Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 21.04.2018 - 21:50, Güncelleme: 21.04.2018 - 21:50

Zeytinburnu'nda 20 Bin Kişi Türkistan Pilavına Akın Etti

 

Zeytinburnu'nda 20 Bin Kişi Türkistan Pilavına Akın Etti

Zeytinburnu Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği “Radyo Festivali ve Yöresel Tatlar Şöleni”nde, 20 bin vatandaşa Orta Asya’nın meşhur lezzetlerinden Türkistan pilavı İkram edildi.
Yöresel lezzetlerin günümüzde yaşatılması ve halkla buluşmasını sağlayan Zeytinburnu Geleneksel 5'inci Radyo Festivali ve Yöresel Tatlar Şöleni’nde Orta Asya rüzgarı esti. Geçtiğimiz hafta 2 ton çiğ köfte ve 1000 kilo Rumeli böreğinin ikram edildiği festivalde, 20 bin vatandaş bu kez Orta Asya’nın meşhur lezzetlerinden Türkistan pilavını tattı. Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda gerçekleştirilen festivalde havuç, domates, kuşbaşı et, tereyağı, kuru soğan ve özel pirinçten yapılan pilavın tadına bakmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Saatlerce verilen uğraş sonrası pişen etli ve havuçlu Türkistan pilavını afiyetle yiyen vatandaşlar, ikramın ardından hep birlikte Orta Asya kültürüne özgü şarkılar söyleyip oyunlar oynadı. Yaklaşık 20 bin kişi için titizlikle hazırlanan etli ve havuçlu Türkistan pilavını ikram etmek için kazanların başına geçen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, uzun kuyruk oluşturan vatandaşlara pilav ve ayran ikram etti. Metrelerce uzayıp giden kuyruğun ardından Türkistan pilavının tadına bakan kimi vatandaşlar yeniden sıraya girerek Türk dünyasının önemli lezzetlerinden olan etli pilavdan evlerine de götürdü. Genç yaşlı birçok vatandaşın tadına baktığı Türkistan Pilavı vatandaşlardan tam not aldı. METRELERCE UZAYIP GİDEN PİLAV KUYRUĞU Radyo Festivali kapsamında her hafta sonu binlerce vatandaşa özenle hazırlanan yöresel yemeklerden ikram ettiklerini ve gördükleri ilgiden çok memnun kaldıklarını ifade eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Kültürel lezzetlerin gelecek nesillere aktarılması adına bu festivallerimiz çok önemli. Bu sebeple geçtiğimiz hafta 5’inci Radyo Festivali kapsamında 30 bin vatandaşımıza çiğ köfte ve Rumeli böreği ikram ettik. Bugün de Türk dünyasının önemli tatlarından biri olan Türkistan pilavını Zeytinburnulu hemşehrilerimize ikram ediyoruz. Orta Asya’dan birçok vatandaşımız burada yaşadığı için haliyle Türkistan pilavı Zeytinburnu’nda çok sevilir ve her evde pişer. Biz de bu yöresel lezzeti 15 Temmuz Meydanı’nda Zeytinburnulu hemşehrilerimizle buluşturduk. Festivalin gördüğü ilgiden çok memnunuz, herkese afiyet olsun.” ifadelerini kullandı.Festival, 22 Nisan Pazar günü 20 bin kişilik Hamsi Şöleni ile sona erecek ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL
Zeytinburnu Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği “Radyo Festivali ve Yöresel Tatlar Şöleni”nde, 20 bin vatandaşa Orta Asya’nın meşhur lezzetlerinden Türkistan pilavı İkram edildi.

Yöresel lezzetlerin günümüzde yaşatılması ve halkla buluşmasını sağlayan Zeytinburnu Geleneksel 5'inci Radyo Festivali ve Yöresel Tatlar Şöleni’nde Orta Asya rüzgarı esti. Geçtiğimiz hafta 2 ton çiğ köfte ve 1000 kilo Rumeli böreğinin ikram edildiği festivalde, 20 bin vatandaş bu kez Orta Asya’nın meşhur lezzetlerinden Türkistan pilavını tattı. Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda gerçekleştirilen festivalde havuç, domates, kuşbaşı et, tereyağı, kuru soğan ve özel pirinçten yapılan pilavın tadına bakmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Saatlerce verilen uğraş sonrası pişen etli ve havuçlu Türkistan pilavını afiyetle yiyen vatandaşlar, ikramın ardından hep birlikte Orta Asya kültürüne özgü şarkılar söyleyip oyunlar oynadı.

Yaklaşık 20 bin kişi için titizlikle hazırlanan etli ve havuçlu Türkistan pilavını ikram etmek için kazanların başına geçen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, uzun kuyruk oluşturan vatandaşlara pilav ve ayran ikram etti. Metrelerce uzayıp giden kuyruğun ardından Türkistan pilavının tadına bakan kimi vatandaşlar yeniden sıraya girerek Türk dünyasının önemli lezzetlerinden olan etli pilavdan evlerine de götürdü. Genç yaşlı birçok vatandaşın tadına baktığı Türkistan Pilavı vatandaşlardan tam not aldı.

METRELERCE UZAYIP GİDEN PİLAV KUYRUĞU

Radyo Festivali kapsamında her hafta sonu binlerce vatandaşa özenle hazırlanan yöresel yemeklerden ikram ettiklerini ve gördükleri ilgiden çok memnun kaldıklarını ifade eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Kültürel lezzetlerin gelecek nesillere aktarılması adına bu festivallerimiz çok önemli. Bu sebeple geçtiğimiz hafta 5’inci Radyo Festivali kapsamında 30 bin vatandaşımıza çiğ köfte ve Rumeli böreği ikram ettik. Bugün de Türk dünyasının önemli tatlarından biri olan Türkistan pilavını Zeytinburnulu hemşehrilerimize ikram ediyoruz. Orta Asya’dan birçok vatandaşımız burada yaşadığı için haliyle Türkistan pilavı Zeytinburnu’nda çok sevilir ve her evde pişer. Biz de bu yöresel lezzeti 15 Temmuz Meydanı’nda Zeytinburnulu hemşehrilerimizle buluşturduk. Festivalin gördüğü ilgiden çok memnunuz, herkese afiyet olsun.” ifadelerini kullandı.Festival, 22 Nisan Pazar günü 20 bin kişilik Hamsi Şöleni ile sona erecek

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.