294 bin nüfuslu Zeytinburnu’nun futbol sahasının, bakımsızlıktan tarlayı andırdığını, harabeye dönen soyunma odalarında madde bağımlılarının mesken tuttuğunu belirten ilçe halkı, “Gençlerimizin spor yapması gereken stada, belediyemizin bir an önce el atmasını istiyoruz” dedi.
 
Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor gibi takımları sahasında ağırlayan ve Süper Lig 5,1.Lig 8, 2.Lig 5,3.Lig 9 olmak üzere 27 yıl profesyonel liglerde mücadele eden Zeytinburnuspor Stadı 16 bin seyirci kapasiteli.
 
İstanbul 1.Amatör Lig'de oynayan Zeytinburnuspor Kulüp Naşkanı Ünal Tombulel, ev sahibi oldukları maçları bu tesislerde oynadıklarını, antrenmanlarını bu sahada yaptıklarını ve şimdiye kadar saha için kapısını çaldıkları hiçbir kurumdan olumlu yanıt alamadıklarını belirtti.
 
Genç nüfusa sahip olan Zeytinburnulu gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve spora yönlendirmek için tesisin elden geçmesi gerektiğini vurgulayan Tombulel, “İlçemizin ismini taşıyan ve 67 yıldır Türk futboluna hizmet eden kulübümüze, belediye başkanımız, kaymakamımız ve tüm mülkü amirlerimiz artık bir çözüm üretmeli” diyerek, yetkililere seslendi.

Yurt Haber Ahansı- Yılmaz AKTEPE