Ligin ilk yarısında 14 puan toplayarak ilk devreyi lider kapatan, Zeytinburnu temsilcisi, ikinci devre müsabakalarında da adeta kendini geçerek 15 puan topladı ve 29 puan ile şampiyon oldu. Ligin son haftasını bay geçecek olan ekipte açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Emre Nefesoğlu şu ifadeleri kullandı. "Mayıs ayında Batı Trakyaspor camiası ile anlaşma sağladık. Çalışmalarımıza ara vermeden futbol okulları ve Temmuz ayının başında U-16 takımımızın çalışmalarını başlattık.

Burada güzel bir arkadaşlık, dostluk ve iyi bir aile ortamı oluşturmaya çalıştık. Amacımız, her şeyden önce çocuklarımızın iyi bir eğitim alması ve ahlaki yönden Türk futboluna katkı sağlamalarıydı. Hedeflerimizden birisi de, Batı Trakyaspor camiasında altyapıda bir kolej havası oluşturmaktı.

Oyuncularımıza hem ileri uçta hem de defans bölgesinde yapacaklarını en iyi şekilde anlatmaya çalıştık. Grubun en az gol yiyen ve şu anda en çok gol atan takımı olarak bunu da başardığımızı görmek bizleri sevindiriyor. Katettiğimiz uzun yolu bu  şampiyonlukla taçlandırıdğımıza inanıyorum. Bu başarıda benden desteklerini esirgemeyen aileme,Başkanımız Hakan Güler, Genel Koordinatörümüz Sinan Tar ve Ömer Kızılkaya hocamıza teşekkür ederim.

Emre Nefesoğlu kimdir ?

1994 doğumlu antrenör, 10 sene futbol oynayıp, 3 sene Galatasaray Futbol Okullarında çalıştıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu ve Batı Trakyaspor'da U-16 takımı Teknik Sorumlusu ve A Takım Teknik Sorumlusu Sinan Tar'ın yardımcı antrenörlüğünü yapmaktadır.

YEREL FUTBOL-MELİH ÖZTÜRK