ZeytinburnuHaber

Zeytinburnunun En Büyük Haber Sitesi Zeytinburnu Haber

whatsapp hattımetin büfe

market

oz damla

elit yapı

sembol

sembol

inşaat
TAYLAN DEMİRELLİ
TAYLAN DEMİRELLİ

BİR VEKİL NASIL OLMALI?

Gazetemizin bir önceki sayısında köşemde Zeytinburnu’nda vekil havasını yazmıştım. Yazıma ilgi beklediğimden daha büyük oldu...

Yazarlar 6 2363

Gazetemizin bir önceki sayısında köşemde Zeytinburnu’nda vekil havasını yazmıştım. Yazıma ilgi beklediğimden daha büyük oldu. Olumlu görüşlerin yanında beni taraflı davranmakla eleştiren yorumlarda oldu. Ama be sahada gördüklerimiz yazdım. Türkiye artık 2011 Genel Seçim havasına girdi. Ben de bu yazımda bir milletvekili nasıl olmalıdır. Bunu sizlerle paylaşacağım.

BİR milletvekili nasıl olmalıdır?

Başka bir deyişle toplum önüne çıkıp, toplum önderliği yapacak kişilerin vicdanına göre mi yoksa cüzdanına göre mi hareket etmeleri gerekir?

Tabi ki cüzdanına değil vicdanına göre hareket etmelidir. Koltuk kaygısı taşımayıp yeri geldiğinde doğru bildiğinden şaşmadan “kral çıplak” diye bağırabilmeli.

Memleketimizde oynanan siyasi oyunlara alet olup bunu da millete “demokrasi” diye yutturmamalı.

Gözü pek, düşüncelerini açıkça söylemekten çekinmeyen, sözüne güvenilen, sözünün eri ve korkusuz olmalı.

Yalan söyleyebilecek, el öpüp, boyun bükecek, vatandaşa efelenip, bürokrata kükreyecek, gariplere efelenip, lider menfaat çetelerine boyun eğecek, fikir ve proje üretmek yerine ülkesi satılırken göz kapayıp el kaldıracak adam olmamalı.

Bir milletvekili öyle bir yiğit olmalı ki; gece başını yastığa koymadan önce kendi kendine sormalıdır;
Bir haksızlığa sebep olup, bir ananın yüreğine ateş düşürmüş müyümdür?” diye.

Bir gencin hayatını karartıp, bir babayı gecenin ortasında ağlatmış mıyımdır?” diye.


Bugün ülkem ve milletim için ne yaptım? Toprağımın bütünlüğü ve bayrağımın özgürlüğü için hangi kararlara imza attım? diye muhakeme yapabilmelidir


Bölücülere, dış mihraklara, yandaş talancılara, tahrikçilere, tertipçilere, din simsarlarına, etnik ayrımcılık yapanlara, provokatörlere ve hortumculara geçit vermemek için, TBMM’de baskı altında kalmadan kendi irademle çıkarılan yasalara karşı göğsümü siper ettim ve geçit vermedim diyebilmelidir.


Yani bizim adımıza yasama yapan vekilimizin, “vicdanı, özgür iradesi, vatan - millet - bayrak sevgisi, cumhuriyete sadakati ve aklı olmalıdır.

Yorum Yaz
Facebook Yorum Yaz
Gürkan ÖZENSOY
Öncelikle hepimizi derinden üzen babanızın hakkın rahmetine kavuşmasını P.TESİ günü öğrendim.ALLAH(CC)mekanını cennet etsin ve geride kalanlara sabrı celil diliyorum.Ancak sizde takdir edersiniz ki bu gibi durumlar STK "na haber verilerek insanlar haberdar edilir,yinede oraya gelip haberdar etmeyen dostlarımız sağolsun ALLAH(CC)SİZE VE AİLE EFRADINA SABIR VERSİN .
akıllı TÜRK
kardeşim başınız sağolsun gelemedim çok üzgünüm:(( ALLAH RAHMET ETSİN....
GÜLDAŞ
zeytinburnuna geldiklerinde hangi partiden olursa olsunlar önümüzü ilikleyip övgüler düzceğimize saygı ve sevgi kuralları içinde eleştirilerimizi yapmalıyız.Benim sormak istediklerim. 5 sene görev yapıp hatırı sayılır emekli maaşı almak adil mi.? kaç tane komisyonda çalıştın.? kaç kere önemli bir konu için kürsüde göründün? kaç yasa teklifi verdin? partinden olmayan kaç kişinin yasal işini çözmesine yardımcı oldun? seni milletvekili yapan özelliğin ne?
Musa YURT
Evet Taylan kardeşim,saydığınız niteliklerde olmak Meziyet değil İnsanın olunması gerekendir.Tabi bu değerlerde ,yapıda çok kişi olabilir, ama bizde bunlara değil başka niteliklere değer veriliyor.Zaten bilindiği gibi biz seçmiyoruz seçilenleri onaylıyoruz. Selamlar.
erdoğan karaman
bu güzel dileklerine teşekkürler tarif ettigin karekterde insanların bu ülkede halkın vekilleri olarak görev yapacağı günleri türkiye fazlasıyla hak ediyor
ismail sarı
evet sanırım birilerinin çıkıpta söylemesi gerekenleri hepimizin adına söylemiş olmanızda düşüncelerimize tercüman olmanızsöylenmesi gerekenlere fazlasıyle söylemiş olmanızadan dolayı başkan ismailsarı olarak tşk eder derin saygımı ifadeederim kalın sağlıcakla
yukarı çık