ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

Zeytinburnu Kulislerinden…

Türkiye Genel seçim sürecini geride bıraktı. Daha iki üç yıl gibi bir süre olmasına rağmen şimdiden kulislerde 2014 yerel seçim...

Yazarlar 40 4187

Türkiye Genel seçim sürecini geride bıraktı. Daha iki üç yıl gibi bir süre olmasına rağmen şimdiden kulislerde 2014 yerel seçimleri konuşulmaya başlandı. Bu seçime hazırlığını ön çalışması ise bir iki ay içinde yapılacak olan partilerin ilçe kongreleri oluşturuyor.

Eylül ayı sonu veya Ekim ayının başı gibi yapılması düşünülen Ak Parti kongresi ve Belediye Başkanı Murat Aydın’ın 2014 Yerel seçimdeki durumuyla ilgili kulisler şimdiden oldukça hareketli.Ak Parti İlçe başkanlığına oynayan bir iki isim var. Bunlardan birincisi hazırda bulunan ilçe başkanı Bahattin Ünver’dir. Ünver eğer partim uygun görürse bir dönem daha ilçe Başkanlığına adayım diyor. Ünver İlçe Başkanlığı yaptığı son dönemde girdiği bütün seçimleri iyi bir derece ile kazandı. Çalışmaları ve Teşkilat ile arasındaki ilişki Ünver’in şansını artırıyor.

İkinci isimse Aydın Çığrıkçı. İşte bu isim önümüzdeki günlerde Zeytinburnu’nda çok konuşulacak. Başkan Murat Aydın’ın iki dönem yardımcılığını yapan ve son dönem görev verilmeyen bir isim. Aydın Çığrıkçı, Zeytinburnu’nda adında sıkça söz ettiren bir isim. Fakat son yerel seçim sonrası girdiği sessizlik orucunu halen devam ettiriyor. Aydın Çığrıkçı’nın şimdiden kulis çalışmalarına başladığı konuşuluyor.

Üçüncü isim ise Bahattin Ünver’in yönetiminde bir ara yer almış fakat sonra ayrılmış bazı isimlerden bir araya gelmiş eski yöneticiler. İşte bu yöneticiler toplantılarını oldukça gizli olarak yapıyorlar.

Belediye Başkanı Murat Aydın o adeta çalışmaları ile icraatları ile Zeytinburnu’na damgasını vurdu. Başkan Aydın, Gecekondu semti olarak anılan sokaklarında dolaşılmaya korkulan bir ilçeyi İstanbul’un göze semtleri arasına soktu. Zeytinburnu’na iki adet dev kültür Merkez, kazandırdı. Hasan Doğan ile amatörlere saha, Akdem, Sokak Aydınlatmaları, Kaldırımlar, parklar, Tıbbı Bitkililer Bahçesi Merkezefendi Tıp Festivali ,Yöresel Günler, Mobese Kameralar, Alt ve Üst Yapı, Yaz Spor Okulları, Çanakkale ve Bilecik Geziler, Zeytinburnu’nun yeniden inşaa ettiği gibi imajını da yükseltti.
30 Gün Ramazan boyunca önce çadırlar iki yıldır da Soka iftarlarında Zeytinburnlularla iftar yaptı evine hiç gitmedi. İftar sonrası camileri dolaştı. Vatandaşla teravih kıldı ve onlara namaz sonrası elleri ile limonata ikram etti.

Zeytinburnu için çalıştığı gibi bütün seçimlerde partisi için de son derece yoğun çalıştı. Referandum ve sonrası genel seçimlerde sabahlara kadar koşturdu. Şimdi herkes bundan sonraki yerel seçimlerde Başkan Aydın bırakacak mı veya partisi onu yeniden Aday gösterecek mi onu konuşmaya başladı.

Murat Aydın ilk dönem Saadet Partisinden seçildi ve Ak Parti’nin kurulması ile Adalet ve Kalkınma Partisinin saflarına katıldı. Son iki dönem de Ak Parti’den seçildi. Yani iki dönem Ak Parti’den aday oldu. Onun için geçen yerel seçimlerde Ak Parti’nin kaybettiği Belediyeleri de göz nüne alırsak ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü dönem faktörüne takılıp partinin başından ayrılması durumunda güçlü Belediye Başkanlarını yeniden aday göstermesi gündeme gelebilir. Bu isimlerin başında da İstanbul’da Murat Aydın geliyor.

Son Dönem’de CHP’den Milletvekilliği Adaylığı bekleyen ve iyi bir sıra almadığı için Aday olmayan Adil Emecan 2014 Yerel seçimlerinde yeniden sahaya çıkacak gibi gözüküyor. Son üç seçimdir Zeytinburnu’nda yaşanan Murat Aydın-Adil Emecan düellosu 2014’te yeniden yaşanır mı bilinmez ama en yükü ihtimallerden biri gibi ortada duruyor.

Her şeyi Zaman gösterecek daha çok senaryolar ortaya çıkacak bunları da sizlerle 2014’e kadar paylaşacağız. Ramazan Bayramınız tebrik eder başta Zeytinburnuluların olmak üzere Tüm Ulusumuza huzurlu bir bayram dilerim..

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
ismail sarı..zeytinburnu fırın
aslında taylan kardeşimi tarif etmek hakkaten çok zor onun en büyük sermayesinin yüreği ve dürüstlüğü olduğunu hepimiz biliriz.
fatma
dogdugum mah.bu sekilde görmek cok üzücü yillar gecmesine ragmen degisen hic bir sey olmadi bence o koltugu sn murat aydin artik birakmali
Aydın Zıpçıktı
Ama eğer bu yorumları yazan Ak Parti rumuzlu arkadaşımız,savlarını ispatlamazsa müfteridir,haysiyetten ve şereften yoksundur.Ve Bahattin Başkanın bütün emekleri kendisine haramdır...Hayatının hiçbir döneminde haketmediği bir ünvanı,maddi varlığı boğazından geçirmemiş ve siyaset dışı tanıdığı bütün insanların hayranlığını kazanabilmiş bu güleryüzlü güzel abimizin zenginliğini diline dolayan 'Müslüman Kardeşimizi' Allah'a havale ediyoruz.Ama merak etmesinler, Hacı Bahattin abi bu Ak Partili kardeşimiz kendi ismini yazsaydı bile ona birşey demezdi.
Aydın Zıpçıktı
Mahkemeye intikal etmiş olan bu konu üzerinde daha fazla yorum yapma niyetinde olmayarak bir hususun altını özenle çizmek isterim:Eğer Zeytinburnu sınırlarında yaşayan herhangi bir kişi,İlçe Başkanımız Bahattin Ünver ve yakınlarının Zeytinburnu veya başka bir belediyeden tek bir ihale aldığını ispatlarsa,ve eğer İlçe Başkanımız Bahattin Ünver'in,başkan olduğu 2008 yılı ekim ayından bu yana Zeytinburnu sınırlarında tek bir inşaat anlaşması bile yaptığı ispatlanırsa başkanımız görevini -bırakmaya her an olduğu gibi- hazırdır.
Aydın Zıpçıktı
Buradaki yorumlarda Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Bahattin Ünver hakkında sebepsiz zenginleştiği,sorunlu yerleri çözdüğü ve mal varlığını akrabaları üzerinden artırdığı gibi ithamlar; Ak Parti rumuzlu okuyucunuz tarafından dillendirilmiştir.Bu mesnetsiz iddiaların sahibi,tabii ki iddiasını mahkeme karşısında da ispat etmekle mükelleftir çünkü kendisinin ip adresi İletişim Suçları Savcılığına iletilmiştir.
AK Parti
ilçeyle ilgili isimler vermişsin kısaltmalar yapmışsın ve herbirisini yorumlamışsın. Birçoğu doğru, haklısın. Bu ihaleci, komisyoncu ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve aday adayları filan herkes tarafından biliniyor. Peki bu kişilerin önünü kim açtı? Ahmet Dokumacı. Ahmet Dokumacı'yı kim palazlandırdı? Murat Aydın. Bahattin'i şuanda kim palazlandırıyor Murat Aydın. Murat gidince ne olacak? Bütün bu büyük küçük ihaleciler de gidecek.
AK Parti
Fatma işgal ettiği makama layık birisi değildir. O da ihaleci akrabalarının baskısı ile oraya konulmuştur. Seçim zamanında çok mu çalıştı Fatma? Hergün kavga, dövüş, tartışma yapmaktan, ilçeye belediyeye, ona buna küsmekten fırsatı olmadı ki çalışmaya. Milletvekilleri esnaf ziyareti yaparken bile çevresindekilerle kavga ediyordu. Aslında Fatma, Murat'a teşekkür etsin. İldeki Murat karşıtları sırf Murat'ı gıcık etmek için Fatma'yı istemeye istemeye tekrar aday yaptılar. Fatma'nın başkanlığı ile hem Bahattin'in eli zayıfladı hem de Murat'ın eli zayıfladı.
AK Parti
Murat Aydın ile ilgili yorumlarında haklısın. Tükenmiş durumda. Sadece o istemediği için Fatma balcı kadın kolları başkanlığına devam etti. Eğer M.Aydın Fatma'ya destekleseydi o zaman Fatma seçilemezdi. Çünkü yerel seçimler öncesinde kasıtlı olarak M.Aydın karşıtları kilitnoktalara getiriliyor. Murat'ı yollamanın alt yapısı hazırlanıyor. Çünkü çok ciddi dosyalar var. Başbakan'ın Murat'ı nasıl azarladığını birçok kişi bilmez ama madem seyitnizam camisi meselesini biliyorsun o zaman bu azar ve akabinde makamdan kovma olayını da biliyorsundur. Yani Murat bitmiştir, son çırpınmalarını yapıyor
AK Parti
Zburnundaki sorunlu inşaatları şu an için kim almaktadır? Başkalarının çözemediği bu sorunları sayın Bahattin başkan hangi şartlarda çözmektedir? Bahattin Bey'in akrabalarının üzerinde hangi inşaat şirketleri vardır ve bu şirketler hangi ihaleleri almıştır? Bunların cevaplarını il Teşkilatımız biliyor, buraya yazmaya gerek yok. Aydın Bey Merkezevlerinde kaç tane daire sahibi? Tamam tapular kendi adına olmayabilir. Bu durumda akrabları kaç tane daire sahibi? Hangi tarihten itibaren bu daireler alınmış? Aydın Bey'in komisyon aldığı işler var mı? Elbette bunların da cevabı il de mevcut
AK Parti
Başarılı lan seçim sonuçlarından bahsedip bütün Bahattin Başkan'a mal ediyorsunuz ancak Bu başarı tamamiyle Başbakanın şahsi başarısıdır. Dikkar ederseniz Z.Burnunda doğu ve g.doğu kökenli vatandaşaların sayısı arttıkça AK Partinin de oy oranı artmaktadır. Giresunlu ve karadenizli ihaleci mütahitlerden bıkan vatandaşların Ak partiye karşı ciddi bir tavrı vardır. Bahattin başkan, Murat Başkan ve Aydın Bey de şaibeli işlere imza atıkları ve sebepsiz zenginleştikleri için bu tepkilerin hedefindedir. Konuyu açalım.
yukarı çık