ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

Partiler Yerel seçimlere hazırlanıyor

Siyasi Partiler 2014’e tek kelimeyle odaklandılar. Çünkü 2014 Yılında ülkemizi ve ilçemizi 2020 yılına taşıyacak siyasi kadrol...

Yazarlar 3 2292

Siyasi Partiler 2014’e tek kelimeyle odaklandılar. Çünkü 2014 Yılında ülkemizi ve ilçemizi 2020 yılına taşıyacak siyasi kadrolar seçilecek. Genel Seçimler ,Yerel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimi. İşte tüm bu seçimlere güçlü bir şekilde girmek isteyen siyasi partiler hazırlıklarını büyük bir hızla tamamlıyorlar. Delegeler belirleniyor kongreler yapılıyor il ve ilçe başkanları seçiliyor.

Ak Parti Kongresi tamam….

İlçemizde ilk olarak kongre sürecini tamamlayan parti Ak Parti oldu. Bundan önceki kongreler de genelde tek aday yarıştığı için sönük geçmişti.  Ama bu kez böyle olmadı. Genel Merkez ve İl Başkanlığının bütün direnmelerine karşı ikinci bir liste çıktı ve heyecanlı bir kongre yaşandı.
12 yıldır iktidarı elinde bulunduran siyasi partiye hizmet verip halen istediği yerde olamayan kişilerin aday olması kadar doğal bir süreçtir kongreler ve alternatif listeler. Bunların önünü kesmek demokrasi adına çok doğru bir davranış değildir. Siyasette, millete hizmet etme yarışının önü kesilmemeli, tam aksine buna öncülük edilmelidir. Sonunda Ak Parti kongresinde iki aday yarıştı ve kazanan delegenin çoğunluğunun oyunu alan Bahattin Ünver oldu. Eski İlçe Başkanı güven tazeledi. Ünver yeni bir yönetimle yoluna devam edecek kendisine başarılar diliyorum.

Daha önceleri bir çok yazımda kaleme aldığım İlçemizin niçin bir Milletvekili yok sorusuna  burada bir kez daha değinmek istiyorum.Bu soruyu 2014 Genel Seçimlerinin hazırlığı yapılırken bir kez daha gündemime almak istiyorum. Bütün siyasi partilere sesleniyorum. Gelin şimdiden hazırlık yapalım. Seçimlere 24 ay gibi kısa bir süre var. Zeytinburnu’nun çamurunda dolaşmış, içimizden çıkmış, dertlerimizle dertleşecek, bizden birini 2014 ‘te meclise gönderelim. Bunun hazırlıklarına da şimdiden başlayalım.

CHP’de Demokrasi Üssü Demokrasi Havası….

Ak Parti’nin ardından, CHP’de ilçe kongrensin çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Bu dönem CHP’de bir ilk yaşanıyor. CHP Zeytinburnu’nda bütün mahallere sandık kuruyor ve delegelerini seçimle belirliyor. İşte seçimle belirlenen bu delegeler yine seçimle kendilerini yönetecek kadroları seçecek. Kısacası CHP’de bu dönem Demokrasi üssü Demokrasi havası var. Yerel Seçimler ile ilgili soru yönelttiğim, CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde çok farklı bir strateji izleyecek. İlçenin tamamına hakim, semtin nabzını tutacak adaylardan yana olacağından şüphemiz yok. Bu nedenle CHP Zeytinburnu’nda, 2014 Yerel Seçimlerin çok güçlü bir aday çıkaracaktır. Biz burada İlçemizi yönetecek kadroyu belirlerken siyaseten ayırım gözetmeden bütün ilçeyi kucaklayacak adeta milli takım kadrosu gibi bir ekip oluşturacağız.

MHP ise Nisan ayında kongreye gidecek…

En çok merak edilen ilçe kongrelerinden biri de MHP Zeytinburnu Kongresi. Uzun bir süredir Zeytinburnu İlçe Başkanlığını yapan Av. Fethi Ahmet Alparslan, elde ettiğim bilgilere göre bu kongrede aday olmayabilir. Peki, Alparslan aday olmaz ise yerine gelecek isim kim? Şuan bu soruya cevap vermek çok zor. Belli olan bir şey var. Eğer çok büyük bir sürpriz yaşanmasa Şu an MHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı görevini yürüten Av. Fethi Ahmet Alparslan’ın 2014 Yerel Seçimlerinde MHP’nin Zeytinburnu Belediye Başkanı adayı olacağı. Kendisine bu soruyu yönelttiğimde,  partim ne görev verirse yapacağım, fakat bununla ilgili açıklama yapmak çok erken dedi.

Tüm bu kongreler tamamlandığında kazanan ilçe Başkanları değil Zeytinburnu olması dileğiyle…

Kalın Sağlıcakla…

 

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Altan Görmez
Kim ne derse desin,önüne çıkan herkesi demokrasinin gücüyle yerle yeksan eden,inanılmaz karalama kampanyalarıyla saf dışı edilmeye çalışılan ve her seferinde daha güçlenen bir realite var Zeytinburnunda.Arkadaşlar 2014 de ne Adil olacak ne de Murat.İlçemiz tek bir memleketin hegomonyası altında yaşamak zorunda değildir.2014 herşeyin değişeceği,tertemiz bir sayfanın açılacağı,sosyal belediyeciliğin diğer ilçelere de örnek olarak yapılacağı bir yıl olacak.Beklemek ve nasipse görmek lazım.2 senecik sabır.
ahmet
adil emecandan öteye gidemezler derken onun gibi iyi birr adaymı var? aldığı oy ortada iktidar desteği ve her türlü destek murat aydının aldığı oy ortada,başka aday olsa adilini aldığı oyun yarsını alamazdı
Bülent Yıldırım
Metin doğan demişki:(CHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde çok farklı bir strateji izleyecek. İlçenin tamamına hakim, semtin nabzını tutacak adaylardan yana olacağından şüphemiz yok. Bu nedenle CHP Zeytinburnu'nda, 2014 Yerel Seçimlerin çok güçlü bir aday çıkaracaktır DOKTOR ADİL EMECAM'dan öteye gidemezler.
yukarı çık