ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

Zeytinburnu Halkı İsyan Ediyor

Zeytinburnu Huzursuz UYUŞTURUCU çocuklarımızı zehirliyor .Çeteler, torbacılar  sokak aralarını mesken tutmuş. Say...

Yazarlar 8 3320

Zeytinburnu Huzursuz UYUŞTURUCU çocuklarımızı zehirliyor .Çeteler, torbacılar  sokak aralarını mesken tutmuş. Sayın Kaymakamımız kuzularımız kurda teslim ediliyor. Aileler hiç bir şey yapamıyor.

Dün Gazetemizin ofisine gelen bir bananın anlattıkları ise inanılacak gibi değildi. Çocuğu uyuşturucu illetine yakalanmış, Kim Yavrusunu içeri attırmak ister. Acılı baba oğlum dışarıda ölmekten alıp içeriye koysunlar diyor ve şöyle devam ediyor.Oğlum önce annesini dövdü evden sürdü. Hanımım kardeşlerinin yanına gitti. Ardından  beni dövdü bıçak dayayıp hem evden hem de dükkanımdan attı. Sorma oğul yatacak yerim yok. Mescitlerde yatıyorum. Eve gitsem oğlum beni keser diye korkuyorum.  Aç perişan dolanıyorum. Yok mu bana yardım edecek biri diye göz yaşları arasında derdini anlattı.

Son bir yıl içinde nerdeyse üç ayda bir değiştirilen Emniyet Kadrosu gelen müdürün ilçemizi tanımadan başka bir ilçeye atanması Zeytinburnu'ndaki asayiş sorununu iyiden iyiye artırdı. Vatandaşlar evine giderken korkar oldu. Sokağa çıkamaya korkan ailelerin en büyük sıkıntısı ise ergenlik çağındaki evlatları. Uyuşturucu baronları ve torbacılar neredeyse Zeytinburnu'nun her mahallesinde köşe başlarına adeta yuva yapmışlar.

Vatandaşlar isyan ediyor. Gözümüzün önünde Bonzai satılıyor. Gençler perişan Emniyeti arıyoruz gelen giden yok gelseler sadece gelip gidiyorlar. Bir saat sonra aynı kişiler yine aynı yerde iş başında. Daha dün 15 yaşında gencecik bir fidanımız Bonzai illetinden öldü. Ailesi ise bu zıkkımdan öldüğünü dahi söyleyemiyor.

İki yıl öncesine kadar sokaklarımızda gece boyu Yunuslar ve polis araçları devriye gezerdi. Bir yıldır neredeyse bunları görmek imkansız oldu. Emniyetten boşluğunu mafyalar çeteler hırsızlar doldurdu. Zeytinburnu İstanbul'un huzurlu içlerinden biri iken çok kısa süre içinde içinden çıkılmaz bir hale geldi.

Hırsızlık, Sokak Mafyaları, Sabaha kadar sokaklarda cirit atan abart egzozlu serseriler,  Vatandaş isyan noktasına geldi. Eğer Sizler devlet ve emniyet olarak buna dur demezseniz Bizden uyarması sosyal bir patlama şeklinde Zeytinburnu Halkı buna dur diyecek. Bu saatten sonra ise bunun önünü almak çok zor olabilir.

Zeytinburnu'na çok deneyimli bir emniyet müdürü atandı. Gürkan Bakkal umarız ilçemizde uzun süreli kalır. Deneyimini ve tecrübesini sokağa yansıtır. Yeniden ilçemize huzur gelir.

KALIN SAĞLICAKLA...


 

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
nazan
inşallah önlem alınırda bizde rahat yaşarız afkanlarda var suriyelilerde var doğulu insanlada var isim değişikliğiyle madde alıyorlar artık bu pislikten kurtulalım diyoruz burdan bende emniyet amirlerine sesleniyorum lütfen çocuklarımız ölmesin bunlara yardım edelimki bu hilletten çocuklarımız kurtulsunşimdiden teşekkür ederiz helede sümer mahallesi azeri caminin oraları ben hep görüyorum
Adnan Gönülkırmaz
Taylan Demirreli Arkadaş Çok Güzel Yazmış,Zeytinburnunu Göç Merkezi Yaptılar,Sokaklar Şerefsiz Kaynıyor,Medeniyetsiz Doğu Kökenli Komşular Ne Laftan Nede Dayaktan Anlıyorlar,Gürültü,pislik,sokaklarda Oturma,Hep Onlarda Bu Gidişle Zeytinburnulu Kalmıycak,Başkan Zeytinburnunda Oturmadığı için Bilmez Neler Olduğunu,ATÖLYELER Kalkmadan ADAM Olmaz Artık Burası.
serkan akkaş
zeytinburnunun 2000 li yıllardaki halni okdar çok özlüyorumki artık ailemiz alıp sokağa çıkamıyoruz bulvar caddesi köpek kaynıyor parklar desen Suriyelilerden geçilmiyor gece vakti motorlu gençlerin gürültüsü eksik olmuyor gündüz vakti tesisatlı araçların aşırı hızından ne yapacağımız şaşırdık medeniyet adına lütfen artık bi müdaha edilsin
eda guk
Z.burnuyu hep sardi afganlar uyusturucunun 180ni onlarin ulkesinde cikiyor.biz kiramizi bile zor oderken onlar komple bina satin aliyorlar nerden geliyor bu para kacak geliyorlar.bizim oturdugumuz kiralik binayi hepsini aldilar bizleru cikartip kendi vatandaslarini koydular hepside kacakmis.esim orda calisiyor onlar yuzunden kiralik evden olduk ve bulamadik uzak semtlere gitmek zorunda kaldik haksizlik degilmi bize bu vatan bizim ama yabamvilat sahiplenip bizi cikariyor biz degil onlar istedigi gibi oturuyor .devlet neden bunlara karsi bi onlem almiyor
Onur AYDAR
Taylan abi öncelikle bu realist haberinden dolayı seni tebrik ederim dediğin gibi emniyet buna dur demezse halk dur diyecek en sonunda !
adem çete
taylan arkadaşım bu yazı için sana teşekkür edrim yalnız semtimize gelen göçmenlerde bu fitili ateşledi en az 5 çeşit miilet ve binlerce kişi geldi sokaklarda yüryecek alan kalmadı ve çoğunun oturumu tok polisimiz bununla ilgili bir çalışma yapsın kimlik konturolu yapsın tak dedi yav yeter selamllar .
halil tufan
kalemine saglıkkangren olmuş yarayaparmak bastın geceleriyatamıyor halkımız sag oltaylan kardeşim
pervin kalkavan
Neredeyse 10 cocuğumuzun 9 u kullaniyor bu illeti gecenlerde bestelsiz tarafinda 10 12 yaslarinda cocuklarin uyusturucu hakkinda konusmalarina kulak misafiri oldum neredeyse kalp krizi gecirecetim bu kadar göç alan bir ilcenin olacağı buydu tabiki rant icin güzelim ilcemiz elimizden gitti gidecek sonumuz hayır olsun inşallah
yukarı çık