GÖRÜNTÜLER ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE

Köse çiftinin Yeşiltepe Mahallesinde yaklaşık 120 Metrekare bir arsası ve üzerinde de derme çatma bir gecekonduları vardı. Arazi mafyası kimsesiz çiftin bu paha biçilmez arsasına göz dikti ve ne olduysa bundan sonra oldu.

1 YILDA İKİ KEZ YAKILDILAR

Köse çiftinin tek erkek evlatları genç yaşta amansız hastalığa yenik düştü ve Köse çifti yapayalnız bıraktı. Anne Haniefe Köse oğlunu genç yaşta yitirmenin acısına dayanamadı ve felç geçirdi. O şimdi kendi ihtiyaçların bile karşılamıyor. Evi babası Ali Köse ise tüm bu yaşadıklarından sonra aklı dengesini yitirme aşamasına geldi.

Yaklaşık bir ay öne Köse çifti Zeytinburnu Haber’e ulaştı ve tehdit edildiklerini ve evlerini yakacaklarını söylediler. Bu ihbardan iki hafta sonra yaşlı çiftin gecekondusunda sabaha karşı yangın çıktı ve Köse çiftini alevlerin arasında komşuları son anda çıkardı

BERAT KANDİLİ GECESİ YAKTILAR

Ali ve Hanife Köse çifti geçen yıl yakılan evlerinin ardından kışı sokakta geçirdiler. Yazın başında derme çatma bir baraka yapan çift Kandil günü güpe gündüz gecekonduları bir kez daha yakıldı. Hanife Köse son anda yangından kurtuldu ve göz yaşarına boğuldu.

Bazı mahalle sakinleri ise yangının kundaklama sonucu çıkmış olabileceğini iddia etti.Kimsesi olmayan ve evleri yangında kül olan yaşlı çift, sokakta kaldı. Kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Ali Köse benim arsa peşkeş çekiliyor. Bana niçin imar verilmiyor diyerek isyan ediyor. Komşuları ise yaşlı çiftin Yeşiltepe’nin en eskilerinden olduğunu ve etrafındaki tüm arsalara bir şeklide imar verildiği halde her nedense bu arsanın bunların elinden alınmaya çalışıldığını söyleyerek isyan ettiler.

Mahalleli sakinleri, yaşlı çiftin evlerini satmadığı için kundaklandığını öne sürdü. Arsaya konmak isteyen müteahhitlerin yaşlı çifte zorla imza attırdıklarını, onların ağzından bir takım açıklamalarla sahte belgeler hazırladıklarını ve yaşlı çifti mahkemeye verdikleri söylediler. Tüm bunlara direnmek isteyen Ali Köse’nin ise ayağı bu kişiler tarafından kırılmış. Yaşlı çınar şimdi sakat ayağı ile haklarını savunmaya devam ediyor. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ