Yaptığı çalışmalarla tüm amatör kulüplerin takdirini kazanan Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven her yıl geleneksel hale getirdiği Turnuvaları bu yıl daha renkli hale dönüştürdü. Şenol Yurtseven Başkanlığında, Akın Aydın, Kadir Ünver, Emrullah İç ve Gökhan Varol'dan oluşan Komisyon bu yıl Turnuvaya oldukça anlamlı bir isim verdi.

Kendisini Zeytinburnu’nda amatör futbola adayan ve onlarca profesyonel futbolcu yetiştiren Hasan Türkileri’n adı bu yıl tüm takımların oy birliğiyle turnuvaya verildi. Bir hafta süren turnuvaya Eroğluspor, Damlaspor, Yıldızspor, Selvispor, Hürriyetspor, Zaferspor, Tepebağspor, Merkezefendispor, Irmakspor, Yeşilılgazspor, Batı Trakyaspor ve Beştelsizspor Kulüplerinin U-11’lerinden oluşan 12 takım katıldı. 

Bir hafta süren müsabakalar sonunda Eroğluspor ile Merkezefendispor ve Damlaspor ile Tepebağspor yarı finale kaldılar. Yarı finalde Eroğluspor yarı final maçında karşılaştığı Merkezefendispor 4-0 gibi çok net bir skor ile geçerek adının finale yazdırdı. Diğer bir yarı final maçında ise Tepebağspor Damlaspor’u 3-2 yenerek finalde Eroğluspor’un rakibi oldu. Turnuvanın son gününde Üçüncülük maçı için Damlaspor ile Merkezefendispor sahaya çıktı. Müsabakanın sonunda 3-1 gibi net skorla Damlaspor gibi ayrılarak Hasan Türkileri U-11 Futbol turnuvasının Üçüncüsü oldu. 

7 gün süren Turnuvada şampiyonluk için sahaya ilçemizin iki köklü kulübü Eroğluspor ve Tepebağspor çıktı. Maça oldukça hızlı başlayan Eroğluspor bulduğu golle ilk devreyi 1-0 önde bitirdi. Maçın ikinci devresine Tepebağspor daha atak başladı. Peş peşe gol pozisyonları yakalayan Tepebağsporlu oyuncular maçın bitimine kısa bir süre kala golü bularak müsabakada eşitliği sağladılar. Maçın normal süresi berabere bitince Şampiyonu belirlemek üzere penaltı aşıtlarına gidildi. 

Her iki takımda Beşer penaltı kullandı. Eroğluspor’un kalecisi bir penaltıyı çıkarınca İlker Aktaş’ın öğrencileri Hasan Türkileri U-11 Futbol turnuvasının Şampiyonu olarak adlarını Zeytinburnu Amatör Kulüplerin tarihine yazdırdılar. Maçın son anına kadar Şampiyonluğu kovalayan Teğebağspor’un oyuncuları ise kaçan penaltının ardından gözyaşlarına boğuldular.

Hasan Türkileri U-11 Futbol Turnuvası’nın Şampiyonu Eroğluspor Takımı 1’lik kupasını Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un elinden,  Turnuvanın ikincisi Tepebağspor 2’lik kupasını Hasan Türkileri’nin elinden, Turnuvanın Üçüncüsü Damlaspor ise 3’lük kupasını Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven’in elinden aldı. 

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, böyle anlamlı bir turnuva tertiplediği için Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven’e teşekkür etti. Bu turnuvanın kaybedeni yok kazanan tüm takımlarımız dedi. Başkan Arısoy futbolculardan maçlardaki başarılarını okulda da sürdürmelerini istedi. 

Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven turnuvaya katılan tüm takımların başka ve yöneticilerine, Organizasyona destek veren ve final maçında kendilerini yalnız bırakamayan Belediye Başkanı Ömer Arısoy’a teşekkür etti. Turnuvada emek veren tüm futbolculara bu kupalarda ve madalyalar sıradan değil bunlarda sizlerin alın teri var onun için çok özeldirler dedi. Turnuva toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL