İlk yarı iki takım da karşılıklı ataklar geliştirdi ancak son vuruşlarda daha iyi olan Batı Trakya'ydı. 21'de savunmanın uzaklaştıramadığı topu Emre tamamladı: 1-0.

36'da kullanılan köşe atışında kafa vuruşunu kaleci Metin çıkardı ancak boşta kalan topu Ömer uçarak kafayla ağlara gönderdi: 2-0. Bu iki golün de savunma oyuncularından gelmesi dikkat çekiciydi.

İFA'ya yanıt çabuk geldi

76'da bir duran top pozisyonunda İFA, kaleci Mahir'in hatalı çıkışını değerlendirip kafayla topu boş kaleye yolladı: 2-1.

Golden sonra ataklarını sürdüren konuk Halkalı ekibi 80'de bir pozisyonda penaltı bekledi ancak hakem devam dedi. Devamında, ani gelişen Batı Trakya atağında Bilal soldan içeri çıkardı, Cemil tamamladı: 3-1.

Gündoğan sahadan atıldı

Farkın ikiye çıkmasından sonra oyun gerginleşti, İFA'lı futbolcu ve teknik heyet hakemlere bazı pozisyonlarda veryansın etti. 88'de İFA Teknik Direktörü Fevzi Gündoğdu hakem tarafından sahadan atıldı.

90. dakikada İFA ikinci gole çok yaklaştı ancak Zeytinburnu ekibinin kalecisi Mahir üst üste iki muhteşem kurtarış yaparak skoru 3-1'de tuttu. 90+3'te de sağdan yapılan ortada Bilal kafayla topu ağlara gönderip skoru belirledi: 4-1.

İFA'dan hakeme tepki

Karşılaşma sonrası İFA Spor cephesinde hakeme büyük öfke vardı. Görüşlerini aldığımız Genel Sekreter Aygün Atam, "Batı Trakyaspor'u tebrik ediyoruz ancak hakemlerin bazı kararlarını anlamak çok güç. Kötü oynayıp yenilsek gam yemeyeceğiz ancak bazı kararlar bizi düşündürüyor. Skor 2-1'ken bariz penaltımız verilmedi, devamında üçüncü golü yedik. Bu sezon hakemler çok canımız yaktı. Artık kime gideceğimizi bilmiyoruz" dedi.

Takımların değerlendirmesi

Batı Trakyaspor genç ve diri bir takım ancak en büyük özellikleri çok akıllı ve organize olmaları. Yılardır beraber oynamaları en büyük avantajları. Birçok genç takım gibi sağa sola koşup kendilerini paralamaktan ziyade ayağa pas yapıp akıllı oynamayı tercih ediyorlar. Oyunu çok iyi yönlendiriyorlar. Skor 2-1 olduktan sonra paniğe kapılmayıp üstünlüğü ele aldılar ve üçüncü golü çabuk buldular. Yeşil-Beyazlılar takım halinde oldukça iyiydi.

İFA Spor ise oynadığı futbolla hakettiği yerde olmadığı izlenimini verdi. Çok hırslı, mücadeleci bir takım. Kanatları iyi kullanıyorlar, hızlı adamları var. İlerleyen haftalarda toparlanacaklardır. Ancak tek sorunları fazlasıyla agresif olmaları. Hem birbirleriyle hem de hakemle çok fazla konuşup kendi kendilerinin moralini bozuyorlar.

STAT: Bakırköy Belediye

HAKEMLER: Kürşad Filiz, Abdurrahman Duman, Gökhan Esen

BATI TRAKYASPOR: Mahir ***, Özkan ***, Erhan ****, Emre ***, Eyüp ***, Gökhan ***, Çağatay **, Hasan ***, Ömer ** (Türker 76 **), Vahit ** (Bilal ****), Zafer *** (Cemil 69 ***)

TEKNİK DİREKTÖR: Birol Yalçın

İFA: Metin *, Hüseyin **, Ramazan **, Serkay **, Turgay **, Engin **, Fatih *, Cihan ** (Kemal 55 **), Erkan **, Serdar *, Hakan * (Ali 75 **)

TEKNİK DİREKTÖR: Fevzi Gündoğdu

GOLLER: Emre (21), Ömer (36), Cemil (81 ve 90+3) / Serkay (76)

SARI KARTLAR: Çağatay, Vahit / Turgay, Engin

WWW.ZEYTİNBURNUHABER.ORG