaplanacak. Kurumlarımızın yaptıkları hesaplamalar, bedelli askerlikten gelen kaynağın eğitim dönemleri dışında tamamı maaşlı hale gelen diğer görevlilerin maliyetlerini ziyadesiyle karşılayacağını gösteriyor. Böylece gençlerimiz için askerlik görevi bir yük olmaktan çıkıyor." dedi.
Kalıcı bedelli askerlik açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Yeni askerlik sistemi ile ilgili bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerliğin de kalıcı hale getirileceğini belirtti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni askerlik sistemi ve kalıcı bedelli askerlik ile ilgili açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Balıkesir'de halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni askerlik sistemi ile ilgili detayları paylaşmaya bugün de devam ederken, kalıcı bedelli askerlik çalışmalarının yapıldığını da söyledi. "Bedelli askerlik uygulamasını, ordumuzun personel ihtiyacına göre belirlenen bir rakamla sınırlı olmak üzere kalıcı hale getiriyoruz" şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaların henüz taslak aşamasında olduğunu da hatırlattı. Kalıcı bedelli askerlik ve yeni askerlik sistemi ile ilgili detaylar haberimizde.

KALICI BEDELLİ ASKERLİK VE YENİ ASKERLİK SİSTEMİ

"Yeni sistemde lisans ve lisans üstü için ordumuzun ihtiyacına göre belirlenecek sayıda 12 aylık yedek subaylık devam ediyor. İki yıllık meslek yüksekokulu mezunları için yeni bir adım atıyoruz. İhtiyaca göre belirlenecek sayıda 12 aylık yedek astsubaylık uygulaması getiriyoruz. Yedek subaylık ve yedek astsubaylık görevlerini yerine getirenlere iki aylık eğitimleri döneminde harçlık verilecek. 10 aylık kıta görevlerinde ise maaş ödenecek." Lise ve altı mezunlar için, 6 ay artı 6 aylık bir askerlik uygulaması getirileceğini aktaran Erdoğan, "Bir aylık eğitimini tamamlayıp 5 aylık kıta hizmetini bitirerek ilk 6 ayı tamamlayanlar isterlerse terhis olabilecekler. Şayet askerliğe devam etmeyi tercih ederlerse 6 ay süreyle maaşlı olarak görev yapacaklar." dedi.

"HERKES BEDELLİ ASKERLİĞE BAŞVURABİLECEK"

Erdoğan, bedelli askerlik konusunda da, "Bedelli askerlik uygulamasını, ordumuzun personel ihtiyacına göre belirlenen bir rakamla sınırlı olmak üzere kalıcı hale getiriyoruz." açıklamasında bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İkide bir çıkacak mı çıkmayacak mı böyle bir şey olmayacak. Eğitim durumuna bağlı olmaksızın, isteyen herkes bedelli askerliğe başvurabilecek. Bedelli askerlikten yararlanmaya hak kazananlar 1 aylık temel askerlik eğitimlerinin ardından terhis edilecekler." bilgisini paylaştı.

"ASKERLİK GÖREVİ BİR YÜK OLMAKTAN ÇIKIYOR"

İlk etapta her yıl 145 bin kişinin bedelli askerlikten yararlanabileceğini vurgulayan Erdoğan, "Bedelli askerlik ücreti de sabit bir formüle göre hesaplanacak. Kurumlarımızın yaptıkları hesaplamalar, bedelli askerlikten gelen kaynağın eğitim dönemleri dışında tamamı maaşlı hale gelen diğer görevlilerin maliyetlerini ziyadesiyle karşılayacağını gösteriyor. Böylece gençlerimiz için askerlik görevi bir yük olmaktan çıkıyor." dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve zeytinburnuhaber.org sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.