Zeytinburnu ilçesinin ilk Muhacır ailelerinden olan YENİVATAN Ailesi, babaları İsmet YENİVATAN’ı yitirmenin büyük acısı içerisindeydi. Daha küçük yaşlarda sarraciye atölyelerinde kısa zamanda ustalaşan İsmet, gençlik yaşlarına geldiği zamanlarda usta bir ayakkabı imalatçısı olmuştu. Camiasına sarraciye konusunda bir çok usta yetiştiren Kumonova doğumlu 60 yaşındaki İsmet YENİVATAN herkesçe çok sevilen biriydi.

CENAZENİN GÖRÜNTÜLERİ ZEYTİNBURNU TV'DE TIKLA-İZLE

Yıldız Spor kulübü üyelerinden olan, her zaman çocuk ve gençlerin yetişmesi için spora destek veren İsmet YENİVATAN Kurban Bayramı’nın üçüncü günü henüz yeni başlarken saat 01.12’de ani bir kalp krizi geçirdi. Aile bireyleri onu hemen İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanes’nei ( Samatya )’ya götürdüler. Vakti vade geldiği zaman bunun ne bir saniye öncesi ve ne de bir saniye sonrası vardı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen baba İsmet kurtarılamamıştı. İsmet YENİVATAN’ın vefatı kısa zamanda camia içerisinde yankılanarak kulaktan kulağa ulaştı.Merhum’un 60 yaşındaki 54 yaşındaki erkek kardeşi Sabit, eşi Makbule ve biricik kızı Gülşah vardı. Onlar da bu acıyla adeta yıkıldılar.

İsmet YENİVATAN’ın cenazesi Beştelsiz Camii’ne erken saatlerde getirildi. Yıldız Spor Kulüp Başkanı Selahattin YENİYOL, eski başkanlardan Şevket SERBEST ve Sami CANTÜRK ile kulüp yönetim kurulu, üyeler, Rumeli camialarının tümü, Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Recep AKAN, eski başkanlardan Ramazan DEKAR, İsmail ALBAYRAK, Besim SADIKER yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve camiaları, RUTEV Yönetim Kurulu Üyeleri Yaşar DİNDAR, İslam SADIKER, İstanbul Spor AŞ Genel eski Müdürü Ayhan BÖLÜKBAŞI, AK Parti Meclis Üyesi Engin ŞEN, CHP Meclis Üyesi Fikret KONYA, YENİVATAN aile bireyleri ve tüm yakınları cenaze namazında bir aradaydılar. Recep isimli küçük yaşlardaki bir komşu çocuğunun musalla taşındaki naşın yanından ayrılmayışı da dikkat çekiciydi. Merhum’un naşı Eski Kozlu Mezarlığı’na götürülerek aile kabristanına defnedildi. Zeytinburnuhaber.org ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, ardında keder içinde bıraktığı tüm aile bireylerine, yakınlarına, komşularına ve Rumeli camiasına başsağlığı temenni ederiz ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL/Mehmet ALPAY