Polis ekipleri, Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesinin ara sokaklarında ve umuma açık iş yerlerinde genel asayiş uygulaması yaptı. Uygulamada, 171 gram metamfetamin, 57 gram eroin, bir miktar bonzai ve bir miktar uyuşturucu hap ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. 

Zeytinburnu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, dün 20: 00 ile 22: 00 saatleri arasında Yeşiltepe Mahallesinde genel asayiş uygulaması yaptı. Uygulamaya asayiş ekipleri, Yunuslar ve Narkotik Polislerinden oluşan toplam 35 ekip 77 personel katıldı. Narkotik köpeğinin de yer aldığı uygulama kapsamında umuma açık iş yerleri denetlenirken ara sokaklarda da aramalar yapıldı. Uygulamada 670 şahıs, 108 araç, 28 adet iş yeri ve 2 ikamet incelendi.

Arama ve incelemeler sonucunda; 171 gram metamfetamin, 57 gram eroin, bir miktar bonzai ve bir miktar uyuşturucu hap, 1 adet ruhsatsız tabanca, 10 adet mermi ele geçirildi. Söz konusu maddeleri bulunduran ve satışa sunan toplam 6 şahıs gözaltına alındı.

Ayrıca çeşitli suçlardan aranan 5 şahıs da yakalanarak gözaltına alınırken askerlik yoklamasını yapmamış 3 şahıs tespit edilerek gerekli işlemleri yapıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL