ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

AVRASYA’DAYIZ YE KÜRKÜM YE !

Sabah erkenden kalktım 12 kiloluk çantamı sırtıma aldım, ya kısmet deyip sokağa çıktım. Sokakta her zamanki gibi belediye işçil...

Yazarlar 5 3922

Sabah erkenden kalktım 12 kiloluk çantamı sırtıma aldım, ya kısmet deyip sokağa çıktım. Sokakta her zamanki gibi belediye işçileri yoları ve kaldırımları tamir etmekle meşgul, havada kuşlar özgürce uçuyor martıların sesi kulaklarımda çınlıyordu.

 Zeytinburnu sakinleri mutlu, günlük, gülistanlık bir vaziyete tebessüm içinde sanki bayram havasında idiler. Herkes mutlu ben mutsuzum gibi bir hisse kapıldım acaba beni mutsuz eden belediye işçilerimi martılar mı yoksa ilçemizin insanlarımı diye bir telaşa kapıldım.
Birden içimden bir ses uyan bir düş âlemindesin yahu kendine gel kurgu yapma dedi. Ama etraf o kadar güzel diki içimde ki sese kulak vermeden aceleyle Zeytinburnu’nu dolanmaya başladım.
Koca koca binalar hastaneler güzel kip taş konutları heybe dedim adamlara bak adamlar servetlerine servet katıyorlar ne güzel işlere imza atıyorlar.

Keşke bu işlerin hepsi Zeytinburnu’nun çıkarına olsa, İlçemiz rant sahasına dönüştürülmese. Etrafıma baktık. Avrasya Hospital hemen arkasında yükselen dev bir bina ne kadar da hızlı yapılmış. Daha birkaç önce burada binadan hiçbir eser yoktu. İlgimi çekti. Birkaç kare fotoğraf çekip araştıramaya koyuldum. İlk Bakışta herşey normal önce konut yapmak üzere iki blok yapacak şekilde arsa alıyorsun. Bir süre nadasa bırakıyor. İyi verim verecek dönemi bekliyorsun. Bir blok konut yapıyorsun. Birisi geliyor. Zeytinburnu’nun Özel bir hastaneye ihtiyacı var. Gel senin konutu hastane yapalım diyor. Piyango ya bir kez vuruyor. Hemen konut Hastaneye dönüştürülüyor.  Diğer bloğun arsası yine nadasta. Önce ilk bloğun verimi bekleniyor. Verim süper ikinci blokta yapılmalı. Fırsat kollanıyor. Zamanı gelene kadar arsa boş yatmıyor. Öce park kıvamı sonra otopark kullanılıyor.

Piyango ya hep aynı kişilere vuruyor. Zeytinburnu’nda kendi tapulu arsasına imar alırken bin bir zorlukla karşılaşan Zeytinburnuluların yanında bu amcamızın işleri çok yolunda gidiyor.
İknici blok içinde verim alma zamanı gelip çattı. Hızlı bir çalışma ile blok hastanenin ikinci binası olarak dikildi. Fakat ikinci bloğun yapıldığı yerin hemen önünde Zeytinburnu Belediyesi’ne ait bir parça arsa, Vakıfa ait bir parça arsa ve dikilen 11 kat bina..

Bu binanın sır dolu öyküsü ve burada yaşanılanları Zeytinburnuhaber.org’dan takip edebilirsiniz.
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Baronlarını korumak adına mecliste birer birer imar  kanunları çıkartarak bu Boranlara ruhsat vererek ihya etmeye devam ediyoruz. Bu ne kadar devam edecek. Bilmiyorum ama bildiğim tek şey var. Bizler susmayacağız. Tüm bunları Zeytinburnu’nun gözleri önüne sermeye devam edeceğiz.
 

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
TÜRKİYE PARTİSİ ZEYTİNBURNU
SANKİ UYUŞTURULMUŞUZ BİRİLERİNİN ŞİKAYETİ VARSA(DOĞRU ,YANLIŞ )İLGİLİLERİN AÇIKLAMA VE KANIT SUNMA MECBURİYETİ VARDIR AMA NERDE BELEDİYE BAŞKANIMIZ MECLİSTE SIK SIK DİLE GELEN VE DIŞARIDAKİ ŞİKAYETLERİN ŞİDDETİ KULAKLARINI DELSE BİLE UMURUNDA DEĞİL SIKILINCA YARGI YOLU AÇIK GİDİN BU KONUYU KAPATIN!! BÖYLE BİR USLUP YOK SORU VARSA CEVAP OLMALI YOKSA HER SORU İÇİN MAHKEMEYE GİDİLECEKSE VAY BU MEMLEKETİN HALİNE DAHA SONRADA ADAY OLUR DOKUNULMAZ ADAMI OYNARSINIZ NASILSA MAHKEMELER ZAMAN TANIR
Engin SEN
İletişim kavramının böylesine sınırları aştığı‚ bilginin sınırsız olduğu bir ortamda‚ ilcemizinin degerli basın-yayın kuruluşu olan ZEYTINBURNU HABER AILESI teknolojik gelişmelerede ayak uydurarak‚ yaptıkları haberlerle ilcemizi dünyaya açan bir pencere olmasindan gurur duyuyorum. Yolunuz acik olsun. Nice yillara...
z.-b aşıgı
zeytinburnunda birçok vakıf arazileri bulunmakta bu arazilerin gecekondu haksahipleri inşaat yapmak için vakıflar genel müdürlügü bin dereden su getitip götürüyorlar fakat parası olan baronlar malı götürüyorlar araştırılması asıl gerekenyer vakıflar genel müdürlügü....
nilgün yavaş
resmimizi neden paylaşmadınız .chp kadın kollarının.
E.A.K
Avrasya Hospital'in Halkla İlişkiler Md. ve Basın Danışmanı olan emekli bir öğretmeni var. Hastane Yönetim Kurulu Başkanı ilgili dökümanları bu ilgili kişiye versin ve bu gelişmer ile alakalı olarak bir basın toplantısı düzenlesin de kamu oyu bazı bilinmeyenleri de öğrensin. Batı Trakya Spor Tesisi batı sağ köşesinde de tapulu yeri var. İnşaat tesisi orayı ne kadar etkileyecek. Açıklama bekliyoruz Sn. Basın Danışmanı. Ama bir gazeteye değil, tüm imtiyaz sahibi yerel basına. Zaten hepsi 6 kişi.
yukarı çık