Bölgesel Amatör Lig 11. Grup'ta zirve mücadelesi veren Zeytinburnu 1957 SK, Amatör Futbol Disiplin Kurulu'ndan (AFDK) gelen kararla büyük şok yaşadı. AFDK, 14 Mart Salı günü açıkladığı kararında, 1 Mart'ta Geredespor ile oynanan ve 0-0 biten erteleme maçında yeni transferleri İstanbul ekibini 3-0 hükmen mağlup ilan etti.

Söz konusu karşılaşma, 29 Ocak'ta yoğun kar yağışı nedeniyle oynanamamış ve TFF tarafından önce 15 Şubat'a, daha sonra da İstanbul ekibinin yoğun maç programı nedeniyle 1 Mart'a ertelenen karşılaşmada kural gereği yeni transferler oynayamamasına rağmen Lacivert Beyazlılar, maçın oynanacağı tarihten sonra yani 29 Ocak'tan sonra transfer olan Uğur Bülbül ve Sezer Erdoğan'ı Geredespor maçında ilk 11'de oynatmıştı. 

Oyunculara birer maç ceza

Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK), Geredespor mücadelesinde forma giyen Uğur Bülbül ve Sezer Erdoğan'a, erteleme maçında oynama hakkı olmamasına rağmen forma giyerek talimatlara aykırı harekette bulundukları gerekçesiyle birer resmi müsabakadan men cezası verdi.

Yerel Futbol-Gökhan Taner