Belgradkapı Sosyal Tesislerindeki toplantının ev sahipliğini Zeytinburnu Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı ve İstanbul ASFK  Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yurtseven yaptı. Başkan Şenol Yurtseven yaptığı selamlama konuşmasında; Hepiniz spora hizmet ediyorsunuz, onun için hepiniz çok değerlisiniz. Sizlerin Kulüp yöneticileri olarak dertlerinizi sıkıntılarınızı çok iyi biliyoruz. Bunun için elimizden geldiği kadar birlik adına hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Belediye ile olan ilişkilerimizi çok iyi tutuyoruz. Diğer konularda çok farklı çalışmalar yapıyoruz. Şu eksiğin özellikle altını çizmek istiyorum. Kulüpler sadece futbol takımından ibaret değil. Bizlerin bir an önce diğer branşlara girmesi gerekiyor. Bunun için okulların kapalı spor salonunlarını alt yapı şeklinde çözüp diğer branşlara girip bir an önce faaliyete başlamamız gerekiyor. Bazı kulüplerimizde birkaç farklı branş var. Bunları çoğaltıp tüm kulüplere yaymamız gerekiyor. Ne zaman hentbol basketbol ve daha farklı branşta girersek hizmet ettiğimiz çocukların sayısı artar ve çok daha alanlara etki etmeye başlarız. Şunu söylemek istiyorum. Şu an tek branşta İki Bin, Üç Bin çocuğa hizmet ediyorsak, farklı branşları bünyemize katarsak hizmet ettiğimiz çocuk sayımızı İki katına çıkarmış oluruz. 

İşimizin zor, yolumuzun çetin olduğunu biliyorum. Bu konuda sizlerden özellikle ekstra bir gayret istiyorum. Tek isteğimiz var çocuklarımız yarın bizleri gördüğünde Allah razı olsun şu kulüplerimizin, şu başkanlarımızın, şu büyüklerimizin bize çok büyük hizmetler olsun desinler o bize fazlasıyla yeter. Tek gayemiz Allah rızasını kazanmak yoksa dünyalık tek bir şey beklemiyoruz. Üç yıldan beri federasyondayım orada gördüklerimizle adaleti sağlamaya çalışıyoruz ve sağlıyoruz. Özellikle şunun altını çizmek istiyorum. Ali abiye de teşekkür ediyorum. Bu konuda hiçbir şekilde torpille, hediyeyle şu maç şu saatte olsun, şu maç şu sahada olsun artık böyle bir şey yok. Kesinlikle burada adalet sağlandı. Bu konuda hiç bir kulübün ayrıcalığı yoktur.

Şimdi kongremiz var. Farklı adaylar çıkar çıkmaz. Şuan delegelerimizin %90'ı buradadır. İnşallah kongreye delegelerimizin tamamı katılacaktır. Eğer gerçek bir spor adamıysak bu kongereye 5 saatimizi ayırıp gerekeni yapmalıyız. Zeytinburnu adına bundan hiç bir şüphem yoktur. Unutmayın, Türkiye'nin gözü bu kongrededir. Bu kongreyi ne kadar kalabalık bir kitle ile yaparsak o kadar daha fazla spora katkı sağlamış oluruz. Bu işin kalbi İstanbul bu işin kalbi İstanbul'da atıyor. Şimdiden duyarlılığınıza teşekkür ediyorum. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Gençliğe hizmet etmek çok farklıdır, çok değerlidir. Allah hepinizden razı olsun dedi.

TFF Başkan Vekili, TASKK ve İstanbul ASKF Genel Başkanı Ali Düşmez toplantıya katılım sağlamaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu ifade ederken, Zeytinburbu benim için çok farklı bir yeri olduğunu biliyorsunuz. Hepinizin desteğini her daim fazlasıyla gördüm. Zeytinburnu olduğumuz yolda bizlere her zaman destek olmuştur. Bu güne değin amatör spor kulüpler bazında yapmış olduğumuz hizmetler ortada. Ağustos Ayında yeni bir seçime gidiyoruz. Seçimin tüm amatör camiası için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Kahvaltı programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi..

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ