İnşaatın korkulukları yoldan geçen onlarca aracın üzerine çöktü. Çok sayıda araçta maddi hasar meydana geldi. Son anda araçtaki insanlar araçlarından kendilerini dışarı attılar.

Şans eseri ölen yada yaralananların olmaması olayda ki tek teselli oldu. Olayı Cenaze Namazında öğrenen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın olay yerine gelerek yetkilerden kısa bir bilgi aldıktan sonra olay yerinden ayrıldı.

Olay anında orada bulunan CHP Zeytinburnu Belediye Meclis üyesi İlkay Biber ise onlarca kez gündeme getirdiği yol üzerindeki inşaatta yaşananlara ateş püskürdü. Her şeyden önce korkuluklar sağlam yapılsaydı çökmezdi. Ciddi bir inşaat ihalesi alan müteahhit firmanın işini sağlıklı yapmadığı bu olayda kendisini gösterdi. Kısa süre sonra bu binalarda yaşam başlayacak düşecek herhangi bir saksı veya madde direkt olarak yaya kaldırımında yürüyen insanların üstüne düşecek, kamu kurumları özel sektör inşaat yaparken metrelerce içeri çektikleri halde kendi yaptıkları binalarda bunu göz ardı etmelerini anlamıyorum. Burada bir kişi ölseydi bunun hesabını kim verecekti. Göz göre göre bu olay geliyorum dedi. Ama bizim yetkilerimiz vurdumduymaz içindeler. Burada Yaşam başlamadan önce yaşanan bu olaydan yetkiler ders çıkarmalı ve bu inşaat ile ilgili gerekli önlemler alınmalı dedi.

Haberin yayılmasın ardından olay yerine gelen ve çok kısa bir süre önce bu inşaatla ilgili Zeytinburnu Haber Gazetesine açıklama yapan Has Parti İlçe Başkanı Abdulhakim Kaya biz gündeme getirdik ama hiç kimsenin umrunda olmadı. Daha birkaç gün önce burada çekimler yaptık. Burada görünmez bir şey değil inşaat yol üzerine kurulmuş birde yetmiyormuş gibi balkon çıkarılmış. Zeytinburnu’nda böyle bir inşaat izni vatandaşa verilmiş mi? Zeytinburnu’nda gariban vatandaşın en ufak çıktısını o gün içinde yıkıyorlar dedi.

Olay anında hemen inşaatın bitişiğindeki işyerine bulunan ve büyük bir gürültü ile çökmenin meydana geldiğini söyleyen MHP Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcısı Faruk Müezzinoğlu, ana yol üzerine böyle bir inşaat izninin verilmesi baştan hatadır. Bu inşaat bittiğinde bu yol nerden geçecek. Allah yine vatandaşlarımızı korudu dedi.

Çevredeki esnaf ve halk müteahhit firmanın aylardır trafik sirkülasyonlarını felç ettiğini iddia ederek yan yana iki araç geçince ancak tek bir insanın yürüyebildiği kadar dar bir yaya kaldırımının doğru olmadığını söylediler.

Çökme olduktan sonra The Velifendi Konutlarında çalışan tüm işçilerini yolun açılması için seferber ettiklerini ifade eden inşaat yetkileri aniden hortum denebilecek derece de aşırı rüzgarın çıkması ile kaba inşaatı biten Sahil Park Konutlarının önüne yapılan korkulukların aniden çöktü dedi. Polis olay yerine gelerek zarar gören araçlarla ilgili rapor tuttu. Göçük sonrası trafiğe kapanan yolu açmak için büyük çaba harcanıyor. Zeytinburnu Adliye Meydanından Perdeciler çarşısına çıkan yol ise tek kelimeyle kitlenmiş. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER