Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap, Zafer Alsaç, Ömer Arısoy, Zafer Alsac,Zabıta Müdürü Feruz Kutsal, birim müdürleri, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Nadiye Polat, Sosyal İşler Başkanı Ali Faik Biçer, Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, Yeşiltepe Mahallesi sakinleri katıldılar.

‘Başkanla Akşam Çayı’ Türk Halk Müziği Sanatçısı İsa Muslubaş’ın verdiği mini konser ile başladı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, gribi atlamadığı için bitkin geldiği programdan kendisine yazılan teşekkür mesajları ile diri bir şekilde ayrıldı.

HABERİN GÖRÜNTÜLERİ ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE-1

Konserin ardından vatandaşlardan gelen talep ile şikâyetleri değerlendiren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın son 10 yılda yapılan başarılı projelerle Zeytinburnu artık gecekondu semti olmaktan çıkıp İstanbul’un modern bir şehri haline geldiğin söyledi.

‘’BAŞKAN AYDIN KEÇİ GRİBİNE YAKALANMIŞ’’

Televizyonları dinliyorum. İllet bir garibe yakalandım. Doktorlar adına keçi gribi diyorlar. Gerçekten keçi ve inatçıymış bırak diyorum bırakmıyor yakamı. Veliefendi Çayının düzenlediğimiz geçen hafta Perşembe günü yakalandım bir hafta oldu daha tam atlamadık.

HABERİN GÖRÜNTÜLERİ ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE-2

Televizyonları dinliyorum. İllet bir garibe yakalandım. Doktorlar adına keçi gribi diyorlar. Gerçekten keçi ve inatçıymış bırak diyorum bırakmıyor yakamı. Veliefendi Çayının düzenlediğimiz geçen hafta Perşembe günü yakalandım bir hafta oldu daha tam atlamadık.

‘’SÜMER MAHALLESİ YIKILMAYACAK BİR BİR ÖRNEK YAPTIK’’

Sümer Mahallesini yıkıp yeniden yapmak söz konusu değil. Biz orada 250 dairelik örnek bir site ortaya çıkarıyoruz. İnsanların 100 Milyarlık dairesi yıkılıp yeniden yapıldığında 250 Milyar oluyor. Bu 250 dairelik proje bittikten sonra yeni bir proje bu mahallede yapılmayacak.

‘’ZEYTİNBURNU 10 YILDA ÇOK DEĞERLENDİ’’

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın 10 yıl önce gecekondu semti olarak anılan İlçemiz şimdi İstanbul’un modern içlerinden bir oldu dedi. Başkan sözlerine şöyle devam etti. 10 Yıl önce Yedikule, Bağcılar, Güngören’de Daireler, arsalar ne kadar, Zeytinburnu’nda ne kadardı. 10 Yıl sonra Zeytinburnu’nda imar fiyatları kaç katına çıktı. Sakın elinizdeki arsayı, daireyi satmayın birkaç yıl içinde fiyatları en az iki katına çıkacak dedi.

‘’SAĞLIK SEKTÖRÜNDE ZEYTİNBURNU'NA YATIRIM YAPIYORUZ’’

Bütün sağlık ocaklarını Bilgi evlerinin içinde hijyenik bir ortama taşıdık. Yedikule göğüs hastanesinin ek binası bitmek üzere her odası tek yataklı. Bu bittikten sonra oradaki yatırımlara devam edeceğiz. Bir iki yıl içinde de Zeytinburnu’nda bir hastanenin temelini atacağız.

‘’KALDIRIM VERGİSİNİ ALMAMAK İÇİN HERŞEYİ YAPIYORUZ’’

Bu kanunu biz çıkarmadık. Bu kanun yıllar önce çıkmış. Hatta biz kanuna rağmen yıllarca almadık. Sayıştay gelip bizi denetledi ve bu borcu bize yazdı. Biz bu parayı almak için mecbur kaldık. Buna rağmen birkaç Ak Partili Belediye ile yeni yasa çıkarılıp en azından bu belediyelere serbest bırakılsın isteyen alsın isteyen almasın şeklinde bir düzenleme olursa biz bunun almak için çalışacağız.

‘’YEREALTI OTOPARKINI YAPAN İLK BELEDİYE ZEYTİNBURNU’DUR’’

Şimdi siz düşünün. Yer altı ve yer üstü onlarca otoparka yaptık ama araç sayısına yetişmek güç. Bu konuda tüm ilçelerde olduğu gibi bizim ilçemizde de sorun var dedi.’’

‘’Başkan Aydın otoparklarla ilgili bir soruya ilginç bir cevap verdi. Adliye’nin orada, Beştelsiz’de ve Olivum orada üç otopark yaptık şimdi bulvarda yapıyoruz. Fakat araç fiyatları düşüyor. Ve insanlar kredi ile araba alıyorlar. Siz yapıp bitirene kadar yine yaptığınız parkın iki üç katı yeni araç Zeytinburnu’na giriyor.Kaldırımlara çekiyor diye şikayet var. Araç sahiplerinde bu konuda hassasiyet istiyoruz.

ZEYTİNBURNU’NDA GECELERİ KORKUDAN SOKAĞA ÇIKAMIYORDUK

Önce kendi binamdan başlayarak bütün binaların bodrum girişlerini kapattık. Geceleri düşme korkusundan sokağa çıkamıyorduk. Aydınlatmalarla gece gündüz gibi yaşanıyor. Elektrk kablolarının tamamını yer altına aldık. Güvenlik son derece artı. Artık rahatlıkla geceleri sokağa çıkabiliyoruz.

‘’VELİEFENDİ VE YEŞİLTEPE BİLGİ EVİNİN BU YIL VE ÖNÜMÜZDEKİ YIL İÇİNDE YAPACAĞIZ’’

‘’İşsizlikle ilgili sorular var. Bizler ancak bunları özel sektöre yönlendiririz. Eğitimli iş gücü eksiğimiz var. Eğitimli iş kolu Zeytinburnu’nda çok az. Bu bağlamda meslek edindirme kurları açtık. Kültür Merkezlerimiz büyük ilgi görüyor. Ben bu kadar ilgi beklemiyordum. Organizasyonların biletleri daha ilk günden bitiyor. Bilgili ve eğiti mili gençlerimiz yetiştirmek için Bilgi evlerini hayata geçirdik. Bu projemiz Türkiye’ye örnek oldu. Veliefendi bilgi evimizi de bu yıl için yapıp bitireceğiz.’’

‘’ZEYTİNBURNU’NUN BÜTÇESİNİ 10 KATINA ÇIKARDIK’’

Zeytinburnu Belediye Başkanlığına oturduğum günle bu günü karşılaştırırsak belediyemizin bütçesi 10 kat büyüdü. Bunları altyapı, üstyapı,bilgi evi kültür parkı olarak hizmete dönüştürdük. Bunları ben kendi cebimden yapmadım sizlerin vergileri ile yaptım. Zeytinburnu’nda her iki kişiden bir bana oy verdi hepside vergi veriyor bizlerde bu vergilerle bu işlere imza atıyoruz. Zeytinburnu’nun en akıllısı ben değilim Allah nasip etti 3 dönemdir bu görevi sizlerin desteği ile yürüyoruz. Bizler sizlerin oluşturduğu bir orkestrayız.

SOSYAL BELEDİYE BÜTÇEMİZ 6,5 TİRLYON

Bizden önce ve hatta ben devraldığım yıl ile karşılaştırdığımızda şu an ki sosyal bütçemiz o dönemin tüm bütçesi kadar. Bunun hesabını siz yapın. Sosyal Belediyeciliğe çok önem veriyoruz. Bir soru var. Parti ayırımı yapıyor mu diye kesinlikle böyle bir şey olmaz zaten para yardımı yapmıyoruz. Gıda yardımı yapıyoruz. Eğer böyle bir şey varsa bizzat ilgilenip gerekeni yaparım.

‘’TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL VE KALİTELİ AŞ EVİ ZEYTİNBURNU’NDA’’

Zenginde olsa fakirde olsa cenazelerde insan ne yapacağınız şaşırıyor. O acıyı yaşarken hiçbir şey düşünemiyor. Bizler Anadolu’daki geleneği Zeytinburnu’nda yaşatıyoruz. Devreye giriyoruz ve komşunuz gibi size o acı gününüzde sıcak aş geriyoruz. Günde 1500 kişiye bu aş evinde sıcak çorba ve yemek gidiyor.

‘’BÜTÜN KİMSESİZ YAŞLILARIMIZA EVDE BAKIM HİZMETİ VERİYORUZ’’

Doktorlarımız, hemşerilerimiz ve psikologlarımızla bakıma muhtaç Zeytinburnululara evde bakım hizmeti veriyoruz onların altılarını dahi temizliyoruz. Sakat kalan haslarımıza fizik tedavi imkânı sunuyoruz. Onların evlerin temizleyip sıcak aş ve sağlık hizmetlerini evlerine getiriyoruz

‘’PLANSIZ YAPILAŞMA BAZEN ELİMİZİ KOLUMUZU BAĞLIYOR’’

‘’Yeşiltepe Mahallesindeyiz. Park istiyoruz diye bir soru var. Keşke yerimiz olsaydı da park yapsaydık. Sizler diğer mahallerden daha şanslısınız. Sokaklarınız ve kaldırımlarınız daha geniş. Ağaçlarla cadde kenarlarını giydirdik. Biraz yürüyeceksiniz ve park için Adliye Meydanına çıkacaksınız. Orada İstanbul’un Taksim’den sonra en büyük meydanını ve parkını yapıyoruz .’’

‘’BELEDİYEMİZİN YAPTIĞI HİZMETLER BÜYÜK BİR HIZLA DEVAM EDECEK’’

Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ilçemize 10 yılda yaptığı hizmetlerle ilçemizin çehresinin değiştiğini ve ellerinden geldiği kadar Başkan Aydın’a bu hizmetleri yaparken desteklerinin süreceğini belirtti. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER