ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

Transfer Vekil İstemiyoruz

Zeytinburnu 200 Bin seçmeniyle, 300 Bin nüfusuyla birçok Anadolu kentinden daha fazla seçmene sahip bir semt. Son yıllardaki atılımla...

Yazarlar 6 2256

Zeytinburnu 200 Bin seçmeniyle, 300 Bin nüfusuyla birçok Anadolu kentinden daha fazla seçmene sahip bir semt. Son yıllardaki atılımlarla gelişmişlik düzeyi ile çağdaş kentleşme yolunda ilerleme gösteren İstanbul’un cazibe merkezi haline gelen bir ilçe.

Türkiye'de Dünya deri sektöründe önemli bir paya sahip,İki Üniversitesi, mega projeleri, İstanbul’un fethinde önemli bir yer tutmuş, Balkanlardan,Kafkaslara,uzanan kültürlerin adata başkenti pozisyonunda.

İşte böyle bir ilçe ne yazık ki kaç dönemdir adeta siyasilerin oyuncağı oldu. Bizleri Zeytinburnulu olarak semtimizden utanacak duruma getirdiler. Kendilerini davalarına adamış genel başkanlar halkın kendi iradesinden uzaklaşmış, halkın kendi kendini yönetmesinin önüne geçmişler.
 Halkını tanımayan temsil noktasında kendini tanıyan sorunları bilen halkıyla esnafıyla bütünleşmiş bakkal amcanın sorunlarını bilen kendi yöresindeki insanları tanıyan adeta çözüm noktasında sorunlara çözüm arayan etle tırnağı ayırmışlardır.

Böyle düşüncedeki Genel Başkanların belirlediği Milletvekili adaylarının halkı Meclise tam anlamıyla yansıtacağını kim iddia edebilir.12 Haziran seçimleri bence halkı yansıtmayacak.
 Yine bürokrasi ve burjuva seçimi olacak. Çünkü Vekil adayları halkın değil Liderin belirlediği adaylar. Devlet memuru şeklinde atama ile ya da tranfer şeklinde belirlenmiş bizlere zorla empoze edilmeye çalışılan Çakma Vekillerimiz.

Bu yöntemle Liderlerin halkı değil kendilerini düşündükleri kanaatindeyim. Seçildikleri yöredeki sorunlara bi haber Vekillerimiz sorunların çözümü doğrultusunda proje üretmek gibi bir dert içine girmeyecekler ve genel başkanlarını da seçildikten sonra sık sık rahatsız etmeyecekler. Çünkü onların seçmenlerine hesap vermek gibi bir dertleri olmayacak.

Zeytinburnulu bir seçmen olarak,  bütün siyasi partileri kınıyorum. Beni yöneteceklerin benim halimden anlamayan, sıkıntılarımı bilmeyen, sokaklarımızda caddelerimizde dolaşmamış, Zeytinburnu’nun havasını solumamış çakma yada atama Vekiller istemiyorum.
Liderlere, Nasrettin hocanın dediği gibi bana damdan düşen birini çağırın, keza benim halimden ancak o anlar sözüyle atıfta bulunuyorum.

Bizi dikkate almayan 200 Bin seçmeni yok sayan Ak Parti, CHP, Saadet Partisi, MHP ve diğer partilere eğer Zeytinburnulu Vekil Adayı yoksa kusura bakmayın size ‘OY’da yok..

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Sadri saray
Taylancim konu guzel vekil seciyoruz vekil olan biz olduk Bolgemizden otuz yildir secilen bakanimiz var ne yapmis Veyahut bundan sonra ne yapacak merak ediyorum İlce bizim vatan bizim ilcenin gercegini bilen bizleri TBMM Suan temsil edecek biri yok zaman tepki zamanidir MUHUR BİZDE. BUYRUN SECİME ZEYTİNBURNULULAR
Taylan Demirelli
Fakat kaçıncı sırayı uygun görmüşler ona bir bakın lütfen benim yazımda ön sıralarda semtimizi temsil noktasında sıralanma verilmesi dileğiydi oysa siyasi partiler 200 bin seçmeni yok saydıkları için bu yazıyı yazdım.Zeytinburnu halkından özürdilemesi gereken siyasi partilerdir ben deyil saygılarımla tşk.
Mustafa
Sevgili taylan bey.Saadet partisinin 2.Bölgeden zeytinburnulu adayı Muhammed Hanefi Çolak bey vardır.Saadet partisine bi özür borçlusunuz.
alizengin
öncelikle sevgili taylan uzun zamandır yazılarınız ve sizinle sohbetım oldu bu yorumlarınız aynen katılıyorum ammaa sadece bir eksik var lütfen düzeltin zburnundan aday yok dedınız bunu iyi araştırın saadet partisi zburnundan milletvekili çıkarmışmı çıkarmamışmı en azından bunu sölemenızı isterdım güzel bir adım değilmıydı sence zburnu için nedersesın sevgili değerli arkadaşım abim saygılarımla
VATANDAŞ
Taylan bey önemli bir konuya temas etmşsiniz. Bu Zeytinburnunda yapılan siyasetin kalitesi ile ilgili bir konu.Ne yazık ki hiç bir özelliği bireysel kalitesi bulunmayan belirleyici siyasilere gösterilen abartılı ilgi ve yalakalıklar, karar vericilere buranın boş olduğu izlenimi vermekte ve zeytinburnu her fırsatta başkalarının değerlendirileceği alan olmaktadır. Gerçek bu değildir.Ancak yapıyı da değiştirmek zordur.
SİYASET ve NEZAKET.
Sayın Taylan kardeşim,çok önemli ve doğru bir konuya temas etmişsin.Ancak,bunun için temele yani en alta bakalım.Bunun sorumlusu yer kaybetme kaygısı ile il ve ilçe yapılanmaları dır.Bu konuda etkin olmak için,istifa müessesini kullanma isteği olan bir yapı gördün mü?Sadece koltukta kalmak uğruna ve ileride mutlak bir rant kapmak uğruna,ne denirse eyvallah diyen ve bulundukları en altta burası bana yeter diyenler,halkı örgütleyeceklerine,yanlışa evet deyip, ithalata çanak olan yeri görelim.
yukarı çık