MUHTAR KATILAMADI

Turgay’ın Kıraathanesindeki programa Veliefendi Mahallesi Muhtarı Veli Özarslan Hasta olduğu için katılamadı. Onu Merkezefendi Mahalle Muhtarı Nejdet Baykan temsil etti. Başkan Aydın Muhtar Özarslan’a acil şifalar diledi.

AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİN FARKI

Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver ise, bu tür programları sadece Ak Partili Belediyeler yapıyor. Farkta ortada. Sadece 10 yıl önce sokaklarında gezilmeye korkulan, çöp yığınlarının olduğunu gecekondu ilçesi 10 yıl sonra İstanbul'un en gözde ilçesi haline geldi dedi.

13 YIL ÖNCE KİMSE ZEYTİNBURNU’NDA YAŞAMAK İSTEMİYORDU

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Veliefendi Mahallesindeki Akşam Çayında önce ilçede yapılan alt ve üst yapı hakkında bildi verdi. Kaldırımın olmadığı, geceleri nisanların bodrum kar girişlerine düştüğü, karanlıktan sokağa çıkmaya korktuğu Zeytinburnu’nda yaşamaktan mutlu olmayan ilk fırsatta kaçmaya çalışan insanların yaşadığı bir semti 10 yıl gibi bir süre için de nasıl modern bir ilçe haline getirdiklerini anlattı.

SOSYAL İÇERİKLİ PROJELERE ÖNEM VERİYORUZ

Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın yaptığı konuşmada geçen yıl içinde Aş evimizde 800'e yakın cenaze evine yemek ve içecek ikramı yapılmış. AKDEM ile geçen yıl içinde 397 tane yatalak hastaya evde hizmet vermişiz. AKDEM'de geçen yıl 448 engelliye 7.992 sat rehabilitasyon hizmeti vermişiz. Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde geçen yıl 103.575 kişi kültürel etkinlerden yararlanmış bilgisi yaşta olmak üzere halkın sorduğu her soruya içtenlikle cevap vermesi Veliefendi mahalle

ÇAY SAATİ SAZLI SÖZLÜ VE EĞLENCELİ GEÇTİ

Yıllardır başkanla akşam çayı programların aranılan sanatçısı olan İsa Muslubaş birbirinden güzel türküleri ile programa renk kattı. Başkan Aydın Muslubaş'tan özel istek türkülerde istedi. Siyasetten sıkıcı bir ortamdan uzaklaştıran Başkanla Akşam Çayı programı eğlenceli bir havada gerçekleşti. Türküler ile başlayan akşam yine türkülerle sona erdi.

ÇAY SAATİNE KATILANLAR

Ak Parti Zeytinburnu ilçe bakanı Bahattin Ünver, yardımcısı Yıldırım Emen, Özcan Özkul, Metin Develi, Hüseyin Emre Aslan, Belediye başkan yardımcıları, M.Zafer Alsaç, İlyaz Saka, Ömer Arısoy Meclis üyeleri, Engin Şen,Hasan Uluocak, Özcan Doğan, Cahit Bayram, Ali İnal, Zabıta müdürü Feruz Kutsal, Sosyal işler müdürü Sami Ünlü, Temizlik işleri müdürü Birol Yılmaz diğer birim müdürleri, başta olmak üzere çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL