1983 yılında Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi 53.Sokakta mahalle gençleri tarafından kurulan ve Zeytinburnu'nun en köklü takımlarından biri olan Eroğluspor 1998 senesine kadar mahalle takımı olarak faaliyetine devam etti ve birçok başarıya imza attı. Şenol Yurtseven ve ekibi ile kurumsal bir yapıya dönüşen Eroğluspor 35 yıllık tarihinde Zeytinburnu'nda amatör sporda Binlerce futbolcu yetiştirdi. İşte böyle nezih bir kulüp 27.Olağan Genel Kurulu yaptı.
Kongrede tek listeyle birlik, beraberlik içinde gidildi. Kongrenin Divan Başkanlığını İlçemizin yetiştirdi nasir insanlardan biri olan Fikret Konya, Katip Üyeliklerini ise Harun Can ve Volkan Türk yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Yönetim ve Denetim kurulları raporlarının okunması ve görüşülmesi ve tahmini bütçenin ardından yeni yönetim kurulunun seçimi yapıldı. Eroğlu Camiasının amiral gemisi efsane başkan Şenol Yurtseven oy birliği ile Eroğluspor’un yeni başkanı seçildi yeniden geminin dümenine geçti. 

Kongrede önce divan başkanı Fikret Konya söz aldı. Divan Başkanı Konya düzenli bir toplumu olabilmek için önce insan yetiştirmek gerekiyor. İşte Eroğluspor İnsana değer veriyor ve kaliteli nisan yetiştiriyor. Bu camianın bir üyesi olmaktan da gurur duyuyorum dedi. 

Divan Başkanın ardından Zeytinburnu Belediye Başkan Yrd. Gökhan Kasap söz aldı. Başkan Yardımcısı Kasap Eroğluspor Camiasının çok yakinen tanıdığını ve bu camiasının futbol kulübü olmasını yanın da bir okul olduğunu söyledi. Fikret Abi çok güzel bir söz söyledi. İyi bir yönetici iyi bir idareci iyi bir siyasetçi olabilmek için önce iyi bir insan olmak gerekiyor işte Eroğlu spor burada gençlerimi iyi bir insan olarak yetiştiriyor dedi. Belediye Başkan Yrd Kasap sözlerini şöyle sürdürdü. Zeytinburnu Belediyesi olarak İstanbul’a amatör kulüplerimize en büyük desteği veren belediyelerin ilk sırasında gelmekteyiz. İşte içinde bulunduğumuz bu tesis yeniledik ve kulüplerimizin hizmetine sunduk. Bunun yanın da kulüplerimize nakdi yardım malzeme ve araç gereç yardımında bulunuyoruz dedi.  

Kongrede yeniden Geminin dümenine geçen Eroğluspor Kulüp Başkanı Şenol Yurtseven üç yıl önceki kongrede verilen vaatleri hatırlattı ve bunların hesabını bize sormanızı isterdim dedi. Başkan Yurtseven konuşmasının şöyle sürdürdü. Üç yıl önce koyduğumuz n önemli hedeflerden biri Türkiye şampiyonluğuydu bu başaramadık inşallah bunu başaracağız bunun yanın da bu aileyi neredeyse iki kata yakın büyüttük. Büyütmeye de devam edeceğiz Sadece bu sezon dört şampiyonluğumuz var. Bugün seçmelerimiz vardı. Bir amatör kulübün seçme yapması çok zordur. Profesyonel takımlar seçme yapar fakat biz bugün 100 futbolcu adayı arasında seçme yaptık. İşte bu tablo şunu gösteriyor Eroğlu spor Zeytinburnu’nda bir markadır. Kulübümüzün 60-70 Bin TL resmi bütçesi var bu çok ciddi bir rakamdır. Sizlerden ricam yılda iki kez önemli etkinlik yapıyoruz ve bu etkinliklerde salonlara sığmıyoruz.  Bunlardan birisi geleneksel iftarımız diğeri ise Kutlu Doğum Haftası programımız bu etkinliklere katılın ve güçlü Eroğlu spor ailesine katkı verin dedi. 

Eroğluspor Kulüp Başkanı Şenol Yurtseven sözlerini şöyle sürdürdü. Sadece Üç Yılda yaptığımız hizmetleri göstermeye kalksak slaytlara sığmaz. Bunu en iyi bu faaliyetlerini içinde olan arkadaşlar anlar. Tüm bu faaliyetler ciddi manada maddiyat isteyen programlar. Bunları yapan arkadaşlarımızın sayısı çok az. Bunlara destek verilmesi gerekiyor. Bunların değerinin bilinmesi gerekiyor. Eroğluspor Ailesi 35 Yıllık bir aile bu aileye yeni katılanlar olduğu gibi 35

Yıldır bu aileden hiç kimse kopmadı. Cemaatler camialer çok önemlidir buralardan bir tek kişi bile kaybetme lüksümüz yok. Bizler parada istemiyoruz sadece bize biraz çalışma anlamında destek versinler. Spor gençlerin zehirleyen kötü alışkanların panzehiridir. Amacımız beş katlı bir binada tüm bu faaliyetlerimiz yapmak bizlere küçük salonlar dar geliyor. Eroğluspor camiasının her üyesi farklıdır. Eroğlusporlu futbolcunun yürüyüşü konuşması farklı olacak kendisini belli edecek. Küçük düşünmeyi bırakalım. Hep büyük düşünelim dedi. 

Eroğlu Sporun Yeni Yönetim Kurulu:

Başkan: Şenol Yurtseven, 

Yönetim Kurulu Aday Listesi: Fatih Çakırca, Şükrü İpek, Şenol Erhan, Harun Çay, Abdullah Kaya, Sebahattin Şerbetçi, Kadir Koç, Erdal Aydın, Ümit Yakıcı, Haydar Uzun, Bülent Çuhacıbaşı, Cihan Öter

Yedek Üye Aday Listesi: Aytekin Arslan, Yaşar Ceylan, Şehmuz Çedikçi, Murat Mızrak, Resul Arslan, Cenap Eriş

Denetleme Kurulu Asil: İsmail Ekşi, Metin Özvar, İlhan Genç, Denetleme Kurulu Yedek: Varol Yurtseven, Murat Peru, Selim Kırmızı

İstanbul Amatör Kulüpler Federasyonu Asıl: Şenol Yurtseven, Şükrü İpek, Haydar Uzun, Yedek: Fatih Çakırca, Ümit Yakıcı, Şenol Erhan

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL