Antrenörü ve aynı zamanda babası olan Cengiz DENİZ milli sporcumuzun yoğun antrenman çalışmalarını tamamlayarak hazırlıklarını bitirmiştir. Muratcan DENİZ karate sporunda üstün teknik becerilerine sahip genç bir sporcudur dedi .Bundan sonrada ülkemize çok sayıda dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazandıracak yetenektir.

Genç sporcularımıza sahip çıkarak önünü açmak gerekir dedi. 2020 yılında JAPONYA’nın TOKYO şehrinde yapılacak olimpiyat yarışmalarında ülkemiz adına puan kazandırarak Türk sporcularının yararına ülkemiz adını katkı sağlayacaktır. Ayrıca milli sporcumuz muratcan deniz 2019 yılında DANİMARKA AALBORK’da Avrupa şampiyonu olarak dünya fedarasyonunun tüm dikkatlerini üzerine çekmişti.. Öyleki dünya karate fedarasyonunun sitesinde övgü ile MURATCAN DENİZ’den bahsedildi.

Elektrik santrali MURATCAN DENİZ tüm rakiplerini yenerek madalyanın en güzeline ulaşarak kariyerinde zirve yaptı denilmişti. Böyle genç ve yetenekli sporcumuzun kendi imkanları ve sponsor yardımları ile olimpiyat kota puanlarına gitmektedir. Sporcumuza başarılar diliyoruz…

HABER : Elif Demir-Vatan Haberleri