ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

OBJEKTİFİMDEN 2010

Bir gazetecinin gizemli dünyasında heyecan, önce bir ihbarla başlar ardından serüvene daha sonra ise  belgesele dönüşür. Ser...

Yazarlar 3 2187

Bir gazetecinin gizemli dünyasında heyecan, önce bir ihbarla başlar ardından serüvene daha sonra ise  belgesele dönüşür. Serüvenler sonucu belgeseller çekilir ve ardından arşiv yapılır. Bizler arşivimizi bazen bir diskte ama genelde hafızamızda yaparız.

İşte şöyle bir yıl giderken 2010 yılını arşivimden yani hafızamdan çıkarıp sizlerle paylaşmak istedim. Beni 2010 yılında fotoğraf makinem ile habere koştuğumda en çok etkileyen olay Yeşiltepe Mahallesinde bir okulda eğitim gören bir kız çocuğunun oyun oynarken okulun penceresinden dengesini kaybedip düşmesi ve okulun sahasında vefat etmesi benim için bu yılın en acı olaylarından biriydi. Akabinde ani bir kalp krizi sonucu babamı kaybetmem, bu yıl benim için en acı olaylarında devamı gibiydi. Neyse yaşam devam ediyor sizleri bu acı olaylarla sıkmak istemiyorum.
2011 Yılında belki de Zeytinburnu’nun hiç unutamayacağı bir olay daha yaşandı. Zeytinburnuspor’un efsane tarihine bir kara leke gibi sürüldü. Sadece 29 Milyar otel parası yüzünden İstanbul takımları arasında efsane olmuş tek ilçe takımı olma özelliği gösteren Zeytinburnuspor’un  otelde rehin kalması ise bu yılın bizler açısından başka bir üzücü olayıdır. Bu aşama Zeytinburnuspor’un sadece 3 puan alıp amatöre düşme yolunda hızla ilerlemesi ve sahipsiz bırakılması ise bu ilçe için başka bir ayıptır.

Aslında 2010 yılında sözleri verilip aksaklığa uğrayıp yerine getirilemeyen ve 2011 yılına kalan bazı projelerde ilçemiz açısından kayıptır. Bu kayıbın 2011 yılında hızla kapatılacağı umudumu da kaybetmiş değilim. Bu projelerin en başında benim çok önem verdiğim kadın sığınma evi geliyor. Keşke 21.Yüzyılda buna hiç gerek olmasa ama ülkemizin bir gerçeği de bu. Bir başka projede yapımı tamamlana fakat 4 ay içinde yeni yerine taşınacağı söylenen 2010 yılında yerine getirilemeyen huzurevini taşıma projesiydi.

Başkan Aydın son döneminde Zeytinburnu’na iki kültür merkezi kazandırdı. Fakat Zeytinburnu’nun görkemli bir Belediye yönetim Merkezine ihtiyacı olduğu da kesin. Bu porojenin son halini Başkan Yardımcısı Zafer Alsac’da gördüm. Gerçekten Zeytinburnu için iyi kazanım olacak. Bu projeye 2011’de başlanılacak.

2010 Yılında Zeytinburnu Halkının gündemine olan bir başka konuda halktan toplanan Kaldırım vergisiydi. Zeytinburnu’nda sıkça tartışılan bu konu belli dönemlerde tekrar gündeme getirileceği aşikar.

Zeytinburnu’nun son 10 yılda en çok tartışılan gündemi ise bir türlü hedefe ulaşılamayan Kentsel Dönüşüm projesi. Her yıl yeni bir adım atılıyor fakat gözle görülen bir ilerleme yok. Deprem bölgesinde öncelikli ilçeler arasında olan Zeytinburnu’nda bu konuda  bir ilerleme kaydedilememesi ise ilçemiz açısından büyük bir kayıptır.

Zeytinburnu amatör kulüpler 2010 yılında Zeytinburnuspor’un aksine iyi bir grafik yaşadılar. Takımlarımızın çoğu gruplarında şampiyon oldular. Amatör takımlarımız arasına 2010 yılında iki yeni takım katıldı. Zeytinburnu Zaferspor ve ÖzTrabzonspor’a da başarılar diliyoruz.

2011 Yılında Tüm Zeytinburnu’nunu ilçemizin efsane takımı Şimşeklere sahip çıkmaya davet eder. Mutlu sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyorsak bu yılı iyilik yaparak geçirmeyi diliyorum.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
gülşen imren
sayın kadir topbaş ve halk ekmek üreticileri soruyorum ekmek ayın 8 de 40 krş tu ne dediler halk ekmek 25 krşa inecek ama nasıl inecek orası bir muamma sayın yetkililer siz halkla dalmamı geçiyosunuz şu anda halk ekmek 25krş ama 175 gram eskiden ne kadardı biz 40 krş alıyorduk ne olduda ekmek 25 krşa gramı azaldı ben emekli bir vatandaş olarak sütlü ekmek degil eski ekmegimi istiyorum ha şunuda söyleyeyim bana göre bu bir uyutmaca ve gizli bir zam sayın yetkililer lütfen birileri bu işe el at
Serkan Metin
Taylan Bey güzel özetlemişsiniz. Faruk Timuraş da yani benim okulumda düşerek hayatını kaybeden kızımızı hatırlattınız bana. Yıllar geçip gidiyor ama ders alıyormuyuz orası meçhul. Babanıza Yüce Allahtan çok rahmet diliyorum. İnşallah 2011 yılı huzurlu ve güzel günlerde geçer hepimize. Başarılar
efsane
konular güzel ama çok kafa kurcalıyor birinden çıkıp birine girmişsin toplamına baktıgında yorum lamak çok karmaşık yazı daha sade ve yalın olsaydı konu iyiymiş ....
yukarı çık