BEYAZLAR İNŞAATA KİM GÖZ YUMUYOR?

Beyazlar inşaat Zeytinburnu’nda Onlarca projeyi hayata geçirdi. Özellikle Maltepe ve Merkezefendi Mahallerinde inşaat faaliyette bulanan şirket bu kez e-5 Üzerinde iki akaryakıt istasyonun hemen yanı başında Müze ve Sergi sarayı adı altında özel öğrenci yurdu ve otel projesine imza atıyor. 17 Aralık operasyonları sonrası ve en son yaşanan 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından FETÖ Terör örgütünün okul ve yurtlarının kapanmasıyla ortaya çıkan yurt açığı bu sektörün önünü açtı. Birçok büyük şirket eğitim ve özelikle yurt alanında yatırıma girişti.

İKİ AKARYAKIT İSTASYONUNUN YANI BAŞINA ÖĞRENCİ YURDU İZNİ

Cevizlibağ’da yaptığı son rezidansı Özel bir üniversiteye kiraya veren Beyazlar İnşaat eğitim alanında yatırım yapmaya devam ediyor. CHP, Beyazlar İnşaatın- Keleşler ile ortak olarak hayata geçirdiği Yurt Projesini Meclise taşıdı. Beyazlar İnşaat nasıl bu kadar projeye rahat ruhsat alabiliyor sorusu ve bu projelerle ilgili iddialar ise Zeytinburnu Belediye Meclisinde gündeme gelmeye devam ediyor. İki Akaryakıt İstasyonun ve otoparkın bulunduğu bir tarafta tramvay yolu diğer tarafta E-5 yolunun bulunduğu ve güvenlik yönünden oldukça riskli bir bölgeye nasıl öğrenci yurdu izni verildiği ise başka bir soru işareti.

CHP BEYAZLAR İNŞAATIN YURT ALANINA FAZLA İMAR VERİLDİ Mİ?

CHP Grup Başkanı Hüseyin Üsküdar Belediye Meclisinde, Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesi eski Londra asfaltı yanı yanı 503 Pafta 2950 Ada 7 Parsel 26.10.2015 Ruhsat tarihli 2015-79982 Ruhsat nolu inşaatın geçmişiyle ilgili durumu nedir? Ruhsatın Zeytinburnu Belediyesinden verildiği fakat İBB Planlarına bakıldığında imarın İBB Planlarında gözükmediği ve bu inşaat sahasında emsal harici bir imarın çıktığını söyledi.

ARAŞTIRMAMIZ SONUCU DAHA BÜYÜK SKANDAL ORTAYA ÇIKTI

Bizim Haber kaynağımız çok sağlamdı. Bize ulaşan kişi Kültür alanı üzerine Müze ve Sergi sarayı adı altında Otel tarzında öğrenci yurdu yapılacak demişti. Bizde bu ihbar üzerine haberimizi yaptık. Haberimizin ardından Belediye Başkan Yrd. Zafer Alsac bize ulaştı ve burası Sergi sarayı olacak çünkü kültür alanı dedi. Bunun üzerine araştırmamızı derinleştirdik. İstanbul’un göbeğinde E-5 Üzerinde böyle değerli bir arazi sadece Sergi sarayı için mantık olarak yapılamazdı. Küçük bir araştırma büyük bir skandalı ortaya çıkardı.

kullan

ALTI KÜLTÜR ALANI ÜSTÜ TİCARET ALANI

İnsanların aklıyla alay edercesine küçük bir oyunla daha bir vurgun yapıldığı iddia ediliyor. Projeyi Beyazlar İnşaat ile Keleşler ortak hayata geçiriyor. Beyazların Resmi Web sayfasına girip devam eden projeler bölümün tıkladığınızda Cevizlibağ’daki projeyi görmek mümkün.  Proje Belediye Başkan Yrd. Zafer Alsac’ın bahsettiği gibi sergi sarayı değil

OTEL VE YURT PROJESİ…

Detayında ise şunlar yazıyor. Topkapı Projemiz 3 dönüm arsa üzerine kurulacak olan 135 odalı yurt ve müzeden oluşmaktadır. Beyaz İnşaat projelerinden birinde yer almanın yenilikçi avantajlarını ve ayrıcalıklarını yaşamaya hazır olun. Proje Yılı: 2014, Proje Yeri : Topkapı, Toplam İnş. Alanı: 13.000 m2, Özellikler: 135 oda + müze.. Bunu aynen Başkan Yrd Zafer Alsac Beye sorduğumuzda şu cevabı aldık. ‘’Beyazlar İnşaatın web sayfasındaki bu yayın gerçeği yansıtmayan yalan beyan’’….

kullan

ŞUAN TOPRAĞIN İÇİNE KÜLTÜR ÜSTÜNE TİCARET YA SONRA ?

İnşaat alanı E-5 Yol seviyesinden 7 Metre yüksekte bu alanın etrafına fora kazıklar çakıldı ve yer altına 4 kat gömüldü. Nedeni şu Zeytinburnu’nda toprağın altına imar serbest. Kültür alanı olduğu için Müzede yerine altına konulup kılıfına uyduruldu. Ya toprağın üst kısmı burası resmiyette gözüktüğü gibi sergi alanı değil ticari alana dönüştürülmüş durumda. Şuan proje otel şeklinde öğrenci yurdu olarak hayata geçiriliyor. Plan tadilatının da garantisi alınmış olacak ki proje buna uygun olarak yapılıyor. CHP Meclis Üyesi Hüseyin Üsküdar Gazetemize yaptığı açıklamada daha farklı bir noktaya dikkat çekti. Bu proje E-5’sıfır bir proje birkaç yıl sonra etrafındaki toprak kaldırılmak suretiyle otobana sıfır 3 Katlı işyeri ortaya çıkacak dedi.

CHP MECLİS ÜYESİ ÜSKÜDAR’IN İDDİASI ŞİMDİDEN GERÇEKLEŞTİ

Projenin görselleri incelendiğinde görülüyor ki projenin E-5’e sıfır olmasının bütün avantajlarından faydalanılmış. 7 Metre yükseklik üç farklı noktadan E-5 seviyesine sıfırlanmış. Otel’in giriş kapısı otopark girişi ve tramvay yolu tarafından otelin üst bölümüne giriş verilerek rant neredeyse Be katına katlanmış.

kullan

ŞİMDİ SORUYORUZ? VE SORULARIMIZA CEVAP BEKLİYORUZ

1-Burası Kültür alanı ise bu projenin içinde Otel veya Yurt’un ne işi var?
2-Burası Yurt olacak ise Öğrencilerin güvenliği nasıl hiçe sayıldı?
3-İki akaryakıt istasyonu yanı başında, E-5 ve Tramvay yolu üzerine nasıl yurt izni verildi?
4-Eğer burası Sergi sarayı ve müze olacaksa Şirket niçin buranın AKYURT OTEL ve YURT Projesi olduğunu söylüyor. Burada vatandaşın aklıyla alay den kim?
5-Anayoldan 7 metre yüksekte olan bir proje E-5 seviyesine indirilmek suretiyle ne kadar usulsüz rant sağlanmıştır?
6-E-5 Anayoluna sıfır olan Otelin giriş ve çıkışları anayoldaki araçların güvenliği riske sokacak mıdır?

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL