Semiha Şakir Huzurevinin taşınmasının ardından gözler Adliye binası da yıkıldı ve meydan için çalışmalar aralıksız sürüyor.En son 3 yıl önce Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın eski nostalji çay bahçesinin yerine kaymakamlık binasının yapılacağını belirtmişti. İlerleyen zamanda bundan vaz geçildi. Bir ara Yedikule Göğüs Hastanesinin altındaki araziye yapılacağı söylendi burası da kabul görmedi. En son Başkan Aydın’ın belirttiği yerde çalışmalar başladı.

Önce Meydan genişletmesi kapsamında nostaji çay bahçesinin eski yerinde harfiyat alımı başlandı ve kültür Merkezinin önünden geçen yolun oraya taşınması için çalışmalar başlandı. Uzun süren çalışmalar sonuncuda yol tam hizmete girme aşamasına gelmişti ki Mecliste yeni bir tadilat palanı geldi ve yolun iptal edilip tekrar Eski nostaji çay bahçesinin yerine Kaymakamlık binasının yapılması oy çokluğu ile meclisten geçti. Yeni Kaymakamlık binasının yeri kesinleşince çalışmalar başladı. Bina inşaatında hafriyat alımı tamamlandı ve temel atıldı.

Tarihi bir binayı andıran Yeni kaymakamlık Zeytinburnu’nun adeta simgesi olacak. Kaymakam Binasının projesini eski kaymakamımız Mustafa Dündar ilk kez Zeytinburnu Haber ile paylaşmıştı. Görev süresi dolunca Kaymakam Dündar’a projesi le çok uğraştığı yeni binada oturmak nasip olmadı.

Yerine atanan Kaymakam Ufuk Seçilmiş, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile yeni Kaymakamlık binası inşaatında denetimlerde bulundu. Zeytinburnu Belediyesi Teknik Başkan Yrd. Zafer Alsac ve Yüklenici Firma Yetkileri protokole çalışmalar hakkında bilgi verdi.

ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER