İlçede spor yapan gençlerin yetiştiği Eroğlu, Batı Trakya, Damla, Yenidoğan Güneş, Merkezefendi, Telsiz, Tepebağ, Irmak, Selvi, Yıldız, Beştelsiz, Yeşil Ilgaz, Yeşiltepe, Zafer, Hürriyet ve Öz Trabzon Amatör Spor Kulüpleri’ne 200 bin TL’nin üzerinde malzeme yardımının yapıldığı toplantıda Amatör Kulüpler Birliği ile bir araya gelen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy Kulüp Başkanlarının taleplerini dinledi.

Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven, Zühtü Kurtulmuş Lisesi, İmam Hatip lisesi ve Adile Mermerci Anadolu liselerinin kapalı spor salonlarının okul saati dışında Amatör Kulüplere açılması ve Kulüplerin burada Futbol dışında Basketbol, Voleybol gibi diğer branşlarda çalışma yapmalarının önünün açılmasını talep etti. Başkan Arısoy’da İlçe Millî Eğitim Müdürüyle görüşerek bunun çözülebileceğini dile getirdi.

Başkan Arısoy bu sezon Malzeme yardımının Kulüplere yeni tarife üzerinden, Liglere katılım payının ise geçen yılki tarife üzerinden ödeneceğini söyledi. Bazı kulüp Başkanları Tüm Amatör Kulüplerinin liglere katılım payı olarak aldığı miktarının tamamına yakının sadece Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi takımına verilmesinin adaletli olmadığını dile getirdiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ