Kentsel dönüşüm kanunu 2012 yılında çıktığı günden bu yana kanun ve yönetmelikleri dahil olmak kaydıyla tüm detayları tarafımdan incelenmiş özümsenmiş, ciddi seminerlere iştirak etmiş ve kentsel dönüşüm konusunda uzmanlaşmış bulunmaktayım. Gerek yönetmelikler hakkında gerekse yapmış olduğumuz birçok kentsel dönüşüm projesindeki pratiklerden edinmiş olduğum bu bilgiler sayesinde kentsel dönüşüm konusunda uzmanlaşmış bulunmaktayım

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Zeytinburnu Belediye Başkan A. Adayı Mehmet Çiftçi Partim Beni Aday gösterir Zeytinburnu Halkıda onay verirse inşallah göreve geldiğimiz ilk andan itibaren Kentsel Dönüşüm için vira Bismillah diyeceğiz. Aday adaylığı süreci sonrasında aday gösterilirse seçimi kazanacağına inandığını vurgulayan Mehmet Çiftçi, Şu anda aday adaylığı süresinde çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın bize karşı büyük bir özlemi olduğunu gördük. Farklı siyasi düşünceye sahip insanlarında Bizlere desteği var.  Göreve gelmemiz halinde Kentsel dönüşüm ve uyuşturucu ile mücadele öncelikli işlerimiz olacak. 

Gençlerin de sokaklarda heba olmaması için hem ortamı değiştireceğiz hem de yaşam kalitesini arttıracağız. Kentsel dönüşümde ise en önemli önceliğimiz insanları mağdur etmemek olacak. Burada halkımızı ikna ederek, ortak karar neticesinde bu işi yapmayı hedefliyoruz. 25 Yıllık bu alanda bir tecrübemiz var. İnşallah Kentsel Dönüşümün üstesinden Zeytinburnu’nda MHP Belediyesi gelecektir. Zeytinburnu’nda Kentsel Dönüşüm sorununun çözülebilmesi için Belediyenin bu sorunu çözme konusunda hem kalben hem de sahada istekli olması gerekiyor. 

Burada adalet öncelikli olması gerekiyor. Belediye herkese eşit olmalı. Bu benim adamım o senin adamın buna farklı ona farklı olmaz. Eğer adaletli bir çözüm üretemezseniz başta Kentsel Dönüşümün önünü tıkamış olursunuz. Zeytinburnu Belediyesi Kentsel Dönüşümde ada bazlı projeleri destekliyor fakat bunu sahada görmek neredeyse imkansız. Şuan Zeytinburnu’nda yapılan yık yap sadece binaları yenilemekten ibaret oluyor. Bunun adı Kentsel Dönüşüm değil Bire bir dönüşümüdür. 

Öncelikle bire bir yenileme değil ada bazlı dönüşümün önünü açmak için dik durmanız gerekiyor. Yık yap projelerinde yenilemeye ruhsat vermemek gerekiyor. Eğer siz vatandaşı ada bazlı dönüşüme ikna ederseniz ve bu konuda Halkın önüne ada bazlı birkaç güzel proje örneği koyarsınız. Vatandaş sizin ada bazlı dönüşüm projelerinde önünüzü açar. Kamudan tasarruf yaparak buradan gelecek kaynağı Kentsel Dönüşüme katarak vatandaşın sırtına yüklenen yükü hafifletebilirsiniz dedi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL