Olaylarda 4 Batı Trakyalı sporcunun yaralandı. 2-1 Kocasinanspor’un üstünlüğüyle sona eren maç sonrası ev sahibi takımın futbolcuları Batı Trakyasporlu futbolculara saldırdı. Olaylara tribünde yer alan Kocasinanlı bazı futbolcular ve arkadaşları da karıştı. Olaylarda 4 Batı Trakyalı oyuncu yaralandı. Cemil’in çenesi kırılırken, Erdem’in dudağı patladı. Olayları ayırmaya çalışan Batı Trakyaspor yardımcı antrenörü Deniz Atak’ın göğsüne uçan tekme darbesi geldi. Kocasinanspor yönetimi ve teknik heyeti de sağduyulu bir şekilde kendi futbolcularını durdurmaya çalıştı.

Olaylar emniyet güçlerinin müdahalesiyle sona ererken, uzun süre statta mahsur kalan Batı Trakyaspor kafilesi güvenlik önlemleri altında stattan ayrıldı. Zeytinburnu temsilcisinin teknik heyeti ve yöneticileri Kocasinansporlulara büyük tepki gösterdi.

Olayların, ligin ilk yarısında oynanan maçta Batı Trakyalı bazı taraftarlarla Kocasinansporlu futbolcular arasında yaşanan tartışmalara yanıt nedeniyle çıkmış olabileceği öne sürüldü.

Ayhan: Olayları başlatan biz değiliz

Kocasinanspor Teknik Direktörü Hasan Ayhan, bugün Batı Trakyaspor maçında çıkan olayların başlangıç nedeninin konuk ekip olduğunu, iki tarafın da kabahati olduğunu söyledi.

Ayhan yaptığı açıklamada, "Karşılaşma centilmence sona erdi. Daha sonra Batı Trakyaspor'un yedek oyuncularından biri bizim oyuncularımızdan birine su şişesi attı, hatta bu şişe polise de geldi. Takım kaptanlarının da bizimkilere bağırması üzerine kavga çıktı, iki taraf da birbirine vurdu. Elbette bizim futbolcularımızın da böyle bir nedenden dolayı kavgaya girişmemesi lazımdı ancak olayın tek sorumlusunun Kocasinanspor gibi gösterilmesi şeklinde doğru değil. İki tarafın da kabahati var. Biz olayları önlemek için elimizden geleni yaptık, Batı Trakyaspor'u otobüsüne kadar geçirdik. Onlar da bize üzgün olduklarını söylediler" dedi

ZEYTİNBURNU HABER-YEREL FUTBOL