Alev alev yanan evde yaşayan Ali ve Hanife Köse çiftini yanmaktan son anda komşuları kurtardı. İtfaiye, yangını yaklaşık bir saatte kontrol altına aldı.

Yeşiltepe Mahallesi, 74. Sokak'ta bulunan gecekonduda saat 04.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevleri fark eden mahalle sakinleri, durumu itfaiyeye haber verdi. Gecekonduya giren vatandaşlar, Ali ve Hanife Köse isimli yaşlı çifti yanmaktan son anda kurtardı.
İtfaiye, yangını söndürmek için büyük çaba harcadı. Zeytinburnu ve Bakırköy İtfaiyesi yetersiz kalınca çevre ilçelerden takviye ekipler gönderildi. Mahallede büyük paniğe neden olan yangın, itfaiyenin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu ancak kontrol altına alınabildi.

HABERİN GÖRÜNTÜLERİ ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE

Evleri yanarak kül olan yaşlı çift, söndürme çalışmalarını üzgün bakışlarla seyretti. Komşuları tarafından kurtarılan Hanife Köse, yangının elektrikli ocaktan çıktığı söyledi. Bazı mahalle sakinleri ise yangının kundaklama sonucu çıkmış olabileceğini iddia etti. Mahalleli sakinleri, yaşlı çiftin evlerini satmadığı için kundaklandığını öne sürdü. Kimsesi olmayan ve evleri yangında kül olan yaşlı çift, sokakta kaldı. Kendilerine uzanacak bir yardım eli bekleyen yaşlı çift geceyi komşularının evinde geçirdi.

Yaşlı çift daha önce CHP Meclis Üyesi İlkay Biber’i arayarak oğullarının öldürdüğünü ve felçli eşiyle yalnız başına yaşadığını kendilerine zorla imza attırıldığı ve evlerinin yakılmakla tehdit edildiği bildirmişti. Mafyanın evi yakarak arsayı ele geçirmek isteğini belirten yaşlı adam yangını şöyle anlattı. Ne olduğunu anlamadık eşim felçli uyuyorduk bir anda ev tutuştu kendimizi zor arka kapıdan dışarı attık dedi.

Polis ve itfaiye ekiplerinin, yangının çıkış nedenini belirleme çalışmaları devam ediyor. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ