ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

Zeytinburnuspor rant kurbanı mı?

ZeytinburnuHaber Gazetesi Yazıişleri Müdürü Taylan Demirelli Zeytinburnuspor'un BAL Ligine düşürülmesinin ardındaki sır dolu ...

Yazarlar 4 2281

ZeytinburnuHaber Gazetesi Yazıişleri Müdürü Taylan Demirelli Zeytinburnuspor'un BAL Ligine düşürülmesinin ardındaki sır dolu perdeyi araladı. İşte o ilginç yazı..
Bir önceki yazımda Zeytinburnu ve Kent Bilincini oluşturalım konulu bir yazı kaleme almıştım. Yazıma olumlu ve olumsuz bir çok eleştiri geldi. Yeni yazımda artık Zeytinburnu açısından bir miladın sonunu yazmak istedim.

Yazılarımda sık sık Zeytinburnuspor'a sahip çıkalım vurgusu yaptım. Ama artık Zeytinburnuspor yok olma aşamasına geldi. Takım BAL ligine düşmeyi garantiledi. Bir döneme damgasını vurmuş ve sayılı İstanbul semt takımlarından biri olan Şimşekler yok olmakla karşı karşıya bırakıldı.

Bunda sadece Zeytinburnuspor yöneticilerinin mi suçu var? Bu kulüp iyi yönetilmedi mi? Diye mi düştü. Bunun faturasını sadece yöneticilere kesmek ne kadar doğru? Bizler Zeytinburnulu olarak takımımıza ne kadar sahip çıktık? İşadamları niçin bu takımı sahiplenmediler.. Siyasiler için Zeytinburnuspor'un Hiçbir önemi yok muydu? Yoksa siyaset ve iş dünyası arasındaki rant kavgasına Zeytinburnuspor kurban mı edildi?

Niçin böyle bir olguya vardığımız konusunu açacak olursam Zeytinburnu'nda açıktan konuşulmasa da yıllar öncesinden Zeytinburnuspor stadının bulunduğu arazi üzerinde bir takım rant planlarının yapıldığı ve bunları hayata geçirmek için Zeytinburnuspor Kulübünün BAL Ligine düşürülüp Lav edilmesi ile bu palanını hayata geçirileceği ayyuka çıkmış durumda.

Peki stad yerinde yapılması planlanan ne ? Büyük bir alışveriş Merkezi ve Otel yapılmasının planlandığı gizli siyaset kulislerinde ön plana çıkıyor.

Seçim dönemine girdik. Bundan önce de seçimler yapıldı. Şimdi elimize bir fırsat geçti. Zeytinburnuspor yok olurken bizlerde sandıkta bunun hesabını soralım. Siyasiler bu yok olmanın en büyük aktörüdür. On Yıldır iktidarda olan parti ve Belediyesi Zeytinburnuspor için ne yaptı? Burada A veya B Partisi ayırımı da yapmak istemiyorum. Zeytinburnu'nun dört bir tarafı plazalar ve rezizdanslar ile çevrildi. Bu dev yatırımcılardan istenseydi hiç mi Zeytinburnuspora destek çıkartılamazdı. Buna inanmak bile istemiyorum.

Başkan kaç kez çıktı ve Zeytinburnuspor'un yok olmasının en büyük nedeni şimdiye kadar takımı yok edip kendisine borçlandıran yöneticilerdir dedi. Şimdiye kadar Zeytinburnuspor'a yöneticilik yapmış bir tek kimse çıkıp başkan sen ne diyorsun demedi. Başkan yöneticileri çalıp çırpmakla suçladı yine buna tek bir cevap gelmedi. Peki niye. Niçin sessiz kalıyorsunuz. Yoksa bu suçlamaları kabul mu ediyorsunuz.?

Nerede Zeytinburnuspor'un o çılgın taraftarı onlarda yok oldu. Takım sahipsizi bir şekilde yok olma ile baş başa bırakıldı.

2030 Planları yapılırken, İstanbul'un en gözde ve popüler ilçelerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen Zeytinbuyrnu'nun en iyi reklam araçlarından biri olan futbola, Zeytinburnuspor'a hiç mi ihtiyacı olmayacak. Milyonları peşinden koşturan ve insanları bir araya getirmede en büyük rolü oynayan bir futbol takımına hiç mi ihtiyacımız olmayacak. Gençliği yönlendirmenin en büyük araçlarından biri olan eğitimin yanında spora ve futbola hiç mi ihtiyacınız olmayacak.

 

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
sakin adam
sakin adam dedik saf adam! sandı birileri siz zeytinburnu spor a gönül vermiş gerçek zeytinburnu luları sakın saf sanmayın kimin saman altından su yürüttüğünü iyi biliriz
doğrucu Davut
sakin adam adlı arkadaş yöneticileri birbirine karıştırmış herhalde o malum yönecilerin şu anda nerede oldukları bile belli değil kulübü nasıl bir borç batağına soktuklarını cümle alem biliyor. Bilmeyen arkadaşlar gidip TFF ye ve Spor Toto genel md. resmi kayıtlarına bir zahmet gidip baksınlar 2000 yılından bu yana kulübün gelirleri üzerindeki haciz ve temliklerin kimler adına olduğunu ve hangi dönemlere ait olduğunu öğrensinler. Ondan sonra yorum yapsınlar
sakin adam
KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR.desek cuk oturur.Bir taraftan eski yöneticilerin yolsuzluklarını deşifre edeceksin bir tarfatan O MALUM yöneticiyi ilçe başkan yardımcısı yapacaksın!...pardon ya AKp aklanma partimiydi akp de başkan yardımcısı ol AKLAN güzel iş
uğur çelik
içler acısı bir durumdayız cogu semtın takımına baktıgınızda geçmısde bızım semtımzın takımının yakaladıgı basarıyı elde edememısdım ama gel gelelımkı su gunku halımze gercekden uzucu bır durum kımse sorumlulular cezalarını cekmelerını temennı ederım
yukarı çık