10 Yıl önce Cenap Altıok tarafından kurulan Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği bir dönem iki farklı Birlik olarak yola devam etti. Şenol Yurtseven’in Başkan seçilmesinin ardından tekrar tüm takımlar yeniden tek çatı altında toplandı. İki yılda Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliğini son 10 yılın zirvesine çıkaran Mevcut Başkan Şenol Yurtseven tüm takımların oy birliğiyle 5.Olağan kongrede yeniden başkanlığa aday gösterildi. 

Hasan Doğan Tesislerinde yapılan Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliğinin 5.Olağan Kongrenin Divan Başkanlığını Belediye Başkan Yardımcısı Osman Dinç Katip Üyeliklerini ise Zekir Keskin ve Serhat Yılmaz yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından kongreye geçildi. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu faaliyet raporu Halim Şengül tarafından, Tahmini bitçe ise Hakan Güler tarafından okundu ve oy birliğiyle kabul edildi.  Ardından Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimine geçildi. Tek aday olarak seçime giren Şenol Yurtseven oy birliğiyle yeniden Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Başkanı seçildi. 

Başkan Yurtseven bugüne kadar birliğe hizmet eden ve İkinci kez kendisin bu göreve layık gören tüm kulüp başkanlarına teşekkür etti. Tek bir amacımız var çıtayı yükselterek daha çok Zeytinburnu gencine ulaşmak ve daha çok amatör takımlarımıza hizmet üretmek dedi. Oldukça zor bir göre altına Üçüncü kez girdiğinin altının çizen Başkan Yurtseven, Bizim her daim yanımızda olan İstanbul’un ilçe Belediyeleri arsında Amatör kulüplere en iyi desteği veren Zeytinburnu Belediyesine Başkan Ömer Arısoy ve tüm yöneticilerine teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Belediye Başkanımız bizlerle de istişare ederek kategori başına 2000 TL olan yardımı 3500 TL’ye çıkardı. Bunun yanında Belediyemiz takımlarımıza 200 bin TL’nin üzerinde malzeme yardımı yapıyor dedi. 

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Rahmi Ekşi Birliğinin kurucu Başkanı Cenap Altıok’a, bugüne kadar birliğe hizmet eden başkanlara, tüm kulüp başkanlarına ve iki yıldır birliği zirveye çıkaran Şenol Yurtseven’e Teşekkür etti. Ekşi, Zeytinburnu Belediyesine Amatör Kulüp takımlarına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu iş parayla yapılacak bir iş değil bu gençliğe gönülden yapılan bir hizmet dedi. 

Kongrenin Divan Başkanlığını yapan uzun Dönem Destek hizmetleri müdürlüğü döneminde Amatör Kulüplere hizmet eden ve şuan Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Osman Dinç, Zeytinburnu Belediyesine yapılan teşekkürler için şükranlarımızı sunuyorum. Yaptığınız görevin çok özel olduğunu farkındayız. Bugün devletimiz çocuklarımı bağımlılıktan kurtarmak için neler yapmıyor ki. Yanımıza gelen bir anne ne olur oğlumu içeri attırın içim rahat etsin diye yalvarıyor. Buradan yola çıkara Sizlerin yaptığı hizmetin ne derece değerli olduğunu anlamak mümkün. Bir gencimizi dair sokaktan alıp sporla buluşturabiliyorsak bu çok değerlidir dedi. 

Zeytinburnu Amatörler Birliğinin Yeni Yönetimi: Başkan Şenol Yurtseven Asil üyeler: Halim Şengül, Naci Sert, Mesut Kurtuluş, Fahri Topçu, Kadir Ünver, Cengizhan Bahçekapılı, Emrullah İç, Rahmi Ekşi, Akın Aydın, Hakan Güler, Mennan Çayır, İsmail Eraslan, Cengiz Zafer, Gökhan Varol, Turgay Kalyoncu Yönetim Kurulu Yedek üyeler: Bülent Çuhacıbaşı, Şükrü Keskin, Bülent Küçükusta, Murat Onan, Sabri Altıok, Şükrü Dediş, Mehmet Turan, Ramazan Akdoğan, Yusuf Ekşi, Fatih Aydın, Ferhat Yılmaz, Erol Sarıkurt, Necat Tali, Yasin Taş, Halit Emir Hışıroğlu, Mehmet Ceylan, Denetleme Kurulu Asil üyeler: Aydın Çığrıkçı, Şükrü İpek, Celal Ertuğrul, Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: Nihat Fen, Abuzer Cengiz, Gökhan Keskin

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL