ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

Zeytinburnu’nda Sıcak Gündem

Geçenlerde Yedikule göğüs hastanesinin açılışında bulundum. Bu dev yatırımın açılışını sağlık bakanımız Recep Akdağ y...

Yazarlar 0 4564

Geçenlerde Yedikule göğüs hastanesinin açılışında bulundum. Bu dev yatırımın açılışını sağlık bakanımız Recep Akdağ yaptı. Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi, İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapımı gerçekleştirilen 200 yataklı ek hizmet binasına kavuştu.

28 milyon TL bedelle tamamlanan ek hastane binası, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla açıldı. İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin 200 yataklı ek hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.

Hastane açılışının sonunda Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve protokol semtimizde bulunan işadamı Eyüp Topal’ın sahibi olduğu Seycan Seramik ve Rum Hastanesi’ne bir dizi ziyaret gerçekleşti. Rum Vakfı Başkanı Dr. Dimitri Karayani, Recep Akdağ’ı açılışta ve diğer yerlerde hiç yalnız bırakmadı. Eyüp Topal’ında Karayani için arabulucuk yaptığı Rum Hastanesi’ne Uyuşturucuyla Mücadele ek Bina projesini yerinde incelenmek üzere Rum Vakfı Hastanesi’ne gittik. Proje bakana gösterildi ve yardım istenildi. Tamda bakan olur veriyordu ki gece gündüz millet menfaati için uğraşan Murat Aydın bakandan söz alarak konuşmaya başladı.

“Sayın bakanım bizde projeye tam destek veriyoruz ama Rum Vakfı’nın Yedikule Hastanesi’nde 28 dönüm arazisi var ve biz buraya kira ödüyoruz. Karayani bize burayı yani 28 dönümlük yerin kirasını bedelsiz terk etsin tabi tapusu Rum vakfında kalmak şartıyla bizde hastaneyi yapalım” dedi.  Karayani’de buna memnun oldu ve taraflar razı oldu. Bakanda önümüzdeki günlerde bir protokol olsun ve imzalar atılsın talimatını vali beye iletti. Böylece gençliğimizin büyük belası olan uyuşturucundan kurtulmak için bir tedavi merkezine kavuşacağız.

Ayrıca Murat Aydın’ın yaptığı bu hamle ile ilçemiz bir taşta iki kuş vurmuş oldu. Bir yandan uyuşturucu ile mücadelede önemli bir hastane birimine kavuşacağız diğer yandan da Yedikule Hastanesi rahata kavuşmuş olacak. Zaten Zeytinburnu’nda belediye başkanlığına geldiği günden beri yaptığı kültür merkezleri, AKDEM, spor tesisleri gibi kalıcı eserlerle Zeytinburnu’nun cehresini değiştiren Belediye Başkanımız Murat Aydın,  hem Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi projesinin hayata geçmesinde büyük destekleri oldu hem de uyuşturucuya karşı böyle güzel bir birimin yapılmasında emeği olacak.

Zeytinburnu vatandaşlarımız ve özellikle Zeytinburnu Belediye Başkanımız Murat Aydın, Van’da meydana gelen deprem sonucu büyük sıkıntı çeken Vanlı kardeşlerimizi yalnız bırakmadı. Van’a Tırlar dolusu malzeme götüren Zeytinburnu Belediyemiz, bir kez daha duyarlılığını gösterdi. Belediye başkanımız Murat Aydın’da Kurban Bayramı’nın ilk gününde kendi ailesiyle bayramı kutlamak yerine Van’a giderek bölgede hem incelmeler yaptı hem de Vanlılarla beraber bayramlaşarak bir kez daha duyarlılığını ortaya koydu. Burada bazı köyleri de kardeş köy yapan başkanımız Vanlılara yalnız olmadıkları mesajını verdi.

Aslında siyasette ilçeye hizmet eden bir araç olarak kullanılmalı. Bu güne kadar bu ne kadar başarıldı. Bilemem ama inşallah bundan sonra siyaset bazında siyasilerimiz ilçemiz adına daha faydalı işlere imza atar umudu içindeyim. Bu bağlamda; Zeytinburnu’nun gündemini tutan bir gazete olarak neredeyse her gün siyasilerle iç içeyiz. 2014 Yerel Seçimlerinin çalışmaları şimdiden çok hızlı bir şeklide başladı.
 
Şimdiden kulisler, transferler hatta birçok aday dayı bile belli. Zeytinburnu Murat Aydın 3 Dönemdir Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. Başkanın kendi ağzından etrafına artık aday olmayacağını söylemesine rağmen bu siyaset son anda bile neyin ne olacağı belli olmaz. Ama Bu fısıltı bile şimdiden Belediye Başkanlığı hesaplarını hızlandırdı. İlçe Kongreleri ise Siyasi Partileri 2014 Seçimlerine hazırlayacak kadroları belirleyecek. Bunu göz önüne alırsak 2014’ün ilk raundu 2012’in ilk ayında yapılacak.

KALIN SAĞLICAKLA

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
yukarı çık