Mevcutta İstanbul ASKF’nin güçlü isimleri arasından yer alan Zeytinburnu Kulüpleri Birliği Başkanı Şenol Yurtseven konuşmasında, "Biz her zaman hakkaniyetli ve doğrucu olduk. Ali Başkan ilçemize geldiğinde kendisine verdiğimiz önemi Fikret Başkan’a aynı şekilde verdik. Kulüplerimizi aynı üslup ile toplantıya davet ettik. Demokrasi de bunu gerektir. Biz Zeytinburnu Kulüpleri olarak iki başkan adayını da dinlemiş olduk. Bundan sonra Kulüplerimiz ile bir kez daha bir araya geleceğiz ve hangi aday kabul görürse oylarımızı ona göre vereceğiz" dedi.
 
İstanbul’daki bazı Kulüpler Birliği Başkanları olağandışı bir davranış ile uzun yıllar birlikte görev yaptıkları ve kendilerine 7 yıl Başkan Vekilliği yapmış olan Başkan Adayı Fikret Sivri’nin ilçelerindeki seçim çalışmalarını bir takım gerekçeler öne sürerek engellemeye çalışmış ve hatta ilçede kulüpler ile toplantı yapmak isteyen başkan adayının telefonlarına çıkmamayı tercih edenler olmuştu.
 
Şenol Yurtseven ise açık yürekli davranarak başkan adayın teklifine çok kısa sürede cevap verdi ve Zeytinburnu Kulüplerini kendi tertiplediği ve ev sahipliği yaptığı toplantıya davet etti.
 
Toplantı öncesinde de bir kulübün geldikten sonra özel sebeplerle ayrılmak zorunda kaldığını aktaran Başkan Şenol Yurtseven, toplantıda yer almayan 3 kulübü de bizzat arayarak mecliste bulunmaları gerektiğini ifade etti.