ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

REHİN KALMANIN FATURASI

Zeytinburnuspor tarihinin en karanlık günlerini yaşadı. Birinci ligde top oynamış ismini İstanbul takımlarının arasına altın har...

Yazarlar 2 2066

Zeytinburnuspor tarihinin en karanlık günlerini yaşadı. Birinci ligde top oynamış ismini İstanbul takımlarının arasına altın harflerle yazdırmış Zeytinburnuspor 28 Bin lira yüzünden kamp yaptığı otelde üç gün boyunca rehin kaldı.

Belediye Başkanı, Teknik heyet, Zeytinburnuspor Kulüp Başkanı mı,? Asıl suçlu kim? Bizler yani Zeytinburnulular. Peki ya otelde rehin kalan futbolcuların psikolojisi bu nasıl düzeltilecek.

Zeytinburnuspor nasıl bu duruma geldi.57 yıllık bir kulüp 3 büyüklere kök söktüren bir kulüp neden bu hale geldi. Bunun en büyük sebeplerden biri bizleriz yani takımı sahipsiz bırakan taraftarları. Aslında bu durumun sinyalleri yıllar öncesinden geldi.Kulübümüz önce işadamları  terk etti.Sonra taraftarlar ve bizler sorgu mekanizmasını ortadan kaldırarak terk ettik.

Ve bir olayla 57 yıllık imajımız ayaklar altına alındı. Ulusal kanallar otelden canlı yayınlar yaparak Zeytinburnu nu adeta yerden yere vurdu. Bu bir Zeytinburnulu olarak benim gururuma dokundu ya sizlerin.

Peki  bu ilçeden nemalanan yani rantını yiyen iş adamlarının, siyasilerin hiç birinin zoruna gitmedi mi?   Neden, bu olayı birinci günü takıma ve çocuklarımıza sahip çıkılmadı.

İşte bunu sorgulamak gerekiyor. Zeytinburnu’nda sivil toplum örgütleri ve 85’e yakın dernek var,  peki bu dernekler ne amaçla kuruldu.
Kuruluş amaçlarında üst mekanizmaları zorlamak bir nevi lobi çalışmasıyla sivil halk ve özgürlüklerin önündeki engelleri kaldırmak için mi yoksa derneği kahvehaneye dönüştürüp oyun oynamak için mi?

Zeytinburnu Belediye Başkanımız İlçemizin imajını yükseltmek için gece gündüz çalışıyoruz diyor doğrudur. Peki tüm yapılan bu güzel işler Zeytinburnuspor 28 TL için otelde rehin kaldı haberi ile hiç mi zarar görmedi. Bence gördü ve zedelendi de.Transfer sorunu aşılıp transfer çözülemedi. Başkan söz verdim transferi açamadım dedi ve istifa etti.Halen daha sahip çıkacak kişiler ortada yok. Esnaf sessiz, Belediye sessiz, Zeytinburnu sakinleri sessiz,  Siyasiler sessiz, bu duruma dur diyecek Zeytinburnu sevdalısı kimse yok mu?

 Her daim övünülecek bir Zeytinburnusporumuz vardı oda yok olma yolunda. Buna dur demenin yolu aslında çok basit bizler elimizi taşın altına koyup onu bunu suçluyacağımıza  yardım kampanyaları başlatmamız lazım. Buda güçlü sivil toplum örgütleri ve halk esnaf siyasiler tarafından hayata geçirilirse olur bu zor durumdan ancak bu şekilde kurtuluruz.Tabi kulübün başında adam gibi adam getirilirse buradan tavsiyem suçlamaktan ziyade bir şeyler yapmalıyız..

 

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Hasan Ceylan
Duyarlılığınıza,hassasiyetinize teşekkürler...Taylan kardeşim.Evet sorun varsa çözümde mutlaka vardır ve olmalıdır.Etkili ve yetkili kişiler görevlerini yapmazlarsa,savsaklarsa,ciddiyetle ,azimle,kararlılıkla yapılan görevler bile gelişim ve değişime yenik düşebilirler
SEYİTNİZAMDAN MUSTAFA
SENDEN BAŞKA KİMSE YOK HERHALDE NİYE BİLİYORMUSUN KULÜBTE PARA YOK BORÇ ÇOK ONDAN KİMSE ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMUYOR SANDA TEŞEKKÜR EDİYORUM SAGLICAKLA KAL
yukarı çık