Zeytinburnu Telsiz Mahallesi 75/1 Sokak'ta bulunan bir Apartmanı'nın birinci katında yangın çıktı. Doğalgazdan çıktığı tahmin edilen yangın, kısa sürede bütün daireyi sardı. Yangını fark eden vatandaşlar, dairede yaşayan aileyi kurtarmak için seferber oldu. İhbar üzerine söz konusu adrese itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri alevleri bastırdıktan sonra daireye girerek arama yaptı. İGDAŞ çok kısa bir süre içinde olay yerine gelerek doğalgaz hattını kapattı ve güvenlik önlemi aldı.

Patlama sonucu daire kullanılmaz hale geldi. Evdeki bütün eşyalar yandı. Ölen olmadığı belirlenen patlama sonucu yaralanalar ambulansla çevredeki en yakın hastanelere götürüldü.

Öte yandan, binanın üst katlarında yaşayan vatandaşlar da mahsur kaldı. Dumanın merdiven boşluklarına dolması nedeniyle dairelerinden çıkamayan apartman sakinleri balkon ve camlara koştu. Temiz hava almak için kafalarını dışarıya çıkartan vatandaşlar kurtarılmayı bekledi. Yangının tamamen söndürülmesinden sonra binada mahsur kalan vatandaşlar tahliye edildi. Yangının çıkış sebebine ilişkin detaylı araştırmalar devam ediyor.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ/ ÖZEL/ AYDIN AYDOĞANOĞLU