Zeytinburnu Ticaret Lisesi öğrencisi Batuhan Hayatının bağrında, gençlerin kavgasını ayırmaya çalışırken az daha hayatını kaybediyordu. 100. Yıl Ticaret Lisesi öğrencisi olan 18 yaşındaki Batuhan CEYLAN, 30 Mayıs'ta saat 16.00 sularında okuldan evine giderken, Gökalp Mahallesi 54/7 sokak ile 53 sokağın kesiştiği noktada arkadaşlarının kendi aralarında kavga ettiğini gördü. 6 gençten oluşan gurup bir dükkana sığınan kişiye saldırırken " yapmayın, hepiniz arkadaşsınız" diyerek ayırmaya kalkışan Batuhan Ceylan'a saldırdılar. Kavgayı tetikleyen ve olayın büyümesine neden olan Yakup ....... ismindeki 16 yaşlarındaki genç; Batuhan CEYLAN'a " Sana ne lan, sen niye ayırmaya kalkıyorsun" diyerek Batuhan'ı bacağından, karnından ve kalbine 2 santim kalan bir mesafeden göğsünden bıçakladı.

Zeyinburnu Haber Genel Yayın Müdürü Murat ERGÜN'ün de yeğeni olan Batuhan CEYLAN olay yerinden bir dükkan sahibi tarafından hemen Avrasya Hospıtal'e kaldırıldı. Batuhan ameliyata alındı. Yapılan müdaheleler sonunda dalağı alınan Batuhan'ın sağlığının ciddiyetin koruğu ve halen yoğun bakım ünitesinde müşaade altında tutulduğu belirtildi.

Olaydan çok kısa bir süre sonra Zeytinburnu Asayiş ekipleri özel bir çalışma ile zanlıları yakladı ve emniyete getirdi.İlçe Emniyet Müdürü Sezgin ÖNDEM. Emniyet Müdür Yardımcısı Sühendan İZGİN, Aşayiş büro ve Olay Yeri İnceleme Ekipleri konuyla çok yakinen ilgilendiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup HAYIRLIOĞLU ve Şube Müdürü Resul UMUTOĞLU 31 Mayıs'ta önemli bir sınavı olan Batuhan CEYLAN'ın durumu ile ilgilenerek öğrencileri Batuhan Ceylan'a, sağlık ve sınav konusunda yardımcı olacaklarını belittiler.

ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY