Bahar aylarının en güzel kokulu çiçeklerinden biri olan Fesleğen Çiçeği, belirlenen günlerde dağıtılmaya devam ediyor. 9 Mayıs’ta Fesleğen dağıtılımı Zeytinburnu Vergi dairesi önünden başladı. Yenidoğan Mahallesi 58/4 sokaktan 50 sokak ve bu sokağın 50/1 sokağın bir bölümünü kapsamıştı. Fesleğen dağıtılımına Belediye başkanı Murat AYDIN, Başkan Yardımcısı Mehmet Zafer ALSAÇ, Özel Kalem Müdürü Bünyamin Korkmaz, AK Parti Belediye İlçe Meclis üyeleri Cemal MERDAN, Hasan SERTÇELİK, Cahit BAYRAM, Abdülaziz ATALAN, Kadir ERBASAN, Hasan ULUOCAK, Mehmet TÜRKMEN, Engin ŞEN, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları Yıldırım EMEN, Metin DEVELİ, Bilal AKGÜN, Fen İşleri müdürü Engin KÖKLÜ, Temizlik İşleri Müdürü Birol YILMAZ, Bizim İBO ve davetliler katıldılar.

SÜRPRİZ ZİYARETLE ERZİNCAN BELEDİYE BAŞKANI GELDİ.

Fesleğen dağıtımı henüz yeni başlamıştı ki sürpriz bir misafir fesleğen dağıtımına iştirak etti. Erzincan Belediye Başkanı Yüksel ÇAKIR ve mahiyetindekiler daha evvel duydukları ve merak ettiği bir çalışmayı yerinde görselleyerek hem izlediler hem de çiçek dağıtımı yaptılar. Murat AYDIN sohbet yaptığı herkese Erzincan Belediye Başkanı Yuksel ÇAKIR’ı bizzat tanıttı. Apartmanlardan sarkıtılan sepetlere fesleğen poşetlerine bizzat koyan Yüksel ÇAKIR “ Zeytinburnu’nda yapılan Fesleğen Çiçeği dağıtılımı bana kadar ulaştı. Birkaç yıldır yapılan bu etkinliği hayli merak ediyordum, İstanbul’a gelince ilk işin Fesleğen dağıtımını yerinde izlemek ve iştirak etmek istedim. Bu benim için ilginç bir meraktı. Halkın yoğun ilgisi ve Belediye başkanı Sn. Murat AYDIN ile candan ve samimi konuşmaları, dilekleri olduğu kadar şikayetleri de dinlemesi ve ilgili birim amirlerine konuyla ilgilenilmesi için çalışmalar yapılmasını söylemesi de dikkatimi çekti. Bu bize bir örnek çalışma oluşumu sağladı. Demek ki bize de yöresel olarak benzer bir etkinliğin başlamasını yapmak düştü” dedi.

50/1 SOKAK İÇİN TRAFİK DEĞİŞİMİ ESNAFLARDAN GELDİ

Belediye Başkanı Murat AYDIN 50/1 sokağa geldiğinde bir gıda işleticisi olan esnaf Murat AYDIN’ın yanına gelerek bir fikir bayan etmek istediğini belirtti. Cevdet isimli bu esnaf “ Başkanı, 50/1 sokak defo durağı dönüşü ile Belediye Başkanlığı, Evlendirme Memurluğu ve Kazlıçeşme Kültür Merkezine giden bir ana arter oluşturuyor. Fakat bu yoldaki araçların her iki tarafı park olarak işgal etmeleri büyük bir çirkinlik ile hayli trafik sıkışıklığı oluşturuyor. Bu sokak araçlardan arındırılıp, kasalı mazıların konulması, kaldırımları çiçeklendirilmesi ve sizce düşünülen başka değişikliklerle mükemmel bir hale getirilirken Belediye Başkanlığı’na giden bu sokak bir prestij sokak haline getirilebilir” dedi. Murat AYDIN bu fikri benimsedi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Zafer ALSAÇ ile Fen İşleri Müdürü Engin KÖKLÜ’ye konu ile inceleme yapılmasını belirtti. Diğer esnaflarla yapılan sohbetler sonucunda daha sağlıklı bir fikir edinildi. 50/1 Sokak’ta , Depo dönüsünden itibaren kaldırım genişletilme çalışmaları yapılması, trafik akışı olan yol bölümünün iki aracın yan yana olamayacak şekle getirilmesi, iş yeri önlerinin düzenli çiçeklendirme yapılması ve yaklaşık 90 metre kadar oyan yolun 48 sokakla birleştiği yere kadar olan bölümünün ıslah edilmesi kararına varıldı. İlgililerin alacakları karar doğrultusunda detaylı çalışmaların başlayacağı da sohbetler arasında belirtildi. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY