Uzun Yıllardır Çankırı Yeşil Ilgaz Sporun tesislerinin ve toprak sahasının da içine bulunduğu özel mülke 11 Dönüm Arazi üzerine Erintaş inşaat rezidans yapıyor.  Zeytinburnu Kazlıçeşme Mahallesinde 390 Pafta, 391 Ada, 3339-1 Parsel’de bulunan ve Uzun Yıllardır Çankırı Yeşil Ilgaz Sporun tesislerinin ve toprak sahasının da içine bulunduğu özel mülke Erintaş inşaat rezidans yapıyor. İnşaat firması 27.10.2014 Tarihinde bu arsaya ruhsat aldı. Hafriyat çalışmalarının başladığı arazi Zeytinburnu’nun en gözde yerlerinden birinde.

Erintaş İnşaat  Zeytinburnu projesi 88 dükkan ve 16 rezidanstan meydana geliyor.10 bin 85 metrekare alanda inşa edilecek olan Erintaş İnşaat Zeytinburnu projesi 29 bin 327 metrekare inşaat alanına sahip.  Erintaş İnşaat Zeytinburnu teslim tarihi 2016 yılının son çeyreği olarak belirlendi. Erintaş İnşaat Zeytinburnu projesinde 27 bin 908 metrekare inşaat alanı ticaret alanı için, 1.419 metrekare inşaat alanı konaklama için ayrıldı.  Erintaş Zeytinburnu  Kazlıçeşme Ticaret Alanı ve Rezidans Projesi tek bloktan oluşmakta olup, kullanım olarak A, B ve C olmak üzere üç blok olarak tasarlandı.
7 milyon 500 bin TL proje bedeline sahip olan Erintaş İnşaat Zeytinburnu projesi E-5 karayolunun güneydoğusunda, 10.Yıl Caddesinin doğusunda, Kennedy Caddesinin güneyinde yer alıyor. Projenin güney kesiminde Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kuzeydoğu kesiminde İstanbul Hıfzıssıhha Bölge Müdürlüğü bulunuyor.

CHP Meclis Üyesi Özgür Aydın Erintaş İnşaatın bu projesini Zeytinburnu Belediye Meclisi Aralık Ayı Birinci Birleşimde Meclis Gündemine taşıdı ve İnşaatın İmar Emsali’nin 0.90 olduğu ancak bu arsayı satın alan KONSORSİYUM’a 1.5 esmal verildiği iddiasının doğru olup olmadığını sordu. Özgür AYDIN İBB, Zeytinburnu Meclis Üyesi Yazılı Cevaplandırılmasını İstediğimiz Sorular: Zeytinburnu Kazlıçeşme Mahallesinde 390 Pafta, 391 Ada, 3339-1 Parsel’de bulunan ve Uzun Yıllardır Çankırı Yeşil Ilgaz Sporun tesislerinin ve toprak sahasının da içine bulunduğu alanda 88 İşyeri,16 Residans’tan oluşacak olan yapı topluluğunun çevreye ciddi bir trafik sirkülasyonu yapacağını herkes bilir.

Bu projenin çevresinde Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yedikule Göğüs Hastanesi bir çok kurum ve kuruluşun güzergahında yer alan Erintaş İnşaat’ın yaptığı proje için trafik sirkülasyonu hesaba katılarak yeni yol çalışması yapılmış mıdır ?
Bu boş olan arsada sağlık bakanlığının şerhi bir çırpıda kaldırılabilirken yine aynı mahallede bulunan üzerinde cami, muhtarlık ve birçok binanın bulunduğu parselli sağlık alanından çıkarmak çokda kolay hallolmuyor.

Zeytinburnu’nun bağ ve bahçelik olduğu dönemler de burasının adı da Sevgi’nin bahçesi olarak biliniyordu. Şimdi sevginin olduğu gençlerimizin spor yaptığı alanda beton yığını yer alacak

1-Yukarıda detayları belirten arsa için İmar Emsali’nin 0.90 olduğu ancak bu arsayı satın alan KONSORSİYUM’a 1.5 esmal verildiği iddiası halk arasında konuşuluyor. Bu iddia ile alakalı tarafımız’a bilgi verilmesini ,

2-İddia edildiği gibi Emsal’in 0.90’dan,1.50’a çıkarıldığı iddiaları doğru ise bunu nasıl izah edeceksiniz ?

3-Zaten trafiğe cevap vermeyen yolun yapılacak inşaat ile daha da kilitleneceği belli olmasına rağmen hem inşaat izni verilmesi hem de Emsal artışı neye göre yapılmıştır ?

4-Bu taşınmazın fonksiyon değişikliğinin de ve ruhsat aşamasında mülkiyet sahipleriyle birinci derece kan bağı bulunan önceki dönemler imar komisyon Başkalnığı yapan HASAN Albayrak imzası var mıdır?.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL