CHP Meclis Üyesi İlkay Biber Zeytinburnu Belediye Meclisi Nisan Ayı 2.Birleşiminde böyle önemli bir cadde de yapılan bir çalışmadan bundan sorumlu kişilerin haberdar olmamasının düşündürücü olduğunu söyledi. Biber Başkan Yrd. Alsac’ın inşaatı durduklarının ve eski haline getirileceğini söylemişti fakat Meclis sonrası yaptığımız incelemede inşaatın devam ettiğine vurgu yaptı. Sokak arası olsa dahi vatandaş bir terasını balkonunu kapatmaya kalksa orası hemen görülüp müdahale ediliyor fakat Belediyenin yanı başında olan bir olaydan haberdar olunmaması çok düşündürücüdür.

Fotoğraflardan gözüktüğü gibi inşaat sahası içinde okulun bahçesindeki kod farkı düşürülmek suretiyle İnşaatın önündeki dükkanlara saha açılarak dükkânların rantablı artırılmaya çalışılmıştır. Burada yaptığımız inlemede getirme diye herhangi bir çalışmanın olmadığı ve ellerindeki projeyi uyguladıkları açıkça görülmüştür.

Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Alsac, olayın Nisan Ayı Birinci birleşimde gündeme geldiğini olaydan daha sonra haberdar olmadığını ce olaydan haberdar olmalarının ardından inşaattaki çalışmanın durdurulduğunu ve eski haline getirileceğini tekrar yineledi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL