ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

ZEYTİNBURNU ''VEKİL''LERİ

2011 Genel seçimlerine sayılı günler kaldı diyebiliriz. Artık siyasi partiler seçim startını verdiler. Bu seçim bundan önceki gen...

Yazarlar 4 2359

2011 Genel seçimlerine sayılı günler kaldı diyebiliriz. Artık siyasi partiler seçim startını verdiler. Bu seçim bundan önceki genel seçimlerden biraz daha farklı olacak. Artık 10 yıldır iktidarda tek başına olan bir parti ve diğer partilerin iktidarı ele alma yarışı. 10 Yıl tek başına iktidarda olma Ak Parti’yi yıprattığı bir gerçek. İşte muhalefetteki partilerle bu öngörüden yola çıkarak 2011 genel seçim stratejilerini belirleyecekler.

Bu genel seçimlerde Zeytinburnu’muz açısından bir başka önem taşıyor. Daha önce 3.Bölgede yer alan semtimiz bu yıl ikinci bölgedeki ilçelerle seçim yarışında yer alacak. Zeytinburnu İlçe oluşunun 54.Yılını kutluyor. 300 Bin nüfuslu ilçemiz ve gündüz nüfus akışıyla 500 Bine çıktığı söylenen bir nüfus trafiği olan ilçe genel seçimlerde hep kullanıldı.

Evet yanlış okumadınız hep kullanıldık. Sadece oyumuz alındı ya temsil yetkisi o hep diğer ilçelerden seçildi. Şimdi gelin hep birlikte buna dur diyelim. Bütün siyasi Partilere sesleniyoruz. Anadolunun bir çok ilinden daha fazla Milletvekili çıkarma imkanına sahip olan ilçemizi bu seçimde dışlamayın.
Gelin bizim ilçemizi show amaçlı kullanmayın. İlçemize gerçek manada değer verin. Bu değerlinizi de ilk sıralara koyacağınız aday adayları ile değil Vekil adayları ile gösterin. Genelde Partiler bugünde kadar ilçemizden öne çıkan birkaç ismi aday adayı gösterip daha sonra ya bir isimi yada hiçbir isme yer vermeyip kendi belirledikleri isimleri ilçemizin oyunu kullanarak ön sıraya yazdırıp seçtirdiler.

Bu seçimde buna dur diyeceğiz. Bütün siyasi Partiler Zeytinburnu’muzdan ilk sıralarına bir ve iki Vekil adayı yazmalarını sağlayalım. Bunun için çalışalım. Zeytinburnu Halkı kadar Zeytinburnu’nundaki siyasi partilerin ilçe yöneticilerine de iş düşüyor. Gerçek mana da ilçemizi temsil edecek Vekil adaylarını bulup bu isimleri partilerine önermeleri gerekiyor.

İşte bunu başarırsak 2011 yılında İlçemize yapılacak milyon dolarlık yatırımlarla ilçemizin çehresi değişir. Zeytinburnu halkı bu yatırımlardan gerçek manada faydalanır. Eğer bizlerin belirlediği Vekilleri 2011 genel seçimlerinde meclise gönderirsek temsil hakkımız en üstü seviyede ollr. Bu da su elektrik olarak tekrar Zeytinburnu’na döner.

Eğer Bunu yapamazsak bizlerin oyu ile seçilmiş ve Hakkari’de  ve Karadeniz de yaşamı rahat kazansın diye İstanbul 2. Bölge de A Partisi tarafında 2.Sıraya  yazılmış bir vekil bizi Zeytinburnu’nu mecliste ne kadar gerçek manada temsil eder bunun değerlendirmesini siz yapın..

2011 ve sonrası Zeytinburnu için çok önemli iyi bir çıkış yapan ilçemiz için süper lige çıkma zamanı. Çarpık ve kaçak yapılaşma nedeniyle İstanbul'un deprem açısından en riskli bölgelerinden olan Zeytinburnu'nun çehresi artık baştan aşağı değişiyor.

İlçede eski deri, inşaat ve tekstil depoları da birer birer markalı projelere dönüşüyor. Lüks projeler sayesinde daha önce 1000 TL’yi ancak bulan metrekare fiyatları şimdiden 3 bin 500 TL’ye kadar çıktı.

Çok büyük firmalar ilçemizde lüks projeler inşa ediyorlar.2 Milyon 400 Bin metrekarelik dev bir proje olan Kültür Vadisinde sona geliniyor. Birkaç yıl için ilçemizde 3-4 Milyon Dolarlık dev yatırımlar yapılacak. İşte seçeceğimiz bizleri en iyi derecede temsil edecek Vekillerimiz bunun için çok önemli.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
ZUHAL EVCİ
ARTIK BU İLÇENİN MİLLET VEKİLİ ÇIKARMA ZAMANI GELMİŞTİR. AMA BU VEKİLLİKTE TORPİLE YADA YANDAŞALIĞA GÖRE DEĞİL, LİYAKATA GÖRE, VİZYONA GÖRE, MİSYONA GÖRE VE DİNAMİKLİĞE GÖRE BELİRLENMELDİDİR. İLÇEMİZDE TEMİZ, DÜRÜST, DİNAMİK, AKTİF, KÜLTÜRLÜ, KALİTELİ VE EĞİTİMLİ GENÇLERİMİZ VAR. ARTIK GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇALIM
salihzeki durmuşoğlu
Demokrasi temsille olur.Zeytinburnu halkına saygı duyan parti zeytinburnu insanına saygı duymuş olacak.Evet Hangi parti olursa olsun eğer o parti Türkiye'yi idare etmeye talipse 300.000 Nüfuslu Halkımızada saygı duysunlar.İlçemizde oturan,ikamet eden Zeytinburnu'lu arkadaşlarımızı aday göstersinler.Göstermezlerse ne yapmalı gelin cevabını birlikte bulalım.Saygılarımla.Taylan sana teşekkür ederim.
bayram
saygıdeğer kardeşim maalesef günümüz siyasetinde parası olan düdüğü çalıyo.yazık eğitim durumlarına bakılmaksızın,ülkeye katkısı hesaplanmadan maddi durumu göz önüne alınarak seçim aşamasına giriliyor.hatta zenginlik durumuna göre sıra veriliyor.böle yaparsan toprakta satarsın,vatanda verirsin,oda yetmezmiş gibi itlerden tehdit bile yerler.eğitimli den kastım okumanın yanında kendini çok iyi yetiştirmiş her adayın dışişleri bakanlığı yapabilir raporuna göre değerlendirmek lazım
sadri saray
muhteşem bir düşünce başta sivil toplum örgütleri olmak üzere düşüncelerini hayata geçirmek zorundayız bütün herkes birbiriyle istişare yapıp bu dönem başarmak zorundayız sevgilerle
yukarı çık