Yiğitoğlu Kıraathanesindeki programda ilk sözü Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Nadiye Polat aldı. Polat konuşmasında, Zeytinburnu'nun yaşanılabilir bir semt haline getirdiği için Başkan Murat Aydında Teşekkür etti.

KALDIRIM PAYLARI SORULDU

Muhtarların ardından ilçede gerçekleştirdikleri icraatları anlatan Başkan Aydın, göreve geldiklerinde Zeytinburnu'ndaki çevre ilçelere göre düşük olan gayrimenkul değerlerinin 13 yıldır gerçekleştirdikleri alt ve üst yapı yatırımları sayesinde yükseldiğini söyledi. Başkan Aydın, çaya katılan vatandaşlardan yazılı olarak gelen soru, dert ve şikayetleri de teker teker cevapladı.

KALDIRIM PAYLARI YASAL ZORUNLULUK

Kaldırım Payları ile ilgili soruyu da değerlendiren Belediye Başkanı Murat Aydın, Bunun yasal bir zorunluluk olduğunu ve bu vergiyi de kendi belediyelerini başlatmadığını hatta bu vergilinin alınmaması ile ilgili kendisinin de Anakaraya gidip bir çok kişi ile görüştüğünü söyledi. Başkan, Bunun alınmaması halinde yasal suç işleyeceklerinin altını çizdi

SİMİTÇİ KADİR'DEN BAŞKANA ZOR SORU

Başkan Kaldırım Paylarının yasal zorunluluk olduğunu anlatırken br anda ayağa kalkan Zeytinburnu'nun sevilen siması Simitçi Kadir kendi üslubuyla ''Murat Aydın iyide kaldırımda yürürken taşa bastığımızda üstümüz hep su oluyor'' sorusunu yöneltince salonda bir anda kahkaha başladı ve Başkan Aydın'da Kadirden beklemediği bu soru karşısında bir an gülümsedi ve Kaldırımların yerinden oynamasını her gün İstanbul'da olan yüzlerce 2 ile 3 şiddetindeki depremlere bağladı.
ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL