Haber Türk Gazetesi’nin iki kez haber yaptığı Zeytinburnu Yenidoğan Mahallesi 50 Sokak sakinleri, hayli rahatsız oldukları kamyonetçileri ilçe kaymakamı Mustafa DÜNDAR’a şikayet ettiler. kullan Yenidoğan Mahallesi 50 Sokak ile 50/1 sokaklarının kesiştiği dört yol ağzının bir bölümünün kamyonetçiler tarafından işgal edilmesini, sürücülerin özellikle hava karardıktan sonra verdiği çevre rahatsızlığını bir dilekçe vererek sorunlarını dile getirdiler.

Dar olan kaldırım üzerinde ve kenarında biriken ameleler de ayrı bir şikayet konusu oldu.

Semt sakinlerinin, hava karardıktan sonra bu kamyonetlerinin şoför mahalli ve arka bölümlerinde içki içmeleri, yüksek sesle ve devamlı olarak duyulmaması gereken küfürlerle birbirlerine hitap etmeleri, ufak tuvalet ihtiyaçlarının bile sokağın çevresindeki yan taraflara yapıldığı, bir bölümünün çöp konteynırı ve çöplerle kapandığı ve kamyonetlerin kaldırım geçişini tıkadığını, ailelerin kaldırımdan kesinlikle geçiş yapamadıklarını, sokak hemzemininde yürümeye mecbur kalanların araç çarpmalarına ve kazalara neden olduğunu dile getirdiler. kullan Gecekondu döneminde bu bölge tamamen at arabası kullananların konklama yeri olduğu herkesçe bilinir. At arabası dönemi kapandıktan sonra bu noktayı kamyonetçilerin işgali altına alındığı Haber Türk gazetesinde bir ay arayla resmedilip yayınlanmıştı.

Aynı işgaliye Veliefendi Mahallesi 72/2 sokak ile Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nin dört yol oluşturduğu bölümde de mevcut. Belediyle Zabıta Ekipleri’nin buradaki kamyon ve kamyonetçilere ceza kesmelerine rağmen Ahmet Vefik Paşa İ.Ö.O giriş ve çıkışında bulunan kamyonetçilerin trafik sinyalizyonu altında birikim yapmaları şikayet konusu.

Kaymakam Mustafa DÜNDAR kendisine verilen dilekçeyi Emniyet Müdürlüğü’ne ve Belediye Baykanlığı’na intikal ettireceğini belirterek Emniyet Müdürü Sezgin ÖNDEM ile bizzat konuştu ve belirtilen bölgenin devamlı olarak kontrol altında tutulmasını söyledi. Semt sakinlerine de hava karardıktan sonra oluşan şikayet konusu durumlarının tekrarında ise Emniyet Müdürlüğü ilgili birimlerinin derhal haberdar edilmesini belirtti.

Belediyenin Kazlıçeşme tarafında bu kamyonetçi ve ameleler için gösterdiği yere gitmek istemedikleri de gündeme geldi. HABER-FOTO:Mehmet ALPAY-ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL