ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

ZEYTİNBURNU'NDA KARARSIZ SEÇMEN NE DÜŞÜNÜYOR?

Meclis Üyeliği Listelerinin açıklanmasının ardından 30 Mart Yerel Seçimlerinin Finalindeyiz. Artık Adayların ...

Yazarlar 11 3416
Meclis Üyeliği Listelerinin açıklanmasının ardından 30 Mart Yerel Seçimlerinin Finalindeyiz. Artık Adayların sesi daha gür çıkacak. Artık siyasi partileri 24 saat sokakta olacaklar. Bizler Zeytinburnu Haber Gazetesi olarak Sizlere Yerel Seçimin Nabzını en güzel şekilde yansıtmak için Adayları an be an takip ediyoruz.

Her Yönüyle farklı bir seçim yaşıyoruz. Operasyonlar, Kasetler, Komplolar, Atamalar, Görevden almalar tüm bunlar sanki yerel seçimi genel seçim havasına sokmuş durumda. Türkiye gündemine bomba gibi düşen 17 Aralık operasyonu adeta 30 Mart Yerel Seçimleri için dönüm noktası oldu. Muhalefet Ak’ın artık 17 Aralıkla birlikte Kara olduğunu dile getirirken, İktidar 17 Aralık operasyonun Cemaat tarafından kendilerine bir komplo olarak yapıldığını iddia ediyor. Paralel Operasyonlar gündemde kalmaya devam ederken, AK Parti İktidarı 17 Aralık izlerini temizlemek için kitapçıklar hazırlatarak tek tek seçmenlere ulaştırıyor. Yani 17 Aralık’ının etkisini en aza indirmek için çalışıyor.

AK Parti’nin deneyimli adayı Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile yaklaşık bir aydır nerdeyse her saat sokaktayız. AK Parti’ye bir takım çevreler tarafından tepki olsa da Zeytinburnu’nda Başkan Aydın’a teveccüh 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinden daha fazla. Başkan Aydan üç dört anket yaptırsa da neredeyse her gün Bizlerin fikrinin sorarak sokağın nabzını Bizden dinliyor. kendisi de artan teveccühü görüyor fakat Zeytinburnu’nda ortada gidip gelen ciddi manada kararsız bir seçmeninde olduğunu kabul ediyor ve 17 Aralık’ın izlerini ilçemizde en aza indirmek için gece gündüz çalışıyor.

Genelden Yerele dönecek olursak Zeytinburnu’nda 17 Aralık aslında bir milat gibi. Cemaat gardını almış. Bizden AK Partiye oy yok çalışması içinde iken Zeytinburnu’nda CHP’den ziyade oyların MHP’ye gidebileceği sinyali veriliyor. MHP'nin her kesim tarafından sevilen ve uzun yıllardır ilçe Başkanlığı görevini yürüten Av.Fethi Ahmet Alparslan’ın Zeytinburnu’nda % 7 Bandında olan oyunu çok yukarıya çekeceğinin sokakta gözlemleyebiliyoruz. Karasız seçmenlerin ve cemaatinde tercihi Zeytinburnu’nda MHP olursa Alparslan çok ciddi manada Zeytinburnu’nda seçim hesaplarının alt üst edebilir. Bir çok kesimin sevdiği isimleri Meclis Üyeliği listesinde toplayan Ahmet Alparslan’ın bu isimlerin çevresinden de iyi oy alabileceğini düşünüyoruz.

CHP’de ise dışardan baktığımızda hiçte onların gördüğü gibi bir tablo gözükmüyor. Belediye Başkan Adayı Mimar Mustafa Fazlıoğlu yaklaşık bir yılı aşkın bir süredir çalışma yapıyor. Seçime 40 Gün var bütün doneler lehine olmasına karşın Zeytinburnu’nda sahada halen Fazlıoğlu ismi yok. Bunu biz söylemiyoruz. CHP’nin önde gelen kanaat önderleri söylüyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ismi Zeytinburnu’nda önde çıkarken Fazlıoğlu’nun halen sahada Ben varım dedirtememesi çok düşündürücü. CHP’nin ağır toplarının ve oy getiren isimlerinin de Meclis Üyeliği listesinde yer almaması Fazlıoğlu’nun işini iyice zorlaştırdı.

Kısaca 2009 Yerel Seçimlerinde Adil Emecan’ın Kemal Kılıçdaroğlu ile ilçemizde yakaladığı sinerjiyi, Bu saate  kadar Fazlıoğlu, Mustafa Sarıgül ile yakalamadı. Bu saatten sonra ne olur. Bilemeyiz, Şuan  ibre Murat Aydın’ın önde olduğunu gösteriyor. Ama şunu açıkça söyleyelim, Zeytinburnu Halkı samimiyet istiyor. Show istemiyor. Sıcaklık istiyor, kendisini bağrına basacak, yaralarına merhem olacak, dertleriyle dertleşecek, samimi içten özverili birini istiyor.

YENİDEN SOKAĞIN SESİYLE BİRLİKTE OLMAK ÜZERE KALIN SAĞLICAKLA

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
kartallar SECIM 2014
SAADET PARTISINI HER YERDE GORUYORUZ IYI CALISIYORLAR DUYDUGUM KADARIYLA AKP COK CEKIIYOR KORKUYORLAR BETONA GOMEMISLER BELLI YAZIMI LUTVEN YAYINLARIN SEFAFLIK BASIN ADINA
Veysel GEÇER
Taylan beye katılıyorum,ayrıca HDP nin varlığını göz ardı etmiyelim.Meclise girme ihtimali yüksek,bu gerçek ışığında kararsızların ve CHP nin küskün ulusalcılarının MHP ye destek vereceklerini düşünüyorum.AKP-15+4,CHP-10,MHP-5,HDP-3
mustafa kenar
çok ayıp bu yazını taraflı olduğunu ,hatta akp tarafından zeytin habere, ve aynı anda fazlıoğluna karşı yazmanı söylemiş gibi görülüyor,tıpki tayip erdoğanın,istanbul adayı anketlerinde ,gürsel tekini önde gesterin talimatı vermesine benzetiyorum, boşuna çırpınıyorsunuz,hem akp nin yanında olucaksınız,hemde chp den reklam isteyeceksiniz bu şekilde olması mümkün değil,arkadaşlar her kes tarafını belirlesin,ve taraflı olmayın yeter,halk ne istediğini çok iyi biliyor,chp bu seçimi alıcak,bunu herkes görüyor.halkımız hazır,şimdi değişim zamanı.
ahmet yigit
Saadet partisi bu secimlerin suprizini yapacak,istanbulda 20 yi askin ilcede 2.parti cikacak.zeytinburnu ozelinde de saadetin meclis uyelerine dikkat edin.secimi kazanamasalarda mecliste bu donem yerlerini alirlar.
Yunus
Merhaba, bakıyorum da Saadet Partisini unutmuş gibisiniz her gün kapı kapı dolaşıyorlar ve sürekli yürüyüş düzenliyorlar esnafın, halkın ve sokağın seslerini bizde duyuyoruz. Akp en çok Saadet partisinden çekiniyor!
metin öyurt
mustafa fazlıoğlu adaylığını borçlu olduğu kişilere ve onların maddi destekçilerine diyet borcunu ödemiş seçimi almak gibi bir hesabı yok taylanın haberi yanlıda olsa doğru söylüyo ak partinin dahi sürekli saydığı şu 4 isim bizde olsa dediği kişiler adeta cezalandırılmış bilmiyorlarmı ki halkda onları cezalandırır mustafa fazlıoğlu şimdiden diyordur ah ben ne yaptım
agresif
Bİr başka sıkıntı ise son kongrede ciddi oy almış olan Aydın Çığrıkçı ve ekibinin de tasfiye edilmesi. En azından teşkilat içi barış ve birliğin sağlanması adına Aydın Bey veya ona yakın olan isimlerden birkaç kişi listeye girmeliydi. Şimdi bu isimler de tepkilerini ortaya koyacaklardır. Ayrıca İsmail YIldız ve ekibi de tasfiyeye uğramış görünüyor oysa ki İsmail Bey Bahattin Beye ciddi destek vermişti ve hatta Bahhattin Bey son kongreyi bu destek sayesinde kazanmıştı diyebiliriz.
agresif
AK Parti listesini açıkladı. Cemaat oylarını kaybetmekten çekinen AK Parti kaybedeceği oyların yerine doğu kökenli vatandaşların oyunu alabilmek adına listede doğu ve güneydoğu ağırlıklı meclisüyelerine yer verdi. Cemaat açığını bu şekilde kapatacak olsa da kendi teşkilatının kırgınları sebebiyle bir hayli oy kaybedecek gibi görünüyor. Liste yer verilmeyen kişiler büyükşehirde AK Partiye ilçede ise saadet veya mhp ye oy verecekler
murat yıldız
bu seçim mhp mutlaka 1-2 tane meclis üyesi sokar zeytinburnunda ki 2011 de %12 aldıysa o şartlarda zeytinburnunda bu şartlarda %14-15 alır ki buda 1-2 meclis üyesi sokmaya yeter.
Yeşil
Akp belediye başkan adayıyla her gün sokaktasınız Fazlıoğlunun yanında neden değilsiniz ?
yukarı çık