ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

Amatörlerin Başarısının Sırrı !

AMATÖR KULÜPLERİMİZİN BAŞARISININ SIRRI Zeytinburnuspor tarihinin en kötü günlerini yaşarken, Zeytinburnu Amatör Kulüpleri baş...

Yazarlar 8 2234

AMATÖR KULÜPLERİMİZİN BAŞARISININ SIRRI

Zeytinburnuspor tarihinin en kötü günlerini yaşarken, Zeytinburnu Amatör Kulüpleri başarıdan başarıya koşuyor. Zeytinburnu’nda futbol bitiyor mu, konuşulurken amatörlerin ard arda kazandıkları şampiyonluklar yeniden yüzümüzü güldürdü.
            
Çırpıcı Selvispor, Beştelsizspor, Zeytinburnu Eroğluspor, Zeytinburnu Yıldızspor, gruplarında şampiyon olup bir üst gruba çıkarken Zeytinburnu Damla Spor’un U-13’lerin Türkiye finalisti oldu ve bize büyük onur yaşattı.

Bir anda gelen bu başarının ardındaki büyük sır neydi? Sorunlarla boğuşan amatörler nasıl bu başarıyı elde ettiler. Hatırlarsanız amatörlerin hep bir isteği vardı. Sahamız yok tesisimiz yok çalışamıyoruz imkânlarımız olsa başarımız kaçınılmaz diyorlardı.

Bu başarılarda tabii ki Zeytinburnu Amatör kulüp yöneticileri, Başkanları, futbolcuları, teknik direktörlerinin bütün zorluklara rağmen gösterdikleri büyü çaba başarının en önemli faktörüdür. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap’ın Zeytinburnu Spor’dan ümidi kesip amatörlere destek sağlamasının ardından başarıyı tetikleyen diğer bir faktördür. Başarının diğer iki sırrı ise Hasan Doğan tesisleri ve Belediyenin başarılı sporcuları ödüllendirdiği ödül yönetmenliği. Bunun yanında altını çizmemiz gereken önemli bir faktör daha var Amatör Kulüpler Birliği. Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliğinin kurulmasının ardından birlik ve beraberliğinin sağlanmasında önemli bir paya sahiptir.

Hasan Doğan tesisleri amatörler için büyük bir fırsat fakat amatörlerinin bütün ihtiyaçlarını karşılıyor mu bu tartışılır. Eğer imkan ve olanak verildiğinde başarı geliyorsa Zeytinburnu amatör kulüplerine ait daha güzel ikinci bir tesis niçin olmasın. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın başarılı sporcuları ödüllendirmesi ve malzeme yardımı hem sporcular hem de kulüplerinin başarısını tetikliyor.

Geçmişte Arifler, Emreler yetiştiren Zeytinburnu yeni milli futbolcular yetiştirme peşinde. Her amatörde oldukça başarılı ortalama 200 lisanlı futbolcumuz var. Bu yıl Zeytinburnu Amatör kulüplerinden Yıldızspor Sivas’a, Selvispor ise Konya’ya ikişer futbolcularını gönderdiler.

Amatör Kulüplerin başarısını sadece şampiyonluk ve kupadan ibaret görmek de onlara haksızlık olur. Sokaklardan köşe başlarından tiner uyuşturucu ve kötü alışkanlılara bulaşmış gençlerimiz spor ile buluşturuluyor. Bu kadar büyük bir misyonu üstlenmiş kulüpleri sadece bir amatör kulüpten ibaret görmek haksızlıktır. İşte amatör kulüplerimiz bu kadar büyük bir misyon üslenmişlerdir. Amatör kulüplere daha fazla destek sağlanması taraftarıyım.

Önümüz Ramazan ve Halkoylaması, bu yaz sıcaklarında hem Onbir ayın Sultanı Ramazanın hem de halk oylamasının Ülkemize hayırlar getirmesi dileğiyle kalın sağlıcakla…..

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
adem çete
senin her zaman amatör kulüplere dedtek olduğunu gözlemliyorum bu yazın içinde sana teşekür ediyorum tesis sıkıntılarımızı daha cok dile getirmeni temeni ediyorum sağ ol taylan
ALİ DEMİR
TAYLAN BEYE DEVŞİRME TABİRİNİ KULLANAN HÜSEYİN AKPINAR ADLI OKUYUCUYU KINIYORUM,TAYLAN BEY BİR OSMANLI TORUNUDUR DEVŞİRME OLAMAZ.
Osman
Ben haberin içeriğinden çok GAZETECİ-YAZAR olan arkadaşın Sol üstte duran Fotoğrafından etkilendim..Sanki ben yazdımmı böyle yazarım diyor.
HÜSEYİN AKPINAR
DEVŞİRME TAYLAN BEYİN YAZISINI BEĞENDİM AFFERİN.
zeynel
yazınızın başlığı Aamatör mü amatör mü, yoksa bizde mi sıkıntı)))
Engin SEN
TAYLAN BEY GUZEL BIR KONUYA DEGINMIS OLMANDAN DOLAYI TESEKKUR EDERIM. AMATOR KULUPLERIMIZIN BASARILARI HER ZEYTINBURUNULU GIBI BENI DE MUTLU ETMIS VE GURURLANDIRMISTIR. BU BASARILARDA EMEGI GECEN BASKAN, YONETICI, SPORCU VE BELEDIYE BASKANIMIZI CANI GONULDEN TEBRIK EDERIM. ZEYTINBURNU BELEDIYESINDE EGITIM GENCLIK VE SPOR KOMISYONUNUN BIR UYESI OLARAK ISTANBULDAKI BELEDIYELER ICINDE AMATOR KULUPLERE EN COK KATKI SAGLAYAN ZEYTINBURNU BELEDIYESINDE MECLIS UYESI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM.
Veysel GEÇER
Sevgili kardeşim hislerime tercuman olduğun ve amatörlere desteğin için minnetimi bildirir saygılarımı sunarım.En önemlisi toplumları fikrin den ve zikrinden yargılıyarak ayrımcılıktan uzak eşit kucaklayıp güzellikleri paylaşabilmektir.Siz olmasanız bizim başarımızdan insanların haberi olmayacaktı,tabiki sizi takib eden ve okuyanları kastediyorum.HERALDE BELEDİYE BAŞKANIMIZ VE HAZURUN SİZİ TAKİP ETMİYOR.Yada kimin şampiyon olunması isteniyorsa o takım şampiyon olarak görülüyor.
amatör
belediyemizin katkıları küçümsenemez,fakat yapılan sosyal yatırımlar adaletli degil.spor da gençlige hizmet amaçlanırken diğer organizasyonlarda oy avcılıgı amaçlanıyor.adaletlı kalkınma eşitlik ile olur,lütfen kulüplere eşit davranılsın.bel.başkanımızada amatörlere destek verenZB.habere teşşekkürler.
yukarı çık