İLGİLİ HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yenidoğan Mahallesi 50 sokakta ısrarla park yapan komyonetçilerin bulunduğu bölüme çiçek beton havuzları yerleştirilerek yayaların rahat yürümeleri sağlandı.

Mart ayı başında Yenidoğan Mahallesi 50 sokak ile 51/1 Sokak noktasında kamyonetçilerin ısrarla park yaptığını ve çevreye rahatsızlık verdiklerini iddia eden sokak sakinleri, Zeytinburnu Haber'e ulaşmışlardı. Gazetemiz olayı haber yaptı ve gündeme taşıdı. Daha sonra Muhabirlerimizle birlikte bu grup mahalle sakini Zeytinburnu Kaymakamı Mustafa DÜNDAR’ı ziyaret etti ve mağduriyetlerini dile getiren bir dilekçe sundular.

Kaymakam Mustafa DÜNDAR, bizzat Emniyet müdürü Sezgin ÖNDEM ile görüşerek konunu incelenmesini ve ilgilenilmesini iletti.

Semt sakinleri daha sonra Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Makamı’na 20 adet ayrı ayrı şikayet dilekçesi sundular. Şikayet dilekçeisini hemen gündemine alan belediye yetkilileri Mahalleliye rahatsızlık verdikleri belirtilen kamyonetçiler için Kazlıçeşme’de bir yer gösterdi. Kamyonetçiler yer uzak diyerek kendilerine gösterilen yere gitmemekte ısrar ettiler.

Kamyonetçilerin bu ısrarı üzerine Zeytinburnu Belediyesi ısrarla park edilen kaldırımların ön bölümüne 8 adet 62’lik çiçek beton havuzları koydu ve bu noktada park eylemini büyük ölçüde bitirdi.

Fakat binanın köşesinde bulunan çöp konteynırının kaldırımım tam ortasında bulunması bu çirkinliği tam anlamıyla bitirmedi. Temizlik İşleri Müdürü Birol YILMAZ’a noktayı bizzat gösterdik ve o da bu konuyu halledeceğini belirtti. Aynı zamanda 50 Sokak ile 41 Sokak kesişme noktası kaldırımına ısrarla park eden araçların kaldırıma çıkmamaları için de 2 adet çiçek beton havuzu konuldu.

Haberlerimiz üzerinde gereken ilgi ve alakayı gösteren Zeytinburnu Belediye Başkanlığı ve ilgili birimlerine, Fen İşleri Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL-MEHMET ALPAY