Başkan Murat Aydın; Atatürk Öğrenci Yurdu ile ilgili yeni eğitim öğretim dönemine hazır olacağını çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.Atatürk Öğrenci Yurdu'nda incelemelerde bulunan  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, açıklamalarda bulundu.

Daha önceden açılması planlanan yurdun yeni eğitim öğretim döneminde hizmete gireceğini duyurdu.  3500 kişilik Atatürk Öğrenci Yurdu, Cevizlibağ'da yer alıyor. 5 yıldızlı otel konforunda yapılan yurdun inşasında Varyap Varlıbaş Yapı Sanayi ve Turizm Yatırımları Ticaret AŞ yer alıyor. Eylül 2011’de deprem riski nedeniyle yıkılan Atatürk Öğrenci Yurdu, 74 milyon 425 bin TL'ye ihale edilmişti.

Atatürk Öğrenci Yurdu içerisinde havuzlu bir meydan, yürüyüş alanları, amfi, 1 ve 3 kişilik odalar, mini buzdoları, televizyon ve odalara kartlı sistemle giriş hizmetler bulunacak. Atatürk Öğrenci Yurdu'nda ayrıca; kütüphane, engelli öğrenciler için özel oda, kantin, yemekhane, bilgisayar, bilardo, kütüphane, PTT, ATM merkezleri, sinema ile spor salonları da yer alacak.

Toplam 75 milyon TL'ye mal olan Atatürk Öğrenci Yurdu'nda odalar 42-45 metrekare alana sahip olacak. Öğrencilerin bireysel masasının olacağı Atatürk Öğrenci Yurdu'nda giysi dolabı imkanları da bulunacak. 5 bloktan meydana gelen Atatürk Öğrenci Yurdu kapsamında yönetmeliğe uygun olarak yenilenebilir enerji kaynakları kullanılmakta, hem ulusal hem uluslararası standartlara uygun yeşil bina kriterleri uygulanmakta.Yangın güvenlik önlemlerinin de alındığı Atatürk Öğrenci Yurdu'nun toplam inşaat alanı 110 bin metrekare.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL